Πολεις/Χωρες που δεν χορταινετε και πολεις/χωρες που ...δεν ειναι για χορταση.

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Φανταζομαι πως μενεις στο κεντρο ε?

Εγω στα πυροβολικα μια χαρα ειμαι!!

Αλλα γενικα κλασσικη ελληνικη πολη.
Με ποδηλατόδρομους - όχι τόσο τυπικό ελληνικό
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
Κοιτα,αν εννοεις ποδηλατοδρομους,ενα διαφορετικο χρωμα στο πεζοδρομιο,ενταξει ναι.
Ετσι εχουμε ποδηλατοδρομους.

Στην ουσια ομως,εκτος απο οσους απο εμας εχουν ποδηλατο,υπαρχουν παρα πολλοι που δεν ξερουν καν τι ειναι!

Ειχα πετυχει ζευγαρι να περπαταει στον ποδηλατοδρομο και οταν τους ζητησα να κανουνε στην ακρη και οτι εδω ειναι ποδηλατοδρομος,εκεινοι απαντησανε οτι νομιζανε οτι εχουνε διαφορετικο χρωμα οι πλακες,λογω εικαστικης παρεμβασης.

Και γενικα σιγα ποσους ποδηλατοδρομους εχουμε.2 δρομους?
Μια πολη οπως ειναι η λαρισα,θα επρεπε να εχει καραγηθει η κινηση με αυτοκινητα,να ειναι πεζοδρομημενο το κεντρο και μονο τα μμε και οι μονιμοι κατοικοι και τα εμπορευματα να περνανε.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Κοιτα,αν εννοεις ποδηλατοδρομους,ενα διαφορετικο χρωμα στο πεζοδρομιο,ενταξει ναι.
Ετσι εχουμε ποδηλατοδρομους.

Στην ουσια ομως,εκτος απο οσους απο εμας εχουν ποδηλατο,υπαρχουν παρα πολλοι που δεν ξερουν καν τι ειναι!

Ειχα πετυχει ζευγαρι να περπαταει στον ποδηλατοδρομο και οταν τους ζητησα να κανουνε στην ακρη και οτι εδω ειναι ποδηλατοδρομος,εκεινοι απαντησανε οτι νομιζανε οτι εχουνε διαφορετικο χρωμα οι πλακες,λογω εικαστικης παρεμβασης.

Και γενικα σιγα ποσους ποδηλατοδρομους εχουμε.2 δρομους?
Μια πολη οπως ειναι η λαρισα,θα επρεπε να εχει καραγηθει η κινηση με αυτοκινητα,να ειναι πεζοδρομημενο το κεντρο και μονο τα μμε και οι μονιμοι κατοικοι και τα εμπορευματα να περνανε.
Εεεε έστω και αυτό το διαφορετικό χρώμα, εμείς κοντεύουμε να μην έχουμε καν πεζοδρόμια :)
+1 για την πεζοδρόμηση του κέντρου (πάλι την έχετε σε μεγαλύτερο βαθμό από άλλες πόλεις)
 

pilotsof

Member
Μηνύματα
14
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Περού ?
Φέτος πήγα πρώτη φορά Ινδία και δήλωσα πως αυτή τη χώρα θα τη γυρίσω απ'άκρη σ'άκρη..την λάτρεψα...Επίσης θα πήγαινα άνετα ξανά στην Κων/πολη..
Δεν θα πάω ξανά Ρώμη και γενικά στα μέρη της Ευρώπης που έχω πάει...
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Ας το ξεθάψω!
Θα ξαναπήγαινα άνετα (και θα ξαναπάω!) Λονδίνο και Παρίσι καθώς και στην Ιρλανδία και την Ιταλία γενικά.. Επίσης Βέλγιο γιατί έχω αφήσει εκκρεμότητες (και γιατί τρελαίνομαι για τις μπύρες τους και τις σοκολάτες!).. Θα με ξαναδεί κατά πάσα πιθανότητα και η Κωνσταντινούπολη, η Βουδαπέστη και το Άμστερνταμ γιατί έμεινα πολύ λίγο..
Δε καίγομαι να ξαναπάω στη Πράγα (και Τσεχία γενικά), Βερολίνο, Μόσχα, Βαρκελώνη και Βιέννη χωρίς να σημαίνει πως δε μου άρεσαν, ίσα ίσα!! Απλά θα προτιμήσω να δω άλλες πόλεις από Γερμανία, Ρωσία, Αυστρία και Ισπανία που δεν έχω πάει π.χ. Μόναχο, αγ. Πετρούπολη, Σαλτσμπουργκ, Μαδρίτη κτλ. Επίσης από Ελβετία δε νομίζω να επιδιώξω να ξαναδώ τη Γενεύη και τη Ζυρίχη..
 

depo

Member
Μηνύματα
70
Likes
163
Επόμενο Ταξίδι
Βερόνα
Ταξίδι-Όνειρο
νησί του Πάσχα
Σίγουρα θα ξαναπήγαινα Αγία Πετρούπολη και Παρίσι. Από χώρες Βέλγιο. Από Ελλάδα θα ξαναπήγαινα άνετα Ρόδο, Πάτμο, Σάμο και Κρήτη.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.385
Likes
9.314
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
αυτό να το κοιτάξεις. χειροτερεύει βλέπω. :D
δεν χορταίνω Ιταλία, Άλπεις. πάω καθε μα καθε φορά με τον ιδιο ενθουσιασμό που είχα την πρωτη φορά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.266
Μηνύματα
885.696
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom