Πολυλιμνιο Μεσσηνιας

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Ιωάννα, στη θέση σου δε θα πολυεμπιστευόμουν την KLEOPATRA σε αυτό το θέμα, γιατί μην ξεχνάς ότι είναι και χειμερινή κολυμβήτρια. Μάλλον άλλο εννοείς εσύ κρύο και άλλο εκείνη. :haha:
ουπς!!δεν το γνωριζα αυτο!!ευχαριστω για την ευστοχη παρατηρηση σου αννυ!!
καταλαβα, θα παρει ωρες μεχρι να βουτηξω.. (αν βουτηξω τελικα) :haha:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
ωωωω, σε ευχαριστω πολυ πολυ!!


για διαμονη ελεγα να μην κλεισω κατι απο πριν, ο,τι βρω επιτοπου!
ξερεις αν εχει κανενα καλο camping εκει κοντα?θα ηταν καλη ιδεα..
το πολυλιμνιο πρεπει να κολλησει καπου οπωσδηποτε!το πολυ πολυ κανω το 3ημερο 4ημερο!
πρεπει να το μελετησω παντως λιγο το θεμα!

για την συναντηση που λες, κανω λαθος ή καπου σε καποιο αλλο θεμα ειχες γραψει οτι εχεις εξοχικο στο διμηνιο??
Το Πολυλιμνιο κολλαει με Πυλο-Βοιδοκοιλια-Μεθωνη.Καμπινγκ εχει στην Καλογρια -Στουπα..αλλα σου πεφτει λιγο αβολα για την υπολοιπη Μεσσηνια ..καπου ομως ειχαν γραψει για καμπινγκ προς τα κει ..στη Φοινικουντα ...δεν θυμαμαι ...ψαξτο λιγο

Ιωάννα, στη θέση σου δε θα πολυεμπιστευόμουν την KLEOPATRA σε αυτό το θέμα, γιατί μην ξεχνάς ότι είναι και χειμερινή κολυμβήτρια. Μάλλον άλλο εννοείς εσύ κρύο και άλλο εκείνη. :haha:
:haha::haha::haha:
Οντως .....αν και αληθεια λεω παιδια ...δεν εχει σχεση με λιμνες σε βουνα κλπκλπ...ετσι οπως σου εχει βγει η γλωσσα με τη ζεστη κ το περπατημα ...ειναι πολυ καλο το νερο ..και δεν ειναι παγος
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
ουπς!!δεν το γνωριζα αυτο!!ευχαριστω για την ευστοχη παρατηρηση σου αννυ!!
καταλαβα, θα παρει ωρες μεχρι να βουτηξω.. (αν βουτηξω τελικα) :haha:
Μην κολλας βρε ..να ας πουνε και αλλα παιδια παραπανω που εχουν παει.
Εχω εξοχικο στο Διμηνιο πραγματι..αλλα συναντηση δεν εννοουσα εκει..εννοουσα κατω στη Στουπα...μετα ομως ειδα οτι εσυ κ η Μαρια δεν συμπιπτετε στις μερες.
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
οχι ειναι πολυ καλα το νερο.στην νεδα ηταν τα πραγματα πολικα!!!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
ωωωω, σε ευχαριστω πολυ πολυ!!


για διαμονη ελεγα να μην κλεισω κατι απο πριν, ο,τι βρω επιτοπου!
ξερεις αν εχει κανενα καλο camping εκει κοντα?θα ηταν καλη ιδεα..
το πολυλιμνιο πρεπει να κολλησει καπου οπωσδηποτε!το πολυ πολυ κανω το 3ημερο 4ημερο!
πρεπει να το μελετησω παντως λιγο το θεμα!

για την συναντηση που λες, κανω λαθος ή καπου σε καποιο αλλο θεμα ειχες γραψει οτι εχεις εξοχικο στο διμηνιο??
Εγω είχα πάει πριν 15 μέρες Πολυλίμνιο και εμεινα στο camping Ερωδιος στην Γιαλοβα, πολύ καλό μου φάνηκε δεδομένου ότι ήταν η πρώτη φορά. Το συνδυάσαμε με Πύλο και Βοιδοκοιλιά και δεν μας φάνηκαν μεγάλες οι αποστάσεις. Τα νερά πάντως αν και κρυα ήταν αναζωογονητικά μην φανταστείς κάτι που δεν μπορεις να αντεξεις!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Εγω είχα πάει πριν 15 μέρες Πολυλίμνιο και εμεινα στο camping Ερωδιος στην Γιαλοβα, πολύ καλό μου φάνηκε δεδομένου ότι ήταν η πρώτη φορά. Το συνδυάσαμε με Πύλο και Βοιδοκοιλιά και δεν μας φάνηκαν μεγάλες οι αποστάσεις. Τα νερά πάντως αν και κρυα ήταν αναζωογονητικά μην φανταστείς κάτι που δεν μπορεις να αντεξεις!
τελεια, θα το κοιταξω!και για μας πρωτη φορα θα ναι!!

εμεινες πολλες μερες???
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Σκ αλλα προλάβαμε να πάμε στα μέρη αυτά που θέλαμε επειδή ηταν όλα αρκετά κοντά, πάντως στο συγκεκριμένο camping ανετα εμενα και παραπάνω. Μόνο μια συμβουλή, να πάρετε ένα στρώμα από αυτά τα φουσκωτά όλοι που έμεναν μέρες ήταν εξοπλισμένοι, εμάς για ένα βράδυ δεν μας ένοιαξε αλλά δεν το λές ότι ήταν και ο πιο χαλαρός υπνος!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Σκ αλλα προλάβαμε να πάμε στα μέρη αυτά που θέλαμε επειδή ηταν όλα αρκετά κοντά, πάντως στο συγκεκριμένο camping ανετα εμενα και παραπάνω. Μόνο μια συμβουλή, να πάρετε ένα στρώμα από αυτά τα φουσκωτά όλοι που έμεναν μέρες ήταν εξοπλισμένοι, εμάς για ένα βράδυ δεν μας ένοιαξε αλλά δεν το λές ότι ήταν και ο πιο χαλαρός υπνος!
σε ευχαριστω!πηραμε ηδη στρωμα!!
 

Cathy

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Πρίν χρόνια είχα τη τύχη και ευτυχία να κάνω river trekking στο ποτάμι της Νέδας. Ειλικρινά απο τις ωραιότερες εμπειρίες!!! Τελειώνοντας απο τη πεζοπορία στο ποτάμι είχαμε πάει σε κάτι καταράκτες. Ήθελα να σας ρωτήσω...αυτοί οι καταράκτες είναι το "Πολυλίμνιο"???
Πρόκειται να ξαναπάω στη περιοχή πάλι σε 2 βδομάδες και επειδή δεν θα έχω πολλές μέρες στη διάθεση μου, δεν θα ήθελα να ξαναπάω σε ένα μέρος που έχω ήδη επισκευθεί αλλα να γυρίσω και τα υπόλοιπα!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Οχι αλλο πράγμα οι καταρρακτες της Νεδας και άλλο το Πολυλιμνιο, όπου έχει επίσης λιμνη και καταρράκτη.
Οι πρώτοι υπερτερουν αλλά και το Πολυλίμνιο αξίζει μια επίσκεψη από αυτά που ειδα στην πρόσφατη (μισή) επίσκεψη μου.
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
το πολυλιμνιο απλα ειναι απαικτο δεν συγκρινεται με την νεδα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom