Πολυλιμνιο Μεσσηνιας

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Οχι ενταξει και γω αυτο φοβομουν ,αλλα περα απο μια κρυαδα στην αρχη ..που ετσι κι αλλιως και στη θαλασσα τη νιωθεις ..μετα η αισθηση ειναι πολυ ευχαριστη
βασικο αυτο!!μιας και βλεπω οτι το κατεχεις το θεμα, μηπως μπορεις να μου πεις ποια ειναι τα best of για ενα 3ημερακι σε εκεινα τα μερη??
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Αν διαβασεις αυτο το ιδιο αρθρο που ειχα παραπανω αναφερει οτι μια εκ των 15 λιμνων του Πολυλιμνιου ..λεγεται Μαυρολιμνα..οποτε μαλλον για το ιδιο μιλαμε.
Οκ, αν αποτελεί μέρος του Πολυλίμνιου και είναι και το υπόλοιπο μέρος έτσι, μιλάμε ότι είναι για πάρα πάρα ΠΑΡΑ πολύ ωραία.. Είχα πάθει την πλάκα μου τότε! Είναι δάσος κανονικό, δεν υπάρχει μονοπάτι, ωστόσο είναι βατό! Θενκς Κλεό, θα φτιάξω και το υπόλοιπο πρόγραμμα και θα στο στείλω για έγκριση! :D

Λατίνα ψήθηκες? Για πότε λες?
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Είναι η ώρα να κάνεις το copy paste που λέγαμε
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
ψηθηκα για τα καλα..:bleh:

μαλλον 8-12 αυγουστου!!
πριν τον 15αυγουστο παντως σιγουρα!!

Τέλεια, θα έχω και φρέσκες φρέσκες πλήροφορίες! Αλλά γράψτες κατευθείαν πλις γιατί 13/8 φεύγω! :bleh:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Τέλεια, θα έχω και φρέσκες φρέσκες πλήροφορίες! Αλλά γράψτες κατευθείαν πλις γιατί 13/8 φεύγω! :bleh:
χα χα!!αν οι ημερομηνιες που σου εγραψα ισχυσουν τελικα θα εχει φρεσκοτατα τιπς!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μαρια για μενα λες παιδι μου ...δεν καλοκαταλαβα?

Λατινα Μεσσηνια θα κινηθειτε αποκλειστικα ?Που θα μεινετε ..να υποθεσω Καλαματα?
Μια βολτα ειναι σιγουρα προς Καρδαμυλη-Στουπα -Καλογρια για να λαβεις μια γευση Μεσσηνιακης Μανης..ισως εκει μπορουμε να κανονισουμε κ μια μινι συναντηση τα 3 μας:haha:
Και Αγιο Νικολαο διπλα στη Στουπα ..πως μπορω να ξεχασω αυτο το υπεροχο ,γραφικο ψαροχωρι.
Μετα αλλη διαδρομη παει στο αλλο ποδι ,τον Ακριτα,Πυλο,μπανιο στη Βοιδοκοιλια-Μεθωνη(το καστρο της ειναι υπεροχο)-Φοινικουντα και γυριζεις απο Κορωνη-Πεταλιδι-Καλαματα...δεν ξερω αν σε αυτο τον κυκλο κολλαει κ το Πολυλιμνιο.
Μετα μενουν Γαργαλιανοι-Κυπαρισσια κλπ...αυτα δε με ξετρελαναν
δεν ξερω αν θα προλαβετε μετα απο Στουπα να ανεβετε Αρεοπολη-Οιτυλο κ λακωνικη Μανη.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Μαρια για μενα λες παιδι μου ...δεν καλοκαταλαβα?

Λατινα Μεσσηνια θα κινηθειτε αποκλειστικα ?Που θα μεινετε ..να υποθεσω Καλαματα?
Μια βολτα ειναι σιγουρα προς Καρδαμυλη-Στουπα -Καλογρια για να λαβεις μια γευση Μεσσηνιακης Μανης..ισως εκει μπορουμε να κανονισουμε κ μια μινι συναντηση τα 3 μας:haha:
Και Αγιο Νικολαο διπλα στη Στουπα ..πως μπορω να ξεχασω αυτο το υπεροχο ,γραφικο ψαροχωρι.
Μετα αλλη διαδρομη παει στο αλλο ποδι ,τον Ακριτα,Πυλο,μπανιο στη Βοιδοκοιλια-Μεθωνη(το καστρο της ειναι υπεροχο)-Φοινικουντα και γυριζεις απο Κορωνη-Πεταλιδι-Καλαματα...δεν ξερω αν σε αυτο τον κυκλο κολλαει κ το Πολυλιμνιο.
Μετα μενουν Γαργαλιανοι-Κυπαρισσια κλπ...αυτα δε με ξετρελαναν
δεν ξερω αν θα προλαβετε μετα απο Στουπα να ανεβετε Αρεοπολη-Οιτυλο κ λακωνικη Μανη.
ωωωω, σε ευχαριστω πολυ πολυ!!


για διαμονη ελεγα να μην κλεισω κατι απο πριν, ο,τι βρω επιτοπου!
ξερεις αν εχει κανενα καλο camping εκει κοντα?θα ηταν καλη ιδεα..
το πολυλιμνιο πρεπει να κολλησει καπου οπωσδηποτε!το πολυ πολυ κανω το 3ημερο 4ημερο!
πρεπει να το μελετησω παντως λιγο το θεμα!

για την συναντηση που λες, κανω λαθος ή καπου σε καποιο αλλο θεμα ειχες γραψει οτι εχεις εξοχικο στο διμηνιο??
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Μαρια για μενα λες παιδι μου ...δεν καλοκαταλαβα?

.
Για το copy paste λες? Ε, ναι για σένα. Είναι τόσο καλές πληροφορίες που θα ταν καλό να ήταν κάπου μαζεμένες!

Από όλα αυτά που λες παραπάνω μόνο Πύλο έχω πάει η οποία είναι ωραιότατη και Βοϊδοκοιλιά, η οποία νομίζω πως είναι μαστ για την λατίνα. Έχω την εντύπωση πως είναι κι αυτή παραλιόπληκτη και η συγκεκριμένη παραλία απλά τα σπάει! Τότε που είχα πάει εγώ τουλάχιστον πριν 5 χρόνια.

Ουφ άντε 2,5 βδομάδες έμειναν, δεν θα περάσουν οι σκασμένες??!!!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Από όλα αυτά που λες παραπάνω μόνο Πύλο έχω πάει η οποία είναι ωραιότατη και Βοϊδοκοιλιά, η οποία νομίζω πως είναι μαστ για την λατίνα. Έχω την εντύπωση πως είναι κι αυτή παραλιόπληκτη και η συγκεκριμένη παραλία απλά τα σπάει! Τότε που είχα πάει εγώ τουλάχιστον πριν 5 χρόνια.
εντελως ομως!!μαρια, εσυ θα πας για πολλες μερες??
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
ερώτηση: εκει μπανιο κανεις ή βγαινεις παγωτο???
Οχι ενταξει και γω αυτο φοβομουν ,αλλα περα απο μια κρυαδα στην αρχη ..που ετσι κι αλλιως και στη θαλασσα τη νιωθεις ..μετα η αισθηση ειναι πολυ ευχαριστη
Ιωάννα, στη θέση σου δε θα πολυεμπιστευόμουν την KLEOPATRA σε αυτό το θέμα, γιατί μην ξεχνάς ότι είναι και χειμερινή κολυμβήτρια. Μάλλον άλλο εννοείς εσύ κρύο και άλλο εκείνη. :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.831
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom