Ryanair Ποιά η γνώμη σας για τη Ryanair;

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Η εθνική εορτή ήταν την Παρασκευή.Το Σάββατο τα μαγαζιά ήταν ανοιχτά παντού.Αυτήν την εποχή
η Μάλαγα αλλά και η γύρω περιοχή έχει απίστευτα πολλά και πάμφθηνα δωμάτια.30-40 ευρώ το δίκλινο.
20 το άτομο.Για όνομα!!!!
Αν έχεις αξιοπρέπεια τα δίνεις.Δεν κάνεις τον καραγκιόζη ξαπλώνοντας στα πατώματα.
Η εταιρία είναι άστα να πάνε,αλλά θα μπορούσαν να αποφύγουν την ταλαιπωρία.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ισως αν εργαζεσαι στην εν λογω εταιρια να κολλας την ματζιρια του ιδιοκτητη καποια στιγμη...Τι να πω;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.082
Η εθνική εορτή ήταν την Παρασκευή.Το Σάββατο τα μαγαζιά ήταν ανοιχτά παντού.Αυτήν την εποχή
η Μάλαγα αλλά και η γύρω περιοχή έχει απίστευτα πολλά και πάμφθηνα δωμάτια.30-40 ευρώ το δίκλινο.
20 το άτομο.Για όνομα!!!!
Αν έχεις αξιοπρέπεια τα δίνεις.Δεν κάνεις τον καραγκιόζη ξαπλώνοντας στα πατώματα.
Η εταιρία είναι άστα να πάνε,αλλά θα μπορούσαν να αποφύγουν την ταλαιπωρία.
Ντιπ δεν σκεφτεστε ως συνδικαλιστες...
Αν ο εργοδοτης σου ειναι υποχρεωμενος για λογους ασφαλειας να σου παρεχει ενα αγαθο και αρχισουν οι πρωτοι να το πληρωνουν, τοτε ο εργοδοτης θα πει στους υπολοιπους "οριστε, μη γινεστε ματζιρηδες, εκεινα τα καλα παιδια το πληρωσαν απο την τσεπη τους. Εγω λεω να το επαναλαμβανουμε οποτε δεν σας βρισκω δωματιο ". Μαντεψτε πως θα τους ξανακοιταξουν οι υπολοιποι εργαζομενοι και συναδελφοι τους.
Εκαναν το σωστο, ξεμπροστιασαν τον εργοδοτη και ειμαι βεβαιη οτι οι συναδελφοι τους τους θεωρουν αξιοπρεπεστατους.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Εκαναν το σωστο, ξεμπροστιασαν τον εργοδοτη και ειμαι βεβαιη οτι οι συναδελφοι τους τους θεωρουν αξιοπρεπεστατους.
Και θα πάνε σύντομα σπίτι τους.Μιλάμε για την βλακοδέστερη διοίκηση.
H Ryan δεν είναι ο εργοδότης τους.Είναι νοικιασμένο προσωπικό.
Απλά ο Μαικλ Θα πει δεν θέλω αυτούς,δώστε μου άλλους.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.082
Και θα πάνε σύντομα σπίτι τους.Μιλάμε για την βλακοδέστερη διοίκηση.
H Ryan δεν είναι ο εργοδότης τους.Είναι νοικιασμένο προσωπικό.
Απλά ο Μαικλ Θα πει δεν θέλω αυτούς,δώστε μου άλλους.
Κάτι μου λεει οτι δεν χανουν και καμια φοβερη ευκαιρια καριερας. Αλλα ο μη εργοδοτης τους τρεχει και δεν φτανει να δικαιολογησει τα αδικαιολογητα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Για την ακρίβεια ο εργοδότης τους είναι αυτός...
http://www.lesmahandling.com/red-de-aeropuertos/aeropuerto-de-barcelona-el-prat/
Η Ραυαν έχει ζητήσει από αυτούς να του παρέχουν προσωπικό να πάνε το αεροπλάνο από το Α στο Β
Η Lesma έπρεπε να ενδιαφερθεί για το προσωπικό της.Αλλά και οι δυό είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.
Κάτι μου λεει οτι δεν χανουν και καμια φοβερη ευκαιρια καριερας.
Ο Καθένας με τις ανάγκες του.Επειδή τα ζω κάθε μέρα μέσα στα αεροδρόμια,επέτρεψε μου να πιστεύω ότι θα τους στοιχίσει.Δύσκολα βρίσκεις δουλειά.Σου βάζουν εμπόδια τα κυκλώματα.
Αλλα ο μη εργοδοτης τους τρεχει και δεν φτανει να δικαιολογησει τα αδικαιολογητα.
Αυτοί προσπαθούν να βγάλουν και κέρδος(δημοσιότητα) από το θέμα που έγινε.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.295
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Και θα πάνε σύντομα σπίτι τους.Μιλάμε για την βλακοδέστερη διοίκηση.
H Ryan δεν είναι ο εργοδότης τους.Είναι νοικιασμένο προσωπικό.
Απλά ο Μαικλ Θα πει δεν θέλω αυτούς,δώστε μου άλλους.
Πολυ τα απλοποιεις. Ουτε μηνα δεν εχει κλεισει η προειδοποιητικη απεργια των σωματειων που στοιχισε το 10% των πτησεων της. Συμφωνιες κανει με τα σωματεια των εργαζομενων της, οχι με τις εταιρειες που βοηθησαν την επιλογη τους..
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Πολυ τα απλοποιεις.
Ναι γιατί δεν έχω όρεξη να αναλύω σε βάθος τα εργασιακά της Ραυαν.Σαφέστατα η Ραυαν έχει και δικούς της
υπαλλήλους εκεί που δεν την παίρνει και πολύ να κάνει μαμουνιές.
Εμείς εν προκειμένω μιλούσαμε για την φωτό,αν είναι στημένη ή όχι και τυχόν επιπτώσεις στο προσωπικό
που μπλέχτηκε με την υπόθεση.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Ρε σεις επεσαν σε τριημερο εθνικης γιορτης
Επιπροσθετα η κακοκαιρια συνεπεσε με τριημερο εθνικης γιορτης. Δηλαδη δεν μπορουσαν να διαθεσουν απο 20-30 ευρω ο καθενας να πανε να κοιμηθουνε σαν ανθρωποι;
Οτι μπορει να ταλαπωρηθηκαν δεν το αμφισβητω αλλα η φωτογραφια ειναι καραμπινατα στημενη.
Αυτο το "δεν μπορουσαν να διαθεσουν απο 20-30 ευρω ο καθενας να κοιμηθουνε σαν ανθρωποι" ισχυει μονο για τους υπαλληλους και οχι για την εταιρια; Η εταιρια δεν μπορουσε να διαθεσει αυτα τα 20-30ευρω με τοσα κερδη καθε χρονο;
Οι υπαλληλοι δεν εχουν ΚΑΜΙΑ υποχρεωση να πληρωσουν απο την τσεπη τους εξοδα διαμονης οταν ειναι μερος εργασιας.

Και θα πάνε σύντομα σπίτι τους.Μιλάμε για την βλακοδέστερη διοίκηση.
H Ryan δεν είναι ο εργοδότης τους.Είναι νοικιασμένο προσωπικό.
Απλά ο Μαικλ Θα πει δεν θέλω αυτούς,δώστε μου άλλους.
Με την επικη λογικη σου οι ανθρωποι ακομη θα ειχαν περασμενες μεταλλικες μπαλες στο λαιμο και ο προισταμενος θα κραταγε μαστιγιο. Ο Μαικλ ας διωξει αυτους και ας παρει αλλους, σιγα την καριερα που χασανε.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Μάθε να διαβάζεις.Η λογική που λες δεν είναι δική μου.Γράφω οτι είναι η βλακοδεστερη διοίκηση.Έχεις μάλλον πρόβλημα κατανόησης των γραφομένων μου.Δεν χρειάζεται να συνεχίσω.
Υγ.
Το αν χάσει καποιος την θέση του ή την καριέρα του,αυτός το ξέρει και οι λογαριασμοί που πρέπει να πληρωθούν.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Οι υπαλληλοι δεν εχουν ΚΑΜΙΑ υποχρεωση να πληρωσουν απο την τσεπη τους εξοδα διαμονης οταν ειναι μερος εργασιας.

Αυτο το λες εσυ...Οι συμβασεις που εχουν υπογραψει αναγνωριζει ως χρονο εργασιας μονο τις ωρες που βρισκονται εν πτηση. Μπορει να μην τους αρεσει αλλα αυτοι δεχθηκαν να εργαστουν με αυτους τους ορους και να ειναι υποχρεωμενοι να πληρωνουν για τα εξοδα τους σε περιπτωσεις καθυστρερησεων ή ακυρωσεων. Οποιος μπορει την "κανει" και παει να εργαστει σε αλλη εταιρια με καλυτερες απδοχες, παροχες και συνθηκες εργασιας. Οποιος δεν εχει τα προσοντα αναγκαζεται να παραμεινει εκει για να μην καταληξει στην ανεργια.

Η συγκεκριμενη φωτογραφια ηταν επιτηδευμενη και καθολου δεν βοηθα την οποια συνδικαλιστικη προσπαθεια γινεται απο τους εργαζομενους. Αντιθετα την πηγε ενα βημα πισω. Καλως ή κακως ετσι ειναι και τα υπολοιπα που λεμε ειναι ωραια, κομμουνιστικα αλλα εκτος πραγματικοτητας.
 

8avos

Member
Μηνύματα
657
Likes
6.613
Το αεροπλάνο πια δεν είναι όπως παλια είδος πολυτελείας ή αναψυχης.Πολυς κόσμος υπάρχει Ανάγκη να μετακινηθει αεροπορικώς μεταξύ χωρών.Απο αυτή την αναγκη αλλωστε ζούν οι αεροπορικές και όχι απο κάποιους που θα προγραμματίσουν διακοπές τρία χρόνια αργότερα για να πετύχουν τιμή χαμηλη (εντάξει υπερβολικός στο παραδειγμα,ξέρω).

Σ αυτήν λοιπον την ανάγκη η συγκεκριμένη εταιρεία εχει γλυτώσει πολύ κόσμο απο δυσθεώρητα κοστη.

Πολλές φορές χρειάστηκε να κλείσω την μια μερα για την επόμενη και όχι για εντός Ελλάδας.Οποιος νομίζει ότι η aegean χρεώνει 100€ αντί 70€ της ραϊαν στην προκειμένη περίπτωση....καποιο λάθος κανει
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom