Πολυλιμνιο Μεσσηνιας

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Χαιρομαι που σου αρεσε
και γω απο το φορουμ το ανακαλυψα περσι
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
επρεπε να ανεβεις τον βραχο μετα τον μεγαλο καταρακτη και να συνεχιζες κανα μισαωρο ακομα να πηγενες στο χωριο...μονο το ανεβασμα του καταρακτη ειναι το πιο δυσκολο κοματι τα αλλα οκ!!!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Μην πατε με σαγιοναρες ...ναι το εκανα αυτο το λαθος ...φορεστε κλειστο παπουτσι για να μη γλιστρισετε.
:lol::lol::lol: Τώρα το είδα αυτό...
Είσαι δικιά μου εσύ τέλος το χω πει κι αν το χω πει!!

Δηλαδή να πάρω αθλητικά μαζί, γιατί μια βολτίτσα μάλλον θα την κάνω προς τα κει μιας και θα είμαι σ' αυτά τα μέρη. Τρελαίνομαι για καταρράκτες και πρασινολιμνοκαταστάσεις!! Βάλτε καμιά φωτογραφία ντε να πάρουμε μια γεύση!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ναι να παρεις αθλητικα ..θα ειναι πολυ καλυτερα.
Δυστυχως σαν καλοι εξυπνακηδες ειχαμε βγαλει φωτο απο ενα κινητο..βαρεθηκαμε να τις περασουμε στο πισι και μετα χαλασε το κινητο και πηγαν ολες περιπατο.
9/1/2010 Φωτογραφίες από τους καταράκτες στο Πολυλίμνιο Μεσσηνίας
Πολυλιμνιο Μεσσηνια!Ενας κρυφος παραδεισ&omicro
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Αααα είναι πολύ ωραία! Πόση ώρα είναι περίπου από Στούπα Κλεό?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Λοιπον ,να πω ενα 1,5-2ωρο χοντρα χοντρα ...δεν ξερω βεβαια κ ποσο τρεχετε...
Βαλε απο Στουπα ενα 45λεπτο για Καλαματα ..μετα καμια 45ρια λεπτα ακομη για Μεσσηνη..κατι χωρια Νερομυλος,Ριζομυλος...το χωριο Καζαρμα οπου στριβεις για Πολυλιμνιο ειναι περιπου στη μεση της διαδρομης Καλαματας-Πυλου
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Λοιπον ,να πω ενα 1,5-2ωρο χοντρα χοντρα ...δεν ξερω βεβαια κ ποσο τρεχετε...
Βαλε απο Στουπα ενα 45λεπτο για Καλαματα ..μετα καμια 45ρια λεπτα ακομη για Μεσσηνη..κατι χωρια Νερομυλος,Ριζομυλος...το χωριο Καζαρμα οπου στριβεις για Πολυλιμνιο ειναι περιπου στη μεση της διαδρομης Καλαματας-Πυλου

καλα, φαινεται τελεια!!με ξεμυαλισατε και εμενα και λεω να το ενταξω καπου στο προγραμμα του καλοκαιριου!!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
καλα, φαινεται τελεια!!με ξεμυαλισατε και εμενα και λεω να το ενταξω καπου στο προγραμμα του καλοκαιριου!!
Τέτοια ξεμυαλίσματα είναι τα καλύτερα! Αν θα είσαι κοντά το καλοκαίρι φαίνεται να αξίζει τον κόπο! Εμένα πάντως μπήκε ήδη στο πρόγραμμα! :p

Κλεό να ρωτήσω και κάτι άλλο? Είχα πάει πριν καμιά δεκαριά χρόνια σε ένα μέρος κοντά στην Μεσσήνη, μας είχε πάει με την παρέα μου και μας είχε αφήσει εκεί ο πατέρας μου τότε (είναι από κει) και μου το είχε ονομάσει Μαυρολίμνη. Ήταν ένα δάσος, αγνό, με νερά πηγής, καταπράσινο κτλ κτλ. Το είχαμε περπατήσει τότε, ήταν πολύ όμορφα. Έχει καμία σχέση με το Πολυλίμνιο? Κι αν όχι μήπως το γνωρίζεις?
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Τέτοια ξεμυαλίσματα είναι τα καλύτερα! Αν θα είσαι κοντά το καλοκαίρι φαίνεται να αξίζει τον κόπο! Εμένα πάντως μπήκε ήδη στο πρόγραμμα! :p
το κοντα ειναι σχετικο..απο ξυλοκαστρο όπου θα μαστε, σκεφτομαι να παμε ενα 3ημερακι μεσσηνια!

βαλτε και μενα στο γκρουπακι με τα ακαταλληλα παπουτσια (βλ. σαγιοναρες)!τα δωσα ολα στις φετινες διακοπες!!:haha::haha:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μη μου βαζεις ιδεες τωρα και μενα φιλεναδα !!!!Εχω και γω προγραμματακι να φτιαξω για Αυγουστο ..και ξερεις ..αν εχεις παει 40 φορες στα ιδια κ ιδια μερη εκει κατω ..αρπαζεσαι απο καθε καινουρια ιδεα.
Μαυρολιμνη? Για να δω...
Πολυλιμνιο Μεσσηνια!Ενας κρυφος παραδεισ&omicro
Αν διαβασεις αυτο το ιδιο αρθρο που ειχα παραπανω αναφερει οτι μια εκ των 15 λιμνων του Πολυλιμνιου ..λεγεται Μαυρολιμνα..οποτε μαλλον για το ιδιο μιλαμε.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
ερώτηση: εκει μπανιο κανεις ή βγαινεις παγωτο???
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οχι ενταξει και γω αυτο φοβομουν ,αλλα περα απο μια κρυαδα στην αρχη ..που ετσι κι αλλιως και στη θαλασσα τη νιωθεις ..μετα η αισθηση ειναι πολυ ευχαριστη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.475
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom