Ποιός είναι πιο μάγκας;;

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.172
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Το θέμα δεν είναι ηλίθιο, γιατί εγώ δεν είμαι ηλίθιος.
Το θεμα ειναι ηλιθιο γιατι για να κανεις συγκριση πρεπει να ακολουθησεις ακριβως το ιδιο προγραμμα, να κλεισεις τα εισιτηρια και τα ξενοδοχεια ακριβως τις ιδιες ημερονιες και οι κρατησεις βεβαιως να γινουν τις ιδιες μερες. Οι υπηρεσιες που θα απολαμβανετε να ειναι ιδιου επιπεδου και οι αναγκες επισης ιδιες.
Πως θα πω εγω π.χ. οτι ειμαι περισσοτερο μαγκας απο τον αλλον; Επειδη εγω επελεξα να πεταξω με low cost ή να μεινω σε hostel και ο αλλος οχι;
Επειδη γνωριζα οτι μπορω να κανω το ταξιδι και εκανα κρατησεις 6 μηνες πριν, ενω ο αλλος δεν γνωριζει ποτε εχει αδεια και κλεινει τελευταια στιγμη; Επειδη εμενα αντεχουν τα ποδια μου στο περπατημα και ο αλλος εχει αναγκη να μετακινειται με ταξι;

Εσενα δεν σε ειπε κανεις ηλιθιο...
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
tripakia, δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο!
Άνοιξα τη συζήτηση περισσότερο για να βολιδοσκοπήσω την κατάσταση.
:D
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Με το μπαρδον δηλαδη,αλλα "διαβασμενος" λεγεται αυτος που παει Πουντα Κανα σε all-inclusive???:shock:
Oxi βρε meli αλλα το να πληρωσεις 550 για 2 ατομα μαζι με πτησεις,διαμονη και να τρως και να πινεις οσο θελεις πιστευω ειναι υποθεση.Απο εκει και περα δεν κλειδωνεσαι στο ξενοδοχειο,απο εσενα εξαρταται βεβαια αλλα περνεις το πακετο και το "δουλευεις" οπως εσυ θελεις.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Χρησιμο νομιζω θα ηταν ενα θεμα με το που την "πατησαμε' μαλλον καλυτερα..
Καποιες τουριστικες απατες,ωστε να προσεχουν κι αλλοι ωστε να μην την "πατησουν¨κι αυτοι..
Για παραδειγμα,αν και πανε χρονια ακομα θυμαμαι το london dungeon, με τους κακους κομπαρσους,να προσπαθουν να μας τρομαξουν και ολες τις σχετικες αηδιες...:bleh: Ευτυχως που ημασταν παρεα και το πηραμε στο χαβαλε...:haha:
Επομενως μηπως να ανοιγαμε θεμα
"Που πιαστηκατε Κωτσοι??" αντι για ¨ποιος ειναι πιο μαγκας?"...:D
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Kosdan, η τιμη για 2 ατομα μαζι 550?? Δηλαδη 275 το ατομο?:roll:
Ειναι σουπερ τιμη,ακομα και απο μαδριτη ,δεν το συζηταω καθολου αυτο...
απλα λεω οτι δεν χρειαζεσαι διαβασμα για Πουντα Κανα σε ΑΙ. Πας κι αραζεις..;)
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Λοιπόν, μιας που δεν έχω κάτι καλύτερο να κάνω αυτή τη στιγμή και δεν φαίνεται να υπάρχει κάποια άλλη συζήτηση που να με ενδιαφέρει, είπα να ξεκινήσω αυτήν εδώ.
Μάλιστα.
Δηλαδή, επειδή σε ολόκληρο φόρουμ με τόσα ταξ. θέματα εσύ δεν βρίσκεις "κάτι να σε ενδιαφέρει" και ίσως επειδή την δεδομένη στιγμή έχεις την απορία αν η μαγιονέζα ταιριάζει ή όχι με το ψάρι, πρέπει να ανοίξεις θέμα "η μαγιονέζα και η τσιπούρα", "η μαγιονέζα και το δεντρολίβανο με σουπιά" κλπ...
Καταρχήν υπάρχει ήδη θέμα με παρόμοιο τίτλο
http://www.travelstories.gr/%E3%E5%ED%E9%EA%DC-%F0%E5%F1%DF-%F4%E1%EE%E9%E4%E9%FE%ED/17547-%EF-%F1%DF%F3%EA%EF-%F4%E6%E1%EC%F0%E1%F2-%E3%E9%E1%F4%E9%E9%E9%E9.html
εχει αναλυθεί, ξανάαναλυθεί, πάλι αναλυθεί και πόσα πρέπει να γράψουμε τέλως πάντων για το ίδιο θέμα?

Μαγκιά δεν υπάρχει.
Θέλεις γκρουπ? πας γκρουπ
Θέλεις μόνος? πας μόνος.
δεν καταλαβαίνω ούτε το ερώτημα, ούτε την ανάλυση που στην ουσία είναι παρόμοια με το "σας αρέσει η σοκολάτα ή η βανίλια?".....

Με το μπαρδόν, αλλά απορίες του στυλ, ποιος είναι "μάγκας", ή ποιος είναι "κορόιδο" δεν με βρίσκουν σύμφωνη και μάλλον τις θεωρώ προβοκατόρικες.
Γενικότερα για εμένα δεν υπάρχει "καλύτερο" ή χειρότερο, όσον αφορά το θέμα ταξιδιού. Ειναι καθαρά υποκειμενικό.
Αλλά ακόμα και αν πω εγώ ότι είμαι μάγκας, αυτό αυτομάτως αποτελεί απόδειξη για την φερόμενη μαγκιά μου και κερδίζω τον τίτλο?
Μη χειρότερα.......
Αν μη τι άλλο το ταξίδι είναι προσωπική υπόθεση και κανόνας είναι ότι δεν συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.....
 

tou dromou

Member
Μηνύματα
141
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΩΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
κιαν εισαι μαγκας και ψαγμενος, και ειναι..ο Ερμης 'αναδρομος'!παλλι φταις που δεν το προβλεψες..
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Kosdan, η τιμη για 2 ατομα μαζι 550?? Δηλαδη 275 το ατομο?:roll:
Ειναι σουπερ τιμη,ακομα και απο μαδριτη ,δεν το συζηταω καθολου αυτο...
απλα λεω οτι δεν χρειαζεσαι διαβασμα για Πουντα Κανα σε ΑΙ. Πας κι αραζεις..;)

Το καλο με αυτα τα site ειναι οτι εκτος οτι βγαζουν προσφορες βγαζουν και προσφορες τελευταιας στιγμης,δηλ σημερα εχουμε 7/03 και λενε οτι στις 20/03 θα γινει αυτο το ταξιδι και ειναι 2x1 δηλ πανε 2 σε τιμη ενος.
Καλα διαβασμα δεν θελει, ευτηχως γιατι δεν ειμαι και του διαβασματος.
Απλα θελει ψαξιμο και να εχεις το νου σου (και το νου νου σου)

Για evi01,τελικα τα ειχα κλησει απο το Marsans viajes
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Δεν μπηκα καν στον κοπο να διαβαζω τι γραφετε στα ποστ σας, παρα διαβασα μονο το αρχικο... SPROM παρεξηγηθεις ή μη δε με νοιαζει αλλα το θεμα ειναι εντελως ηλιθιο. Οντως δεν ειχες τι να κανεις, φανηκε:D
Αν κρίνεις πως ένα θέμα είναι ηλίθιο και δεν έχει θέση στο φόρουμ έχεις 2 επιλογές:

α. Να το αναφέρεις.
β. Να το αγνοήσεις.

Το να το χαρακτηρίζεις προσβάλλοντας εμμέσως τον ts είναι ανώφελο, δε προσφέρει τίποτα και δημιουργεί παρεξηγήσεις.

(το παρών πόστ είναι επισήμανση, όχι τροφή για κουβέντα, αν έχεις απορίες pm).

:cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.294
Μηνύματα
887.027
Μέλη
38.963
Νεότερο μέλος
panosFO

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom