Ποιο τραγούδι σας ταξιδεύει?

nineta

Member
Μηνύματα
19
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
μάλι
Προσωπικά έχω διάφορα τραγούδια που με ταξιδεύουν...ωστόσο αν μπορώ να διαλέξω ένα απ'τα πιο αγαπημένα μου είναι το Let me roll it των Paul McCartney and the Wings, κι αυτό γιατί όταν ήμουν πιτσιρίκι έπαιζε σε κασσέτα στο αμάξι του πατέρα μου τις Κυριακές που πηγαίναμε ολοήμερα εκδρομάκια...(τι σου είναι η παιδική ηλικία...!)

 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Προσωπικά έχω διάφορα τραγούδια που με ταξιδεύουν...ωστόσο αν μπορώ να διαλέξω ένα απ'τα πιο αγαπημένα μου είναι το Let me roll it των Paul McCartney and the Wings, κι αυτό γιατί όταν ήμουν πιτσιρίκι έπαιζε σε κασσέτα στο αμάξι του πατέρα μου τις Κυριακές που πηγαίναμε ολοήμερα εκδρομάκια...(τι σου είναι η παιδική ηλικία...!)

ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΑ

Υπαρχουν πολλά τραγούδια που με ταξιδεύουν στην Αμερική. Ο Γιαννάκης ο Κας έχει τα πρωτεία σε αυτό, αλλά και ο Γουδής δεν πάει πίσω. Ξεχωρίζω το παρακάτω γιατί είναι πολύ φιλόξενο και, όπως είπε και ο Μπρους ο Σπρίνγκστην, είναι το πιο όμορφο τραγούδι που χει γραφτεί για την Αμερική.

 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Επίσης και αυτό το τραγούδι με ταξιδεύει

Kι εμένα μου αρέσει, αλλά μου θυμίζει έναν οδηγό ΚΤΕΛ, ίσως τον μοναδικό στην Ελλάδα που μεσα στο ΚΤΕΛ μας ειχε βαλει rock και μετά το έριξε σε Μαχαιρίτσα, Αλκινοο κλπ.. :):)
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Kι εμένα μου αρέσει, αλλά μου θυμίζει έναν οδηγό ΚΤΕΛ, ίσως τον μοναδικό στην Ελλάδα που μεσα στο ΚΤΕΛ μας ειχε βαλει rock και μετά το έριξε σε Μαχαιρίτσα, Αλκινοο κλπ.. :):)
Πάντως όποτε έχω ταξιδέψει με κτελ ή με πούλμαν στην Ελλάδα δεν έχει βάλει αυτό ο οδηγός ... Συμβαίνουν αυτά :) :) :)
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Πάντως όποτε έχω ταξιδέψει με κτελ ή με πούλμαν στην Ελλάδα δεν έχει βάλει αυτό ο οδηγός ... Συμβαίνουν αυτά :) :) :)
Ηταν η ευχάριστη έκπληξη της ημέρας εκείνης. Στα ΚΤΕΛ παίζουν ειδική κατηγορία τραγουδιών
 

zade

Member
Μηνύματα
157
Likes
688
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Το παρακάτω:

Ειδικά η εισαγωγή που είναι ανατριχιαστική. Αλλά και οι στίχοι που μιλάνε για τρένα και μου θυμίζουν όλα τα τρένα που έχω πάρει στη ζωή μου για να διασχίσω Ευρώπη, Ασία και Λατινική Αμερική...


Πηγαίνουμε, εξακολουθούμε να πηγαίνουμε....
 

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.884
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΑ

Υπαρχουν πολλά τραγούδια που με ταξιδεύουν στην Αμερική. Ο Γιαννάκης ο Κας έχει τα πρωτεία σε αυτό, αλλά και ο Γουδής δεν πάει πίσω. Ξεχωρίζω το παρακάτω γιατί είναι πολύ φιλόξενο και, όπως είπε και ο Μπρους ο Σπρίνγκστην, είναι το πιο όμορφο τραγούδι που χει γραφτεί για την Αμερική.

πολύ ωραιο τραγουδι αλλα είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ όταν το ακουσω να μην σκεφτω το παρακάτω (Νομίζω κιολας, πρωτα ακουσα το Τhis hand is your hand από τον Joey και μετα το πρωτότυπο! :haha: )

 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Ας το παραδεχτούμε, για κάποιες χώρες έχουμε από μικρή ηλικία δημιουργήσει μια εικόνα που δύσκολα αλλάζει ακόμη κι αν τύχει να τις γνωρίσουμε και να συνειδητοποιήσουμε πόσο αφελείς ήμασταν παιδιά. Η δική μου για την Ισπανία συμπυκνώνεται στο παρακάτω τραγούδι

 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.557
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom