Πολεις/Χωρες που δεν χορταινετε και πολεις/χωρες που ...δεν ειναι για χορταση.

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οι Ηνωμενες Πολιτειες ειναι μια χωρα που θα πηγαινα ξανα και ξανα.Για την ακριβεια μεγαλο μου ονειρο(και ακατορθωτο) ειναι ενα road-trip και στις 50 Πολιτειες.
Δεν χορταινω τη Ρωμη και την Ιταλια γενικοτερα.
Δεν χορταινω τη γερμανικη υπαιθρο.
Τουναντιον οι πολεις Μοναχο και Αμστερνταμ (sorry tita) για το δικο μου γουστο....δεν ειναι για χορταση ,τουτεστιν και να μην ξαναπηγαινα δεν θα με πειραζε ιδιαιτερα.
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
εγώ εύχομαι να μη ξαναπάω στη Ρίγα και στην Αμοργό!
αν και δεν έχουν άλλη σχέση μεταξύ τους,εκτός του ότι "μου έκατσαν στραβά" και οι δύο!
 

YBONNH

Member
Μηνύματα
234
Likes
115
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
Θελω να ξαναπαω στο Μεξικο! Θελω να μεινω στο Μεξικο και να γυρναω ολη τη Λατινικη Αμερικη- απλα πραγματα:haha:

Εαν μου δοθει μια δευτερη ζωη-γιατι σ'αυτην δεν προλαβαινω-
ευχαριστως θα ξαναπαω σε ολα τα μερη που εχω ηδη επισκευθει!
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
καλα το κόλλημα που έχω φαει με την Κωνσταντινουπολη αγγιζει τα όρια της γραφικοτητας....περαν αυτής η Ιταλια είναι η χώρα που έχω επισκεφθει πολλες φορες(καμμια δεκαπεντρια τουλαχιστον)αλλά νομιζω οτι δε θα τη βαρεθω ποτε....η Πολωνια είναι ειναι επισης μια χώρα που θα ήθελα να ξαναπαω με μεγαλυτερη ανεση χρονου κα να δω περισσοτερα μέρη....
εκει που δε καιγομαι καθολου να ξαναπαω είναι η Σαντορινη και η Ανδρος...οχι οτι δε μου άρεσαν καθολου αλλά για μένα μια φορά φτάνει....
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
εγώ εύχομαι να μη ξαναπάω στη Ρίγα και στην Αμοργό!
αν και δεν έχουν άλλη σχέση μεταξύ τους,εκτός του ότι "μου έκατσαν στραβά" και οι δύο!
Αλήθεια πες γιατί η Ρίγα, γιατί την έχω στα μελλοντικά σχεδιά μου..
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Αλήθεια πες γιατί η Ρίγα, γιατί την έχω στα μελλοντικά σχεδιά μου..

κοίτα,όλα είναι υποκειμενικά και καμιά φορά εξαρτώνται και από παράγοντες που δεν αφορούν αυτό καθαυτό το μέρος..καλύτερα να μη πας αρνητικά προδιατεθειμένος...σ' άλλους άρεσε και μάλιστα πολύ..
εμένα μου έδινε μια αίσθηση παρακμής και σε σύγκριση με το Ταλίν,που ήμουν πριν,δεν μου άρεσε...και οι άνθρωποι μου φάνηκαν πολύ του στυλ "να τα πάρουμε"..άσε που ήταν και αγέλαστοι...

το ίδιο και με τη Αμοργό..δεν με κρατούσε το μέρος!:shock:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.062
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μια χαρά είναι η Ρίγα... πολύ νεανική πόλη, δεν είδα πουθενά παρακμή, μάλλον γιατί σε κάθε γωνία υπήρχαν μαγαζιά με πανάκριβα ρούχα και παρκαρισμένες Μπέντλευ των 300,000e+... τώρα αν κινηθείς εκτός κέντρου προς την αριστερή όχθη του Νταουγκάβα ή στα περίχωρα, ναι θα δεις φτώχεια και σοβιετικά μπλοκ πολυκατοικιών, αλλά αυτά τα βλέπεις παντού στην Ανατ. Ευρώπη, ακόμα και στο κεντρό του Βερολίνου...

edit: Όσο για τους ανθρώπους, επειδή έκανα μια βόλτα στην κεντρική αγορά (είναι κάτι σα λαϊκή και Μοναστηράκι μαζί) που δεν είναι και το τουριστικά φιλικότερο μέρος, μια χαρά μου φάνηκαν έστω και αν εγώ δεν ήξερα λετονικά και αυτοί αγγλικά, πάντα πρόθυμοι να βοηθήσουν έναν ξένο που θέλει να αγοράσει μισό κιλό φράουλες και να του δώσουν τα ρέστα μέχρι και το τελευταίο σαντίμ...
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
ναι από πολυτελή αυτοκίνητα και εγώ χόρτασα...αλλά αυτό δεν σημαίνει ακμή,τουλάχιστον όπως την εννοώ εγώ.
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Δε χορταίνω την Πόλη. Από Ελλάδα το Πήλιο. Και στα δύο θα μπορούσα να μείνω μόνιμα. Πράγα δε θα ξαναπήγαινα. Από Ελλάδα νιώθω πλέον αφόρητη την πόλη που μένω. Όσο κι αν η πρωτεύουσα προσφέρει ευκαιρίες εργασίας, διασκέδασης και ψυχαγωγίας, δε βλέπω το σημαντικότερο: ποιότητα ζωής.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Πολεις: Νο 1 Ρωμη, καθε φορα που παω νιωθω πως ειναι η πρωτη
χωρες: Περου - Βολιβια, αλλος πλανητης, ολες οι αισθησεις σε αλλη διασταση.

Πολεις που δεν ειναι για χορταση: Aθηνα, εντελως αχωνευτη ειδικα αν ζεις και κινεισαι πανω απο λιγες μερες για να μην πω ωρες.
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Δεν χορταινω την Πολη. Εχω παει πολλες φορες αλλα παντα βιαστικα. Δεν εχω μεινει ποτε πανω απο πεντε μερες. Παντα ειμαι με ενα χαρτη στο χερι.
Λατρευω και δεν χορταινω την Βηρυτο. Μετα απο καθε καταστροφη την βρησκω και πιο ομορφη, αναγενναται στην κυριολεξια μεσα απο τις σταχτες της.

Δεν θελω να ξανα παω στο Αμαν, οκ το ειδα κι αυτο, μεχρι εκει. Η πιο ασχημη, η πιο βαρετη πολη της ανατολης.
Δεν θελω να ξανα παω ουτε στο Καιρο, πολυ τουριστικο, δηθεν ανατολιτικο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.348
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom