Βραζιλία Ποιος είναι για Βραζιλία;

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δείτε αυτό το απίστευτο σκηνικό από την πόλη του Ρίο που βρίσκεται στο σάιτ του National Geographic ως φωτογραφία του μήνα, και πείτε μου σε ποιον ΔΕΝ έρχεται η επιθυμία να πάρει το πρώτο αεροπλάνο για Βραζιλία. :)
 

Attachments

  • 173,9 KB Προβολές: 344

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ναι , ναι εγω γουσταρω τρελλα , αλλα οχι εκει που δειχνει η φωτο...αρκετα πιο βορειοδυτικα , εχει κατι παραλιεs σε κατι ψαροχωρια!! ξεχασμενα απ'τον κοσμο , με αιωρεs και ντοπιουs να σου φιαχνουν ψητα σε αυτοσχεδιεs ψησταριεs πανω στην αμμο!! Τι να πει η Ιπανεμα και η Κοπα καμπανα, ειναι μονο για οφθαλμολουτρα..
Εξαλλου δεν τρελλαθηκα να παω τον Mr.go2dbeach εκει! :haha:Τα κανουν αυτα τα λαθη κοριτσια?

Και στη ζουγκλα του Αμαζονιου!!
Να με πεταξετε απ'το αεροπλανο και να μην ξαναβρω το δρομο για πισω!:clap::clap:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Ναι , ναι εγω γουσταρω τρελλα , αλλα οχι εκει που δειχνει η φωτο...αρκετα πιο βορειοδυτικα , εχει κατι παραλιεs σε κατι ψαροχωρια!! ξεχασμενα απ'τον κοσμο , με αιωρεs και ντοπιουs να σου φιαχνουν ψητα σε αυτοσχεδιεs ψησταριεs πανω στην αμμο!!
Ξεχνα το εχει πολλα κουνουπια εκει.:(
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Στραβα το'χειs παρει!
Μια φιλη ηρθε απο Λευκαδα και μου ειπε οτι τουs πεθαναν τα κουνουπια.
Αν ειναι να με φανε , καλυτερα στη Βραζιλια!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Πρωι-πρωι στο μετρο , παιρνω την εφημεριδα metro οπωs παντα και στιs πισω σελιδεs στιs αποδρασειs εχει ενα τρισελιδο αφιερωμα στη Βραζιλια.Ειναι απο το Icons του Δουση και πεφτω με τα μουτρα στη μελετη..Salvador de bahia , παραλια Morro δυσκολο ηταν να χασω τη σταση που κατεβαινω?:)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Οχι , δεν εφτασε τοσο νοτια ο τραβελερ Δουσηs , θα πρεπει να περιμενειs μεχρι να παω εγω :bleh:
 

Angeliki

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή (ξανά)
Για curitiba έλεγε τίποτα; :bleh:
Καθως δεν ηξερα που ειναι αυτο, πηγα να δω και ανακαλυψα γιατι αναρωτιεσαι για την πιο πανω πολη:

"One of the things that I find enchanting about the metropolis of Curitiba is its similarity to so many cities in the United States. Curitiba is an ultra-modern city with a population approaching two million. It is not only modern, but it is a leader in many civic and industrial areas. For example, their transit system is a paradigm for the world. Recently the Mayor of Los Angeles, the honorable Richard Riordan, traveled to Curitiba for ideas on how to improve the antiquated transit system of L.A. "

Γιατι μοιαζει με τις αγαπημενες ΗΠΑ...:clap:

Καλημερα!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ναι , ναι εγω γουσταρω τρελλα , ...αρκετα πιο βορειοδυτικα , εχει κατι παραλιεs σε κατι ψαροχωρια!! ξεχασμενα απ\'τον κοσμο , με αιωρεs και ντοπιουs να σου φιαχνουν ψητα σε αυτοσχεδιεs ψησταριεs πανω στην αμμο!!
Να γιατι η go2dbeach γουσταρει αρκετα πιο βορειοδυτικα...ενω ο Δακηs νοτια ε?Εχουμε συμπνοια αποψεων. Bιομηχανικη μεγαλουπολη με πληθυσμο 2 εκατομ.κατοικων...πωs να ειναι η παραλια τηs??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.976
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom