Ντουμπάι Πληροφοριες για ντουμπαι!

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
258
Likes
640
@spyros91 και όσοι έχετε κάνει την εκδρομή στην έρημο με τους Arabian kings, όντως στα 36 ευρώ που βλέπω στο Vip πακέτο συμπεριλαμβάνονται όλα στην έρημο; Sandoboarding, 4*4, καμήλες, δείπνο, θέαμα κλπ;

Μου φαίνεται απίστευτο σε σχέση με άλλες τιμές που βρίσκω 🤣
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
@spyros91 και όσοι έχετε κάνει την εκδρομή στην έρημο με τους Arabian kings, όντως στα 36 ευρώ που βλέπω στο Vip πακέτο συμπεριλαμβάνονται όλα στην έρημο; Sandoboarding, 4*4, καμήλες, δείπνο, θέαμα κλπ;

Μου φαίνεται απίστευτο σε σχέση με άλλες τιμές που βρίσκω 🤣
Περιλαμβάνονται όλα ΑΛΛΑ . Το sandboarding είναι αδιάφορο.. η βόλτα με καμήλα είναι διάρκειας ενός λεπτού ( αν και από ότι κατάλαβα, οποίο τουρ και να επιλέξεις η βόλτα με καμήλα είναι μικρής διάρκειας) . Επίσης περιλαμβάνονται τα σόου τα οποία μας άρεσαν καθώς και φαγητό,το οποίο μπορεί να γίνει bbq μπουφές με επιπλέον 10 ευρώ. Πάντως εμείς μείναμε τρομερά ικανοποιημένοι, και είναι αυτό που λες. Μας φάνηκε τρομερά οικονομικό για όσα κάναμε!
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
258
Likes
640
Περιλαμβάνονται όλα ΑΛΛΑ . Το sandboarding είναι αδιάφορο.. η βόλτα με καμήλα είναι διάρκειας ενός λεπτού ( αν και από ότι κατάλαβα, οποίο τουρ και να επιλέξεις η βόλτα με καμήλα είναι μικρής διάρκειας) . Επίσης περιλαμβάνονται τα σόου τα οποία μας άρεσαν καθώς και φαγητό,το οποίο μπορεί να γίνει bbq μπουφές με επιπλέον 10 ευρώ. Πάντως εμείς μείναμε τρομερά ικανοποιημένοι, και είναι αυτό που λες. Μας φάνηκε τρομερά οικονομικό για όσα κάναμε!
Πραγματικά η τιμή είναι εξωπραγματικη σε σχέση με όλα τα άλλα τουρς που είδα! Μάλλον θα το προτιμήσουμε για να δώσουμε τα παραπάνω λεφτά σε κάποια άλλη δραστηριότητα στο Ντουμπάι! Σε ευχαριστώ 🤩
 

annoula

Member
Μηνύματα
255
Likes
530
Περιμένω την γνώμη/διορθώσεις σας στο παρακάτω πρόγραμμα.....

1Dubai Mall, Burj Khalifa, Fountain Show and Wings Of Mexico
2Palm Monorail, Palm Jumeirah Boardwalk (also see The Atlantis here), The Pointe, Dubai Marina, Marina Yacht Tour, The Walk at JBR and BlueWaters.
3Kite Beach, Miracle Garden & Global Village
4Al Seef, Al Fahidi, Deira, Meena Bazaar, Abra Ride, Gold, Spice and Perfume Souks.
5Day trip to Abu Dhabi to visit Sheikh Zayed Grand Mosque and Ferrari World and Louvre Museum.
6Museum Of The Future, Dubai Creek Harbour, party at any club or visit JBR & BlueWaters at night.
7Desert Safari
Εμενα η 2η μερα μου φαινεται πολυ φορτωμενη. Το Madinat Jumeirah μου αρεσε πολυ, νομιζω θελει τον χρονο τ
Αλλαγές με τις στις συμβουλές σας.
Το ξέρω σας κουράζω, αν μπορείτε να περιγράψεται περίπου τους χρόνους που θα χρειαστούμε στα αξιοθέατα, γιατί τα πράγματα είναι χαοτικά.....
Επίσης για Abu Dhabi, την ώρα να πάμε και προφανώς το χρόνο για τα αξιοθέατα.
Τέλος τι πρέπει να κλείσουμε από εδώ!!


Dubai itinerary
0-18:00Burj Park (Fountain Show 18:00->), Dubai Mall, (zouzou eat).
1Museum Of The Future (90 min), Dubai Frame, Afternoon Desert Safari
2(Kite Beach pass), Madinat Jumeirah - Burj Al Arab, Miracle Garden & Global Village, Dubai Creek Harbour at night view.
3Palm Monorail, Palm Jumeirah Boardwalk (also see The Atlantis here), The Pointe, Dubai Marina, Marina Yacht Tour, The Walk at JBR and BlueWaters. or AURA SKYPOOL views 15->19:00.
4Al Seef, Al Fahidi, Deira, Meena Bazaar, Abra Ride, Gold, Spice and Perfume Souks.
5Day trip to Abu Dhabi Zayed Grand Mosque, Qasr Al Watan & Emirates Palace for coffee, Louvre Museum.
6Wings Of Mexico, Burj Khalifa, Sky Views Observatory, Fountain Show, Dubai Mall.
7->11:00….
Εμενα η 2η μερα μου φαινεται πολυ φορτωμενη. Το Madinat Jumeirah μου αρεσε πολυ, νομιζω θελει τον χρονο του αν θες να απολαυσεις εκει και ενα καφε - μπύρα
 

Ppetran

Member
Μηνύματα
113
Likes
19
Πραγματικά η τιμή είναι εξωπραγματικη σε σχέση με όλα τα άλλα τουρς που είδα! Μάλλον θα το προτιμήσουμε για να δώσουμε τα παραπάνω λεφτά σε κάποια άλλη δραστηριότητα στο Ντουμπάι! Σε ευχαριστώ 🤩
Τελικά ποιό πακέτο θα κλείσεις? (σύνδεσμο ανέβασε)
Το ocean travel & Ammar travel λένε είναι τα πιο αξιόπιστα.
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
258
Likes
640
Τελικά ποιό πακέτο θα κλείσεις? (σύνδεσμο ανέβασε)
Το ocean travel & Ammar travel λένε είναι τα πιο αξιόπιστα.
Το σκέφτομαι ακόμα. Είμαι ανάμεσα σε Ammar Tours

Στο Ammar Tours το βρίσκω με 60 ευρώ το πακέτο (θέλουμε να τα περιλαμβάνει όλα: quads, sandboarding, καμήλες, henna, χορούς και φωτιές, barbeque): Hummer Safari in Red Dune – Desert Safari Dubai

Στο Arabian Kings Tours (και μέσω groupon) το βρίσκω με 35 ευρώ το άτομο: https://www.groupon.ae/deals/arabia...8L15tso9of3oh2d1tML5ie7uBe1M1l4BoCceYQAvD_BwE

Είμαι στη φάση του να διαβάσω κριτικές και για τα 2 και να δω αν αξίζουν τα 30 παραπάνω ευρώ του πρώτου.
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
258
Likes
640
Το σκέφτομαι ακόμα. Είμαι ανάμεσα σε Ammar Tours

Στο Ammar Tours το βρίσκω με 60 ευρώ το πακέτο (θέλουμε να τα περιλαμβάνει όλα: quads, sandboarding, καμήλες, henna, χορούς και φωτιές, barbeque): Hummer Safari in Red Dune – Desert Safari Dubai

Στο Arabian Kings Tours (και μέσω groupon) το βρίσκω με 35 ευρώ το άτομο: https://www.groupon.ae/deals/arabia...8L15tso9of3oh2d1tML5ie7uBe1M1l4BoCceYQAvD_BwE

Είμαι στη φάση του να διαβάσω κριτικές και για τα 2 και να δω αν αξίζουν τα 30 παραπάνω ευρώ του πρώτου.
Και σε απάντηση της απάντησής μου, μάλλον θα πάμε στο δεύτερο, καθώς είδα πως το πρώτο δεν περιλαμβάνει τη διαδρομή με ATV.
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
258
Likes
640
4.7/5 έχει σε 1500 κριτικές στην γκουγκλ .. και 4.5/5 σε 600 στο ΤΑ. Πολύ καλές κριτικές θεωρώ....
Επειδή τις διάβασα σχεδόν όλες τις κριτικές, οι πιο πολλές σχετίζονται με το ότι τους ζητούσαν έξτρα λεφτά αν ήθελαν να κάνουν περισσότερη ώρα βόλτα με καμήλες ή περισσότερη ώρα με το buggy.

Σκέφτηκα ότι οκ ας δώσω εκείνη τη στιγμή τα παραπάνω λεφτά αν θέλω να κάνω περισσότερη ώρα βόλτα με την καμήλα και ας μην τα δώσω εξαρχής στο άλλο γραφείο γιατί στην τελική μπορεί και να μην μαρεσει 🤣

Το ίδιο και με το φαγητό! Αν δεν μ'αρέσει ότι υπάρχει ήδη στο μενού, να δώσω τα 10 ευρώ έξτρα για μπάρμπεκιου.

Ακόμα το σκέφτομαι ωστόσο και θα κλείσω τις επόμενες μέρες...θέλω να ξαναδιαβασω κριτικές και να δω!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Επειδή τις διάβασα σχεδόν όλες τις κριτικές, οι πιο πολλές σχετίζονται με το ότι τους ζητούσαν έξτρα λεφτά αν ήθελαν να κάνουν περισσότερη ώρα βόλτα με καμήλες ή περισσότερη ώρα με το buggy.

Σκέφτηκα ότι οκ ας δώσω εκείνη τη στιγμή τα παραπάνω λεφτά αν θέλω να κάνω περισσότερη ώρα βόλτα με την καμήλα και ας μην τα δώσω εξαρχής στο άλλο γραφείο γιατί στην τελική μπορεί και να μην μαρεσει 🤣

Το ίδιο και με το φαγητό! Αν δεν μ'αρέσει ότι υπάρχει ήδη στο μενού, να δώσω τα 10 ευρώ έξτρα για μπάρμπεκιου.

Ακόμα το σκέφτομαι ωστόσο και θα κλείσω τις επόμενες μέρες...θέλω να ξαναδιαβασω κριτικές και να δω!
Η βόλτα με καμήλες στο camp που μας πήγαν ( που είχε αρκετό κόσμο) έλεγε ότι η διάρκεια της βόλτας είναι 1 λεπτο . Και είχε μια μικρή ουρά στην οποία περίμενες . Στο buggy, ξεκινούσες να κάνεις και μετά από 25-30 λεπτά ήταν ένας του "μαγαζιού" με buggy και αυτός και ενημέρωνε αυτούς που τελείωσε ο χρόνος τους να βγουν ( όχι επιθετικά, άρα ένα 5λεπτο ακόμα το καναμε στα μουλωχτα) .. δεν μας είπαν ποτέ να κάνουμε παραπάνω με έξτρα χρέωση... Στο φαγητό στο ανέφερα στο αρχικό σχόλιο, μας είπαν για 10 ευρώ επιπλέον αν θέλαμε! Και δεν μας το είπε καν το γραφείο, το campμας ενημέρωσε όταν φτάσαμε..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.456
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom