Πολεις/Χωρες που δεν χορταινετε και πολεις/χωρες που ...δεν ειναι για χορταση.

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Απο Ευρωπη θα ξαναπηγαινα ευχαριστως Μπρυζ,Αλσατια,Μελα Δρυμο,Καρπαθια,Χαλσταντ.
Επισης την Πολη (έχω πάει 6 φορες και δεν την χορταίνω).
ΗΠΑ ,Κινα (στην επαρχια της),Αυστραλια θα μπορουσα να ζησω εκει (και Αργεντινη (ειδικα Παταγονία) .
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Δε χορταινω να περναω τα καλοκαιρια μου στις Βαλεαριδες..
ολο τον υπολοιπο χρονο να ταξιδευω στην Ιταλια
απο Ελλαδα στα Χανια,στο Πηλιο, στη Σαντορινη, στη Μηλο
Μερη που δεν θα ξαναπηγαινα σε πρωτη φαση ειναι απο Ελλαδα η Σιφνος και η Ροδος
στο εξωτερικο το στυλ της κεντρικης ευρωπης μου πεφτει γενικα βαρυ και δεν μπορω να το αντεξω για πολυ
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Όλη την Ευρώπη δεν τη χορταίνω, θέλω να τη γυρίσω όλη και να ξαναπάω σε όσα μέρη έχω ήδη πάει -ειδικά Ιταλία πηγαίνω κάθε χρόνο και Γερμανία όποτε μπορώ.
Δε θα με ενδιέφερε να πάω ξανά στο Μπαχρέιν, από την άλλη όμως, αν μου έκαναν και το ταξίδι δώρο ποιος ξέρει, ίσως και να το 'κανα! :)
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Οι Ηνωμενες Πολιτειες ειναι μια χωρα που θα πηγαινα ξανα και ξανα.Για την ακριβεια μεγαλο μου ονειρο(και ακατορθωτο) ειναι ενα road-trip και στις 50 Πολιτειες.
Δεν χορταινω τη Ρωμη και την Ιταλια γενικοτερα.
Δεν χορταινω τη γερμανικη υπαιθρο.
Τουναντιον οι πολεις Μοναχο και Αμστερνταμ (sorry tita) για το δικο μου γουστο....δεν ειναι για χορταση ,τουτεστιν και να μην ξαναπηγαινα δεν θα με πειραζε ιδιαιτερα.
γιατί sorry καλέ; ποιός είπε ότι εγώ λατρεύω το Άμστερνταμ; Όλο ευκαιρίες ψάχνω για να την κάνω! και κυρίως προς...Βερολίνο μεριά.
Νομίζω ότι το Άμστερνταμ μετά απο 3 μέρες καταντάει βαρετό. Οσοι φίλοι μου ήρθαν ενθουσιασμένοι και με την απόφαση να μείνουν πάνω από μια βδομάδα, το μετάνιωσαν. Στην αρχή ενθουσιαζεσαι, μετά το λατρεύεις, μετά λες τι ομορφα, θελω να μεινω εδω, μετά πας και λιγο τριγυρω, μετα λες "τι αλλο να κανω" ε και μετά...λες "αντε ωραια, τώρα πού πάμε;":D
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Αυστραλια θα μπορουσα να ζησω εκει (και Αργεντινη (ειδικα Παταγονία) .
Για πες... εκτός από Buenos Aires και Παταγονία; Και για Παταγονία μήπως είναι πιο ενδιαφέρουσα η πλευρά προς Χιλή;
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
γιατί sorry καλέ; ποιός είπε ότι εγώ λατρεύω το Άμστερνταμ; Όλο ευκαιρίες ψάχνω για να την κάνω! και κυρίως προς...Βερολίνο μεριά.
Νομίζω ότι το Άμστερνταμ μετά απο 3 μέρες καταντάει βαρετό. Οσοι φίλοι μου ήρθαν ενθουσιασμένοι και με την απόφαση να μείνουν πάνω από μια βδομάδα, το μετάνιωσαν. Στην αρχή ενθουσιαζεσαι, μετά το λατρεύεις, μετά λες τι ομορφα, θελω να μεινω εδω, μετά πας και λιγο τριγυρω, μετα λες "τι αλλο να κανω" ε και μετά...λες "αντε ωραια, τώρα πού πάμε;":D
Συμφωνω και γω titaki.
Ειναι ωραιο στην αρχη αλλα εχει και μια επαναληψιμοτητα.Εγω πιστευω οτι προσφερεται για φαση 5ημερης ..δηλ να εχεις παει με φιλους/ες για χαβαλε-διασκεδαση-γνωριμιες
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Γενικά δεν χορταίνω εύκολα ένα μέρος και πάντα θέλω να επιστρέφω ξανά και ξανά. Ακόμα και σε τόπους που είπα σιγά μην ξανάρθω, λίγο καιρό μετά είχα αλλάξει και πάλι γνώμη.

Αγαπάω τρελά την Ελλάδα, τη Μεγάλη Βρετανία και την Ιταλία και εύχομαι ο Θεός να με αξιώσει να τριγυρίζω στα εδάφη τους όσο πιο συχνά μπορώ.
 

anlazar

Member
Μηνύματα
134
Likes
917
Ταξίδι-Όνειρο
Περού,Γαλλική Πολυνησία
γιατί sorry καλέ; ποιός είπε ότι εγώ λατρεύω το Άμστερνταμ; Όλο ευκαιρίες ψάχνω για να την κάνω! και κυρίως προς...Βερολίνο μεριά.
Νομίζω ότι το Άμστερνταμ μετά απο 3 μέρες καταντάει βαρετό. Οσοι φίλοι μου ήρθαν ενθουσιασμένοι και με την απόφαση να μείνουν πάνω από μια βδομάδα, το μετάνιωσαν. Στην αρχή ενθουσιαζεσαι, μετά το λατρεύεις, μετά λες τι ομορφα, θελω να μεινω εδω, μετά πας και λιγο τριγυρω, μετα λες "τι αλλο να κανω" ε και μετά...λες "αντε ωραια, τώρα πού πάμε;":D


Φοβερή η περιγραφή για την εξέλιξη των συναισθημάτων για το Άμστερνταμ !!! Η αλήθεια βέβαια είναι πως εγώ όντας επισκέπτης για 1η φορά, εντάσσομαι στην κατηγορία " ενθουσιάστικα-θέλω να μείνω εκεί " !!! Αυτή η κοσμοσυρροή,ο φιλελευθερισμός, τα ποδήλατα και τα όμορφα κανάλια με τρέλλαναν !!!!Κι επειδή δεν προβλέπει η μοίρα μου να μείνω ποτέ μόνιμα εκεί, θα συνεχίσω να ανήκω στην 1η κατηγορία !!!
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
σε όλες τις χώρες/ πόλεις που έχω πάει ως τώρα θα ήθελα να πάω ξανά και ξανά αν είχα την δυνατότητα! μακάρι πάντως κάθε καλοκαίρι να μπορούσα να μοίραζα τον χρόνο μου μεταξύ κούβας και σαντορίνης, τον χειμώνα να περιπλανιόμουνα
στις χώρες της ευρώπης και να παίρνω γερή δόση από χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα και όλον τον υπόλοιπο χρόνο να ταξίδευα σε άλλους κόσμους, σε μέρη μακρινά..
α! εννοείται στο ενδιάμεσο να πηγαινοέρχομαι στην αγαπημένη μου κωνσταντινούπολη!:clap:
 

matis7

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
βενετια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ
Θα ξαναπηγαινα ευχαριστως στο lombok (indonesia) εξωτικο,μη τουριστικο,ηρεμια........
Δεν θα ξαναπηγαινα Cuba ,η εμπορευματοποιηση.............!!
 

gyristroula

Member
Μηνύματα
96
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Λατρεύω την Αγγλία και δεν χορταίνω να την επισκέπτομαι όλες τις εποχές.Λονδίνο και Κορνουάλη,οι μεγάλες μου αδυναμίες!
Όχι άλλη Μήλος!!!:mad:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Όλη η Κεντρική και Λατινική Αμερική για ενα χρόνο τουλάχιστο . ( Με τη σύνταξη , κι ας είναι και χωρίς εφάπαξ - στο Περού και τη Βολιβία όλοι οι φτωχοίχωράμε)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.579
Μέλη
38.997
Νεότερο μέλος
Chryspapage

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom