Ποιό "εξωτικό" μέρος προτείνετε?

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δεν έχω πάει Καραϊβική αλλά μου φαίνεται πιο πράσινη στις δορυφορικές. Συν ότι διαβάζω μόνο καλά λόγια εδώ στο φόρουμ για τα νησιά εκεί.
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Αρχικό μήνυμα απο Natasa Ch
Καραιβικη ηθελα καποτε πολυ, μεχρι που πηγαν καποιοι φιλοι και μας ειπαν οτι ειναι σαν την Κρητη αλλα με λιγο παραπανω βλαστηση, οποτε μου εφυγε!
..........
Που πήγαν αυτοί οι φίλοι σου ??? :shock:



Δεν έχω πάει δυστυχώς ακόμα, αλλά αν διαβάσεις τις ταξιδιωτικές ιστορίες των μελών, θα καταλάβεις τον ενθουσιασμό όλων...και τον δικό μου! (βλ.ταξίδι-όνειρο)! :rolleyes:
 

Attachments

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
244
Likes
210
Δε μου ειπαν σε ποιο νησι απ'ολα, μπορω ομως να ρωτησω. Η αληθεια ειναι οτι φυσικα και θα μου αρεσε ας πουμε να φτασουμε Μαιαμι, να μεινουμε καποιες μερες εκει και μετα κρουαζιερα προς Καραιβικη ή πτηση προς καποιο απο τα νησιά.. οι φιλοι αυτοι (οι οποιοι μαλιστα -κρατηθειτε!- κερδισαν το ταξιδι αυτο το 2012 του Αγ.Βαλεντινου) ειπαν οτι ειχε επισης φοβερη εγκληματικοτητα και δεν ενιωθαν καθολου ασφαλεις. η αληθεια ειναι οτι εμπιστευτηκα τη γνωμη τους δεδομενου οτι πραγματικα εχουν ταξιδεψει σε παααρα πολλα μερη (αν ειχαν ταξιδιωτικο χαρτη θα ηταν ολος πορτοκαλί) (αδικη που ειναι η ζωη, φαντασου η κοπελα ειχε ξαναπαει κι ομως το κερδισε! νευρα που ειχα εκεινη τη μερα) οποτε σκεφτηκαμε οτι κατι θα ηξεραν! αλλα εννοειται οτι αυτα ειναι υποκειμενικα. εμεις ειμαστε πιο ευκολοι, δεντρα ως τη θαλασσα θελουμε, καθαρα νερα και δραστηριοτητες - αξιοθεατα και σπορ. GTS εχεις παει Σευχελες? δεν ειναι απαραιτητο να μεινουμε 15 μερες εκει, μπορουμε να μεινουμε εκει τις 10 και τις υπολοιπες μερες να τις περασουμε οπου ειναι το layover μας για Αθηνα! σας εχω ζαλισει ολους ε? μα ειναι τοσα τα μερη κι εμεις τοσο μικροι (και φτωχοι!)
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!

Δες και αυτό... :xalara:
Βέβαια δεν είναι για 15 μέρες...
Είναι για πάντα :haha: :bleh:!


Αρχικό μήνυμα απο Natasa Ch
οι φιλοι αυτοι (οι οποιοι μαλιστα -κρατηθειτε!- κερδισαν το ταξιδι αυτο το 2012 του Αγ.Βαλεντινου)...(αδικη που ειναι η ζωη, φαντασου η κοπελα ειχε ξαναπαει κι ομως το κερδισε!
Αχ λυπήσου μας καλή μου:shock:
 
Last edited by a moderator:

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
244
Likes
210
Ξερω ξερω... Μπορα Μπορα! εψαξα αεροπορικα πριν καμια εβδομαδα για πλακα και εκαναν τα 2 εισιτηρια 18.000! και για 10 μηνες μετα ετσι? μαλλον επρεπε ομως να βαλω one way..
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Ξερω ξερω... Μπορα Μπορα! εψαξα αεροπορικα πριν καμια εβδομαδα για πλακα και εκαναν τα 2 εισιτηρια 18.000! και για 10 μηνες μετα ετσι? μαλλον επρεπε ομως να βαλω one way..
Αααα νταξ ευκαιρίααα :haha:!!! Κοίταξε μόνο αν βρεις κανένα πακέτο σε ταξιδιωτικό γραφείο (γιατί υπάρχουν προσφορές για νεόνυμφους)...που να συνδυάζει διανυκτερεύσεις σε 2-3 νησάκια...Tahiti-Moorea-Bora Bora με ξενοδοχεία και αεροπορικά μαζί...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ευχαριστω ολους!
Καραιβικη ηθελα καποτε πολυ, μεχρι που πηγαν καποιοι φιλοι και μας ειπαν οτι ειναι σαν την Κρητη αλλα με λιγο παραπανω βλαστηση, οποτε μου εφυγε! (ζουμε στα Χανια)
κοιτα ρε να ζω στην καραιβικη και να μην το ξέρω....ε !! εχει αντι για δέντρα πουρνάρια αλλα δεν βαριέσαι θα τα μπολιασομε να γινουν φοινικοδεντρα..:D

18000 euro? Εισαι σιγουρη;
ναι ρε θα παει με αεριοθούμενο εσένα τι σε κόφτει??:cool:
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
18000 euro? Εισαι σιγουρη;
Το δοκίμασα και εγώ από περιέργεια τώρα μέσω travel plan, για Ιούλιο του 2013(20 με 30), 2 εισιτήρια με επιστροφή...αναχώρηση από Αθήνα με British airways (2 στάσεις London και LA) με τελικό προορισμό Papeete και επιστροφή από Papeete με Air New Zealand (2 στάσεις LA και London)...σύνολο 3.617,46?
Στο ενδιάμεσο, πτήση με Air Tahiti από Papeete στα Bora Bora με επιστροφή, 2 εισιτήρια...689,76?

4.307,22 όλα μαζί, χωρίς ξενοδοχείο :cool:...


Αρχικό μήνυμα απο renata
ναι ρε θα παει με αεριοθούμενο εσένα τι σε κόφτει??
:haha: :haha:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
. GTS εχεις παει Σευχελες? δεν ειναι απαραιτητο να μεινουμε 15 μερες εκει, μπορουμε να μεινουμε εκει τις 10 και τις υπολοιπες μερες να τις περασουμε οπου ειναι το layover μας για Αθηνα! σας εχω ζαλισει ολους ε? μα ειναι τοσα τα μερη κι εμεις τοσο μικροι (και φτωχοι!)
--gts άφησε την κουνια και απάντησε αν έχεις πάει στις σευχέλες!
--αν δεν έχεις παει τσακισου γρήγορα ..
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
244
Likes
210
Ρε παιδια μην κοροιδευετε! εγω για πλακα τα εψαξα στην airtickets και τοσα μου εβγαλε! Nicole ευχαριστω πολυ παντως! αλλα μονο η ταλαιπωρια ωσπου να φτασουμε εκει, θα κοιμομαστε 3 μερες!! (ο,τι δε φτανει η αλεπου..)
Ρενατα εσυ που ζεις Καραιβικη (αληθεια τωρα?) τι λες? εχεις ταξιδεψει εκει γυρω γυρω? ποιο μερος σου αρεσει πιο πολυ?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ρε παιδια μην κοροιδευετε! εγω για πλακα τα εψαξα στην airtickets και τοσα μου εβγαλε! Nicole ευχαριστω πολυ παντως! αλλα μονο η ταλαιπωρια ωσπου να φτασουμε εκει, θα κοιμομαστε 3 μερες!! (ο,τι δε φτανει η αλεπου..)
Ρενατα εσυ που ζεις Καραιβικη (αληθεια τωρα?) τι λες? εχεις ταξιδεψει εκει γυρω γυρω? ποιο μερος σου αρεσει πιο πολυ?
κατσε να δω την σφαιρα αν έχω παει θα σου πω σε λίγο:shock:
εννοεις στην μακρινη καραιβικη έτσι??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom