Ryanair Ποιά η γνώμη σας για τη Ryanair;

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μάλλον ανάποδα είναι το αίτιο και το αιτιατό...
Δηλ η επιβραδυνση της αναπτυξης οφείλεται στην προσωρινη αποσυρση 25 αεροσκαφων? Κατι αλλο ηθελες να πεις ?
Καλα φαινεται να το ειπαν το συγκεκριμενο, δηλ η αποσυρση οφειλεται στην επιβραδυνση. Η οποια με τη σειρα της οφειλεται στα γνωστα προβλήματα με τους πιλοτους...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Δεν εχω πιλότους- αποσυρω αεροπλάνα- εχω επιβραδυνση.
Ποια εταιρεία θα έθετε ως σκοπό την επιβράδυνση της ανάπτυξης; Συνέπεια ειναι.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν εχω πιλότους- αποσυρω αεροπλάνα- εχω επιβραδυνση.
Ποια εταιρεία θα έθετε ως σκοπό την επιβράδυνση της ανάπτυξης; Συνέπεια ειναι.
Ναι αλλα δεν ειναι η σχεση αιτιου-αιτιατου που ανεφερες. Το αιτιο της επιβραδυνσης ειναι η ελλειψη πιλοτων οχι η αποσυρση αεροσκαφων...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Απιστευτο κ ομως αληθινο...2 εσωτερικές ιταλικες που ψάχνω εδω κ 2 μηνες με >100Ε κατακρημνιστηκαν στα 40+..αγαπαμε ραιαν..τις τιμες κ μονο εννοω...
Δικοπο μαχαίρι η εκβαση της περιπετειας..κλείστε οσο μπορειτε τωρα (κ με plan B...) που οι κρατησεις κ οι τιμες πεφτουν γιατι στο άμεσο μελλον το μαρμαρο θα το πληρωσουν οι επιβατες κ οι τιμες θα παρουν την ανηφορα...
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Πολυ απλο. Το εισητηριο δεν ειναι 19,90, ειναι "απο 19,90"... 19,90 ειναι η τιμη βασης, ξεκινα απο εκει, πουλαει λιγα σε αυτή την τιμη που το τελευταίο πχ μπορεί να πουληθει 200+. Χωρια τα added values, τα εξτρα που θα χρυσοπληρωσουν πολλοι. Έτσι καταληγει σε αεροσκαφος των 180 επιβατων ελάχιστοι να εχουν πληρωσει 19,90 μονο. Welcome to the low cost airline world.
Ειδικα τωρα με την αποσκευη των 20 κιλων μονο σαν επιλογη με τα 40 ευρω....!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ο υπέροχος κόσμος της ραιαν...αρχιζω να τους συμπαθω παρα πολυ..μεσα στο χαμο που μπλεχτηκαν, οι συνηθειες (της κλοπής) παραμενουν συνηθειες..ρωτησα γιατι για μια αποσκευη σε εσωτερικο δρομολογιο ζητουν σε on line κρατηση 44Ε..(τικετ των 19,99) ενω γραφει απο 27,5Ε. η απαντηση κρυβεται στα ψιλα γραμματα πιο κατω, τα οποια φυσικα στην εφαρμογη τους δεν φαινονται καν αν δεν ανοιξεις το παραθυρακι...
ακομα κ τωρα προσπαθουν να τα παρουν με ψιλα γραμματα κ παραπληροφορηση. μου λενε να παρε την αποσκευη απο 27,50 στην κρατηση μου, ανοιγω κ 44Ε. ολα στη χειραποσκευη και στα 3 μπουφαν που θα φοραω.

Checked Bag
Minimum and maximum charges per item per flight on line £25 Airport £40
€10 supplement during peak travel periods (Christmas/Easter/Summer) and on selected routes. Max weight 20Kg.
https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/fees
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Και σε μένα μέσω mobile εφαρμογής από 27.5 λέει αλλά επειδή πάει αν την προσθέσω μετά την κράτηση μου βγάζει τιμή 40, όσο είπαν πως θα είναι δηλαδή.
Αλλά και για μία κράτηση που έχω τα Χριστούγεννα, πάλι 40 ευρώ μου βγάζει, χωρίς κάποιο επιπλέον 10ευρω.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Και σε μένα μέσω mobile εφαρμογής από 27.5 λέει αλλά επειδή πάει αν την προσθέσω μετά την κράτηση μου βγάζει τιμή 40, όσο είπαν πως θα είναι δηλαδή.
Αλλά και για μία κράτηση που έχω τα Χριστούγεννα, πάλι 40 ευρώ μου βγάζει, χωρίς κάποιο επιπλέον 10ευρω.
Γιατι μου βγάζει 44? Χρηματιστήριο είναι?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.562
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom