Ryanair Ποιά η γνώμη σας για τη Ryanair;

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Και γιατί 4 ώρες πτήση; Η επιστροφή για Πάφο είναι 4, λογικά για Αθήνα θα είναι πιο κάτω.
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Στην πραγματικοτητα η πτηση Λονδινο - Αθηνα με 737 διαρκει περιπου 3-3μιση ωρες, αυτο μπορει να αλλαξει ομως αναλογα και με τις καιρικες συνθηκες.
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Κατα τη γνωμη μου περιμενε λιγο και αν δεν δεις κατι κλεισε με ραιαν.Δεν ειναι κατι τραγικο...μην ειμαστε υπερβολικοι,οσο και αν δεν τρελαινομαστε να πεταμε με αυτην...
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
Παιδιά καληςπερα, θελω την γνώμη σας για κατι! Βρήκα αθηνα Λονδίνο stansted με Ryanair 240€ για 2 ατομα! Ποια ειναι η γΝωμη σας! Εχω ταξιδέψει μονο πτηση εσωτερικού με ρυαναιρ και δεν ξερω πως θα ειναι για 4 ωρες! Κάποιοι φιλοι μου την χαρακτηρίζουν οτι ειναι μονο για τετράποδα και μάλλον απο την λίγη εμπειρία που εχω συμφωνω μαζι τους! Τι να κανω,;;;
Εχω χρησιμοποιήσει πτήσεις της Ράιαν σε πολλούς προορισμούς και γενικά είμαι ευχαριστημένος διότι δεν μου έτυχε καμία στραβή και τις περισσότερες φορές τα εισιτήρια ήταν πολύ οικονομικά. Στη περίπτωσή σου 240 με 660 κατά τη γνώμη μου είναι τεράστια η διαφορά. Πάνε με ράιαν αγόρασε βαλίτσες , θέσεις, νερά, τα πάντα όλα και κράτα τη διαφορά των χρημάτων να τα ξοδέψεις εκεί.........Τώρα αν δεν καίγεσαι και δεν επείγει να πας άμεσα περίμενε καμιά προσφορά να πας ακόμα φτηνότερα...
 

dimivar

Member
Μηνύματα
54
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Moscow
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Λοιπόν τα εισητηρια και το ξενοδοχειο το έκλεισα! Έβγαλα τελικα με ρυαναιρ!! Με πείσατεΞενοδοχειο κλείσαμε στο Marriott marble Arche ! Σας ευχαριστω ολους για την βοήθεια
Χρονια πολλα και καλές γιορτες❤
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα! Το μεσημέρι επιστρέψαμε από Κρακοβία! Πετάξαμε χωρίς κανένα πρόβλημα και καθυστέρηση στις 13 του μήνα και γυρίσαμε σήμερα! Όλα ήταν άψογα! Όπως είπα ούτε καθυστέρηση ούτε τίποτα! Για πρώτη φορά θετική γνώμη :) Και ειδικά για τα χρήματα του εισιτήριου παίρνει άριστα! ;)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το μισάωρο σε καθυστέρηση το βλέπω πολύ συχνά πλέον στην rayanair
Επειδη μιλαμε για εταιρειες κ θιγονται αδικα πολλές φορες, θα μπορουσες να παραθεσεις κατι παραπανω για να υποστηρίξεις αυτο που "βλεπεις"? Σε ποια πτηση, συγκριτικα στοιχεία κ στατιστικές καθυστερησεων οπως παραθετονται πχ στο flightstats. Αλλιως ας μην πεταμε λασπη σε εταιρειες αδικα.
Κ σορυ για το οφ τοπικ, αυτη η συζητηση ανηκει στο θεμα της εταιρειας.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εάν πληρώσεις θα πάρεις πάνω και την χειραποσκευη και την μικρή τσάντα με τις διαστάσεις και τα κιλά που λέει. Εαν δεν πληρωσις ισως να μην σου πάρουν σακίδιο πλάτης κοντά στις διαστάσεις της χειραποσκευης.
Το μισάωρο σε καθυστέρηση το βλέπω πολύ συχνά πλέον στην rayanair
Συγγνώμη αλλά γιατί μιλάς για μισάωρο καθυστέρηση ? Ταξίδεψες και σου έτυχε κάτι αυτές τις μέρες μετά από την νέα αλλαγή ?

Παραθέτω αυτό που έγραψα προχτές:

Καλησπέρα! Το μεσημέρι επιστρέψαμε από Κρακοβία! Πετάξαμε χωρίς κανένα πρόβλημα και καθυστέρηση στις 13 του μήνα και γυρίσαμε σήμερα! Όλα ήταν άψογα! Όπως είπα ούτε καθυστέρηση ούτε τίποτα! Για πρώτη φορά θετική γνώμη :) Και ειδικά για τα χρήματα του εισιτήριου παίρνει άριστα! ;)

Καλό είναι λοιπόν να μην μηδενίζουμε τα πάντα! Και κυρίως να μην αγχώνουμε τους χρήστες που πετάνε τις ερχόμενες ήμερες!
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Έκανα πολύ πρόσφατα δύο ταξίδια, σύνολο 4 πτήσεις. Στις 2 από αυτές είχε καθυστέρηση 15-45λεπτων. (δεν γραφω 3 γιατι δεν ειμαι σιγουρος)

Θεωρώ ότι μπορώ σαν μέλος του φόρουμ και επιβάτης να μπορω να γράψω αυτό που ειδα και να μην θεωρηθει σαν προσπαθεια μηδενισμου η λασπη προς την εταιρια.
Δε ξέρω εάν έτυχε ή εάν πέτυχε αυτό είδα, αυτο γράφω. Δεν έγραψα ποτέ ότι έχω κάνει εκτεταμένη έρευνα και το συμπέρασμα μου είναι αρνητικό. Γραφω οτι ειδα καθυστερησεις σε οσες πεταξα εγω.

Δεν ξερω στην γλωσσα των αεροπορικων τι εννουν ωρα αναχωρησης, ειναι η ωρα που μπαινει ο κοσμος στο λεωφορειο, ειναι η ωρα που μπαινουν ολοι μεσα και κλεινουν οι πορτες, ειναι η ωρα που τροχοδρομει, μηπως ειναι η ωρα που ξεκιναει το γκαζι στον διαδρομο; Εγω θεωρω οτι ειναι η ωρα που ξεκιναμε να τσουλησουμε προς τον διαδρομο.

Σε μια απο αυτες δινει αναχωρηση 11:30 το αεροπλανο τελικα τροχοδρομησε στις 12:15 (στην συγκεκριμενη τυγχαινει να εχω πληρη καταγραφη απο gps)
Στην καλυτερη ειναι αστοχες οι εκφρασεις "ας μην πεταμε λασπη" και "να μην μηδενίζουμε τα πάντα!"
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom