Ντουμπάι Πληροφοριες για ντουμπαι!

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Οντως, κανε την ερευνα σου κ θα καταλαβεις.

Aεροπορικά δε θα βρει με 250 ευρώ αν πετάει από Αθήνα εκτός κι αν ξενιτευτεί στη Σόφια ή στα Σκόπια για να του βγει φθηνότερα και για να μείνει σ' ένα ξενοδοχείο της προκοπής και όχι σαν τα ξενοδοχεία της Karama που αυτοδιαφημίζονται σαν τετράστερα θα πρέπει να πληρώσει αρκετά. Αν όλα αυτά δε θέλει να τα κάνει το χειμώνα δηλαδή στη high season θα πληρώσει ακόμα περισσότερα.
Και λεω, αεροπορικα θα βρει απο 250 € , σιγουρα με ενδιαμεσο σταθμο. Οχι απαραιτητα τη Σοφια κ οχι με μεγαλη αναμονη. Ξενοδοχεια βρισκει πολυ οικονομικα και οχι απλα αξιοπρεπη οπως βλεπω . Κοιταει με πρακτορείο, λογικα δεν θα ειναι για φθινοπωρο χειμωνα , δεν ξερω καν αν τα πρακτορεία εχουν τιμες για τοτε. Εννοείται high season ειναι ακριβότερα αλλα κ παλι πολλα ειναι τα 900.
 
Last edited by a moderator:

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Για αρχες με μεσα Μαρτίου θέλω..
 

ravT

Member
Μηνύματα
141
Likes
167
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Αν κάνεις ένα ψάξιμο στο skyscanner θα δεις ότι βγάζει τον Μάρτη φθηνότερο μήνα. 400 ευρώ το άτομο για απευθείας με την Emirates ή 327 ευρώ το άτομο με ενδιάμεσο σταθμό την Κωνσταντινούπολη με Turkish. Προσωπικά με τέτοια διαφορά θα προτιμούσα σαφέστατα την απευθείας πτήση. Με ένα γρήγορο ψάξιμο, εκείνη την περίοδο βρίσκεις καλά ξενοδοχεία με πρωινό, σε καλά σημεία με 100 ευρώ τη βραδιά το δίκλινο. Με μια αναγωγή δηλαδή κατ' άτομο πάμε στα 250. Αν υπολογίσουμε κάτι που ξέχασα προηγουμένως, ότι δηλαδή οι τιμές των πρακτορείων δεν περιλαμβάνουν φόρους κ.λπ, ναι συμφέρει να κλείσεις μόνος σου ότι ακριβώς επιθυμείς.
 

ARGYRO S.

Member
Μηνύματα
124
Likes
16
Καλησπέρα σας,
Θα ήθελα να σας ρωτήσω την γνώμη σας εαν καποιος εχει μείνει ή γνωριζει τα συγκεκριμένα ξενοδοχεία.Είχαμε υπολογίσει για να πάμε ένα 5ημερο ταξίδι στο Ντουμπάι αλλά τελιkα για λόγους υγείας ακυρώθηκε και το κανονίσαμε να πάμε την εβδομάδα μετά το Πάσχα για να μπορούν να ερθουν και τα παιδια μας που θα ειναι κλειστα τα σχολεια τοτε. Έχω βγάλει αεροπορικά από Σόφια με flydubai. Koίταξα για ξενοδοχείο αλλά κάτι με καλές κριτικές και σχετικά οικονομικό, βρίσκω μόνο αυτά τα 2...Και δυσκολεύομαι γιατί τα περισσότερα δεν αναφέρουν οικογενειακά δωμάτια αλλα 2 δικλινα.Ισως λογω των ηλικιων των παιδιων 17 και 10 ετων, αλλα ουτε connecting rooms.
1. https://www.booking.com/hotel/ae/gateway.el.html
και 2. https://www.booking.com/hotel/ae/hampton-by-hilton-dubai-airport.el.html.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Καλησπέρα σας,
Θα ήθελα να σας ρωτήσω την γνώμη σας εαν καποιος εχει μείνει ή γνωριζει τα συγκεκριμένα ξενοδοχεία.Είχαμε υπολογίσει για να πάμε ένα 5ημερο ταξίδι στο Ντουμπάι αλλά τελιkα για λόγους υγείας ακυρώθηκε και το κανονίσαμε να πάμε την εβδομάδα μετά το Πάσχα για να μπορούν να ερθουν και τα παιδια μας που θα ειναι κλειστα τα σχολεια τοτε. Έχω βγάλει αεροπορικά από Σόφια με flydubai. Koίταξα για ξενοδοχείο αλλά κάτι με καλές κριτικές και σχετικά οικονομικό, βρίσκω μόνο αυτά τα 2...Και δυσκολεύομαι γιατί τα περισσότερα δεν αναφέρουν οικογενειακά δωμάτια αλλα 2 δικλινα.Ισως λογω των ηλικιων των παιδιων 17 και 10 ετων, αλλα ουτε connecting rooms.
1. https://www.booking.com/hotel/ae/gateway.el.html
και 2. https://www.booking.com/hotel/ae/hampton-by-hilton-dubai-airport.el.html.
Αντί για την πρωτη επιλογή στην περιοχή που κοιτάς, θα μπορουσες να κλείσεις κατι τετοιο
https://www.booking.com/hotel/ae/go...c40288ad593c02a8;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl
Το οικογενειακό διαμερισμα ειναι αρκετά μεγαλο δεν χρειάζεσαι δυο δωματια και βγαινει πιο οικονομικό νομιζω... δες το.
 

ARGYRO S.

Member
Μηνύματα
124
Likes
16
Σ'ευχαριστω πολυ.... Θα το δω γιατι θελουμε 2 δωματια 1 για εμας κι 1 μονοκλινο κι αυτο δεν εχει...ειναι πολυ ωραιο ομως...γενικα σαν τιμη μεχρι 500 το 1 δωματιο και το αλλο μεχρι 300 αν δεις κατι ακκο με ενημερωνεις...Σαν ημερομηνίες είναι 28/04-03/05.
 
Last edited:

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Σ'ευχαριστω πολυ.... Θα το δω γιατι θελουμε 2 δωματια 1 για εμας κι 1 μονοκλινο κι αυτο δεν εχει...ειναι πολυ ωραιο ομως...γενικα σαν τιμη μεχρι 500 το 1 δωματιο και το αλλο μεχρι 300 αν δεις κατι ακκο με ενημερωνεις...Σαν ημερομηνίες είναι 28/04-03/05.
Εχει διαμέρισμα δυο υπνοδωματίων με 500 ευρω.. κοιτα λίγο πιο κάτω.
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Αρχές Ιουνίου είναι καλή περίοδος για Ντουμπάι ή θα καούμε απ την ζέστη???
 

soniav

Member
Μηνύματα
34
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Έχω πάει Αύγουστο ...και ειχε και φουλ κοσμο !!!Δεν είναι και τόσο τραγικά οσο τα λενε.. Μην ανησυχείς!
Μόλις έκλεισα 4-8 Ιουνίου 170 ευρώ το άτομο απο Σόφια πάνε έλα.. Καλά είναι???
 

soniav

Member
Μηνύματα
34
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Μόλις έκλεισα 4-8 Ιουνίου 170 ευρώ το άτομο απο Σόφια πάνε έλα.. Καλά είναι???
Τέλεια είναι ! Κλείσε και διαδικτυακά για το burj kcalifa αν θες να ανέβεις επάνω.. εκλεισα απκ πριν και δεν περιμενα στην ουρά. .Επίσης πάνε στο Atlantis the palm είναι υπέροχο !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.535
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom