Γενικά Ποια είναι η χαμηλότερη τιμή Αθήνα-Θεσσαλονίκη που ταξιδέψατε; (Αεροπορικώς)

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Libertine

Member
Μηνύματα
84
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona - Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Βρε παιδιά εντάξει, κι εγώ ψάχνω σαν τρελή τις προσφορές, αλλα 83 ευρώ πηγαινέλα είναι πολύ καλή τιμή! Όποιος θέλει να δώσει λιγότερα για να φτάσει Θεσσαλονίκη, υπάρχει και το απλό του ΟΣΕ (?) :bleh:
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
...δηλαδή θα γλιτώσεις το αστρονομικό ποσό των 10? στο πήγαινε έλα... σιγά τα αυγά και σιγά την απόφαση...
Όταν είχε βγάλει τα 99 ? η Lufthansa (μία από τις πολλές φορές) διαφωνούσες με τον taver που τα κλείνει από την ιστοσελίδα της εταιρείας ενώ εσύ από μηχανές αναζήτησης για την διαφορά του αστρονομικού ποσού των 10-11 ?.
Όταν θυμάσαι χαίρεσαι μου φαίνεται..
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πράγματι, αυτό το ρημάδι το service fee μπορείτε με τη σωστή επιλογή μηχανής να μην το χρεώνεστε και να γλιτώνετε άνετα ένα δεκαρικάκι από τις προσφορές πχ της LH.
 

maria_ns

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ελα ντε..
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
ως ομοιοπαθούσα, τα χω μάθει απέξω σαλονίκη-αθήνα.. ο αρραβωνιαστικός θεσσαλονίκη κ εγώ δουλεύω πειραιά. σε κάθε ρεπό και άδειες (2 φορές το μήνα τουλάχιστο) ανεβοκατεβαίνουμε..

λοιπόν, η φθηνότερη τιμή που πέτυχα από το σεπτέμβρη του 09 μέχρι τώρα είναι 30 ευρώ της αθανατης athens στο πηγαιμό για αθήνα. για μετ επιστροφής, 73 ευρώ κάπου στο νοέμβρη του ίδιου έτους με ΟΑ, κάπου στις αρχές όταν την πήρε ο Βγενόπουλος κ την έκανε κουφέτο. νομίζω πως το 2009 ήταν και το καλύτερο όσον αφορά τα αεροπορικά εισιτήρια. μετά πήραν την ανιουσα.
φέτος πέτυχα τη (καταπληκτική) τιμή των 83 ευρώ κ έκανα κ κωλοτούμπες. γιατί άλλο να σαι σε 1 ώρα κυρία στη σαλονίκη, κ άλλο να τρέχεις να προλάβεις ηλεκτρικούς προαστιακούς ταξιά αστικά κτλ κτλ.. κ να σαι σα να μη πω τι μετα απο 5 ώρες.. να μη σχολιάσω πως το αεροπλάνο είναι και το πιο ασφαλές μέσο μεταφοράς. επίσης ξέρετε με πόσο τρέχουν τα τρένα του intercity express και σε τι κατάσταση είναι οι γραμμές?? δε θέλετε να ξέρετε..

το τσουχτερότερο ποσό που έχω δώσει σε αεροπλάνο είναι 183 ευρώ. κ αυτό λόγω εορτών και αλλαγής προγράμματος τελευταία στιγμή.. ακόμα τα κλαίω.. κ φέτος ξανά άλλα τόσα..

με αμάξι είναι χαλαρά 150 ευρώ συν τα διόδια. με λεοφωρείο είναι 80 ευρώ αλλά δε το συνιστω, πολύ ταλαιπωρία και πολύύύύ κούραση. άσε που δε ξέρεις και ποιός θα καθήσει δίπλα σου.. γιαξ!
πάντως το intercity express κοστίζει 50 ευρώ να πας και 50 να γυρίσεις. κλεισε τα όσο προλαβαίνεις γιατί μετά θα πλερώσεις το νοίκι τους.. εγώ όταν ξέρω το πρόγραμμά μου από πολύ νωρίς, τα κλείνω χωρίς να ψάχνομαι!

επίσης προτιμώ ολυμπιακή. γιατί ειναι πιο καθαρή κ έχει πιο συμπαθητικό προσωπικο :) κ πιο νοστιμα κουλουρακια χα χα:clap::clap:
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Ωραία. Τώρα πείτε μου μόνοι σας τί να κρατήσουμε και τί να πετάξουμε...
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Τα έχουμε πει 100 φορές.
Ακολουθήστε τους ρημαδιασμένους τους κανόνες.
Τσακωθείτε με pm αφού τόσο πολύ το θέλετε.
Συνεχίστε ΜΟΝΟ on topic.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
η νέα ολυμπιακη υπό τη σκεπη βγενόπουλου (τρομάρα του) είχε βγάλει πολλα εισητηρια με 48ευρω ως απάντηση η α3 πουλούσε 55ε όλα αυτα τους μηνες νοεμβριο-δεκέμβριο 2009 και λεγαν ότι το πάρτυ αρχισε... εγω το φθηνοτερο ηταν αυτό 48ε και με την υπέροχη και αλησμόνητη athens airways με τα απίθανα σαντουιτσακια 65ε πεταξα 2-3 φορές... καλα ήταν αλλά μάλλον γι αυτο εκλεισε... πάντως τιμες γυρω στα 80 ειναι πολυ καλα μη ξεχνάτε τα 48 ειναι οι φόροι...........
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Λυπάμαι αλλά δεν θα περάσει έτσι... είναι θέμα της διαχείρησης πλέον... το μέλος dmdoc με δημόσιο μήνυμά του άφησε υπονοούμενα για τον τρόπο διαχείρησης... μίλησε για κολλητούς και για επίτηδες σβησμένα μηνύματα... πιστεύω ότι τέτοιες μομφές δεν αρμόζουν στο φόρουμ μας... όποιος έχει παράπονα από την διαχείρηση να το πει φανερά και με ονόματα... εγώ περιμένω με ενδιαφέρον τις καταγγελίες του dmdoc...
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
κι εγω σου απαντάω πως ΔΕΝ υπάρχει τέτοια περίπτωση να γινει κάτι τέτοιο... σορι για το οφ τοπικ και πάλι αλλά από τη μία εχει πλάκα να φαγωνόμαστε καπου-κάπου αλλά πολλες φορές κουράζει αυτό τελικα... όχι εμενα δλδ εγω το διασκεδάζω απίστευτα φίλοι μου, να είστε καλα εχω ανοίξει και κρασάκι τι ch. league και novacinema και χαζομάρες εδω έχουμε το υπέρτατο σήριαλ κάθε μέρα!! (ρε γιατί τσιμπάτε έτσι όλοι με τον τράβελερ, όσο τσιμπάτε δολώνει αυτός ακόμη δε πήρατε χαμπάρι? αντε καλή ανασταση:D)
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Λυπάμαι αλλά δεν θα περάσει έτσι... είναι θέμα της διαχείρησης πλέον... το μέλος dmdoc με δημόσιο μήνυμά του άφησε υπονοούμενα για τον τρόπο διαχείρησης... μίλησε για κολλητούς και για επίτηδες σβησμένα μηνύματα... πιστεύω ότι τέτοιες μομφές δεν αρμόζουν στο φόρουμ μας... όποιος έχει παράπονα από την διαχείρηση να το πει φανερά και με ονόματα... εγώ περιμένω με ενδιαφέρον τις καταγγελίες του dmdoc...
ρε μήπως τελικά είσαι ο κούγιας????? ή μηπως ειναι ο dmdoc ο κούγιας? λάσπες κύριοι....
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Σιγά μην τσιμπάμε με τον ανάγωγο,αυτός τσιμπάει και ξεδιπλώνει το ταλέντο του....;)
 

maria_ns

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ελα ντε..
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
καλε λιγος σεβασμος! νεο μελος ειμαι! τι ναι αυτα που βλεπω! καθε μερα εχετε τετοιους διαπληκτισμους για σπαραγγια και τα συναφη? πω πω..:shock:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.179
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom