ΗΠΑ Ποιές τράπεζες υπάρχουν και στις ΗΠΑ και στην Ελλάδα;

pulsar

Member
Μηνύματα
32
Likes
7
Προχώρα άφοβα!

Έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ στη ΝΥ τη συγκεκριμένη κάρτα της Εθνικής.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
θελω 100% σιγουρι απαντηση για να μην παω και δεν μπορω να βγαλω λεφτα..
100% σίγουρη απάντηση μπορεί να σου δώσει μόνο η τράπεζά σου και κανένας άλλος (μπορεί να συμβαίνει οτιδήποτε που κανείς τρίτος δεν είναι σε θέση να ξέρει, π.χ. μπορεί να έχουν μπλοκάρει κάτι στη δική σου προσωπική κάρτα).

Αν σου φτάνει το 99%+, πήγαινε και δε θα έχεις πρόβλημα.
 

ioanna_fr

Member
Μηνύματα
39
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Σε 15 μέρες θα πάω στην Αμερική και ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε αν μπορώ να χρησιμοποιήσω την χρεωστική μου κάρτα της πειραιώς, η οποία γράφει και πάνω visa κατευθείαν για τις αγορές μου. Θέλω να την χρησιμοποιώ αντί για μετρητά, για να μην χρειάζεται να σηκώνω συνέχεια χρήματα. Ξέρει κανένας σας κατα πόσον μπορώ να το κάνω?
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
461
Likes
1.501
Παιδια κατι πολυ σημαντικο..Ενημερωστε εστω τηλεφωνικα την τραπεζα σας.,.Εχει παρατηρηθει το φαινομενο οι τραπεζες να μπλοκαρουν συναλλαγες οι οποιες ειναι ξαφνικες και φαινονται υποπτες..Κατι τετοιο για αυτους ειναι μια ξαφνικη αποπειρα αναληψης μετρητων εκτος Ελλαδας ,αφου αυτοι δεν ειναι ενημεροι οτι εσεις ειστε στο εξωτερικο..Μη παθει κανεις καμια λαχτάρα και ξεμεινει...
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Εγώ απλά να αναφέρω ότι η TD Βank σου δείχνει και το υπόλοιπο του λογαριασμού σου σε δολάρια.
 

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Είναι κουφό όντως αυτό. Παλιά είχα παρατηρήσει ότι μπορούσα να κάνω ανάληψη από το εξωτερικό αλλά δεν φαινόταν το υπόλοιπο στην απόδειξη. Στο τελευταίο μου ταξίδι στην Ινδία πρόσεξα ότι δείχνουν το υπόλοιπο στο τοπικό νόμισμα και ξαφνιάστηκα είναι αλήθεια.
 

chrysi71

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Η citibank ειναι η μονη τραπεζα που υπαρχει και στην αμερικη (γιατι ειναι αμερικανικη) ανοιξα του γιου μου λογαριασμο εδω για να κανει αναλυψεις χωρις να του κρατανε προμηθεια εκει.Παει για 3 χρονια στο San-diego στη Καλιφορνια για σπουδες κι ετσι το εψαξα το θεμα.
 

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
Εγω παλι ειχα χρησιμοποιησει πιστωτικη εξωτερικο και επαιρναν τηλ στην πεθερα μου να ενημερωσουν για "υποπτες κινησεις!!!" Τους ενημερωσε βεβαια οτι ειχαμε παει ταξιδι! Εκει ειπα "Μωρε μπραβο στην αλφα μπανκ! Δεν το περιμενα"
(οποτε προσεξτε οσοι δεν εχετε ενημερωσει "τα σπιτια σας" για τα ταξιδακια σας μη σας δωσει η τραπεζα!)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.415
Likes
7.756
Εγω παλι ειχα χρησιμοποιησει πιστωτικη εξωτερικο και επαιρναν τηλ στην πεθερα μου να ενημερωσουν για "υποπτες κινησεις!!!" Τους ενημερωσε βεβαια οτι ειχαμε παει ταξιδι! Εκει ειπα "Μωρε μπραβο στην αλφα μπανκ! Δεν το περιμενα"
(οποτε προσεξτε οσοι δεν εχετε ενημερωσει "τα σπιτια σας" για τα ταξιδακια σας μη σας δωσει η τραπεζα!)
Σόρυ κιόλας, αλλά ως τι έπαιρναν τηλ. την πεθερά? Ως contact person?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.575
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom