Ryanair Ποιά η γνώμη σας για τη Ryanair;

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έτσιιι...που για χρόνια έβλεπα μόνο στο εξωτερικό τις χαμηλού κόστους και σιχτίριζα που στην Ελλάδα έχουμε τόσο χάλια συνδέσεις (λιγοστές και ακριβές). Θυμάμαι έβλεπα τιμές γύρω στα 200€ για Ευρώπη και έκλεινα εισιτήρια θεωρώντας τα σούπερ προσφορές και τώρα πάω με 20-50€! Τιμή και δόξα στη Ryanair, την εταιρία που αγαπάμε να μισούμε:bleh:
Ελπίζω να μην λησμονεις ποια ηταν η 1η low cost στην Ελλάδα κ ποια εδωσε πρωτη την ευκαιρια αυτή στους ελληνες για να της αποδωσεις ιδιες τιμές.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ελπίζω να μην λησμονεις ποια ηταν η 1η low cost στην Ελλάδα κ ποια εδωσε πρωτη την ευκαιρια αυτή στους ελληνες για να της αποδωσεις ιδιες τιμές.
Η Easy? Ας της αποδώσω κι αυτής μια τιμή αν και προσωπικά την έχω χρησιμοποιήσει για ελάχιστες πτήσεις. Από άποψη τιμών και πλήθους προορισμών προτιμώ τη Ryanair, μακράν.
 
Last edited:

Menelaos83

Member
Μηνύματα
103
Likes
88
Ουτε την ειχα χρησιμοποιησει ουτε και προκειται.Προτιμω να δωσω κατι παραπανω και ολα να ειναι οπως πρεπει.Οποτε στο εσωτερικο τουλαχιστον δεν προκειται να μου λειψει.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Δεν πειράζει όσοι την βρίζουν τώρα θα παίρνουν το ΚΤΕΛ να πάνε ποιο κυριλέ. Σε 6 ώρες ταξίδι ίσα ίσα κάνεις και καλύτερο ύπνο.
Ημερα εθνικου πενθους σημερα. :)

Να το δουμε λιγο πιο ψυχραιμα το θεμα;
Εαν η γραμμη ειναι βιωσιμη τοτε σιγουρα καποιος αλλος θα ερθει και θα γεμισει το κενο. Εαν δεν ηταν βιωσιμη τοτε καλως σταματησε, αρκετα κανονια πληρωνουμε οι πολιτες σαν συμμετοχοι των αποτυχιων μονο των διαφορων εταιριων.
 

DiV

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Καλησπέρα, πρώτη φορά στη σελίδα και έχω ήδη διαβάσει αρκετά στο συγκεκριμένο θέμα. Προσωπικά με ενοχλεί πολύ που φεύγει από το συγκεκριμένο δρομολόγιο η Ryanair. Καταλαβαίνω ότι έχει κάνει πολλά και αξίζει να την αντιπαθεί κανείς, αλλά κακά τα ψέματα έχει οδηγήσει σε πτώση τιμών. Είμαι από Καβάλα και κατεβαίνω Αθήνα πολλές φορές με ολυμπιακή με 19 ευρώ. Πολύ αμφιβάλλω ότι θα ξαναβρώ τέτοια εισιτήρια. Το ίδιο ισχύει φυσικά και για ΚΤΕΛ. Για όσους δεν έχουμε λεφτά μας διευκολύνει παρα πολύ, παρόλα τα ρίσκα της.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Να το δουμε λιγο πιο ψυχραιμα το θεμα;
Εαν η γραμμη ειναι βιωσιμη τοτε σιγουρα καποιος αλλος θα ερθει και θα γεμισει το κενο. Εαν δεν ηταν βιωσιμη τοτε καλως σταματησε, αρκετα κανονια πληρωνουμε οι πολιτες σαν συμμετοχοι των αποτυχιων μονο των διαφορων εταιριων.
ψύχραιμος μπορείς να είσαι εσύ που μάλλον δεν πρόλαβες να δεις τα 200σάρια της ολυμπιακής και της εντζίαν μετά, η οποία κατάφερε να ξυρίζει ακόμα και με μπόνους για να μπορέσεις να έχεις ένα καυτό μαντηλάκι λες και χρειαζόσουν αποστείρωση για να ταξιδέψεις, οι υπόλοιποι μη ψύχραιμοι θα αρχίσουμε να ψάχνουμε τι περίπτωση είναι η ελληνειρ.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Πάντως Αθήνα Θεσσαλονίκη αλε ρετουρ με Aegean τον Μάρτιο είναι γύρω στα 60 ευρώ.. Δεν ξέρω πόσο πιο φθηνά ήταν με Ryanair.. Τώρα βέβαια άμα φύγει η Ryanair μπορεί να τα ανεβάσουν..
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Πάντως Αθήνα Θεσσαλονίκη αλε ρετουρ με Aegean τον Μάρτιο είναι γύρω στα 60 ευρώ.. Δεν ξέρω πόσο πιο φθηνά ήταν με Ryanair.. Τώρα βέβαια άμα φύγει η Ryanair μπορεί να τα ανεβάσουν..
Στο χωριό μου λένε...Πίσω έχει η αχλάδα την ουρά!!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τι εννοείς γέροντα;; ότι θα επιστρέψει η Ryanair κάποια στιγμή;;;
πίσω έχει η αχλάδα την ουρα: μη βιάζεσαι, μη βγάζεις πρόωρο ή εύκολο συμπέρασμα, το κακό ή η συμφορά μπορεί να έρθει στο τέλος
https://el.wiktionary.org/wiki/αχλάδα

Προφανως εννοει οτι θα αυξηθουν τα εισητηρια στο δρομολογιο αυτο. Βεβαια πρεπει να υπολογιστει κ ο αυξανομενος ανταγωνισμος του τραινου. Μοιραια θα πεσει η κινηση, το τραινο θα κερδισει αργα η γρήγορα.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Τι εννοείς γέροντα;; ότι θα επιστρέψει η Ryanair κάποια στιγμή;;;
Από ότι φαίνεται εγκαταλείπει τα εσωτερικά δρομολόγια και αφήνει την εντζίαν χωρίς ουσιαστικό ανταγωνιστή, η οποία μάλλον θα επαναπροσδιορίσει και την τιμολογιακή της πολιτική. Πιθανότατα να έχουμε νέα δρομολόγια στο εξωτερικό ή να επεκταθούν ήδη υπάρχοντα. Δες και αυτό
https://www.voria.gr/article/peretero-sinergasia-me-tin-ryanair-exetazi-o-d-thessalonikis
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.838
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom