Γαλλική Πολυνησία Πολυνησία με ιστιοφόρο

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Μεταφέρθηκε στις Ταξιδιωτικές Ιστορίες της Ωκεανίας. :)
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Επισυνάπτω τελικά και ορισμένες φωτογραφίες









Περισσότερες μπορείτε να βρείτε στα άλμπουμ Ταιτή και Μπόρα-Μπόρα.
Ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια.
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Photography trip
Πω πω διαβάζω την ιστορία σου και έχω λιώσει!!! Αυτές είναι εκδρομές!!! Ειδικά οι φωτογραφίες από τα Μπόρα Μπόρα είναι το κάτι άλλο!!!
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμαζόνιος
Άααααααααααχ. Καιρό είχα να ταξιδέψω έτσι. Αέρα στα πανιά μας και πάμε. Με προσγείωσες βέβαια με τα οικονομικά, αλλά δεν πειράζει το ταξίδι ήταν καταπληκτικό και ας ήταν νοητό.
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Άααααααααααχ. Καιρό είχα να ταξιδέψω έτσι. Αέρα στα πανιά μας και πάμε. Με προσγείωσες βέβαια με τα οικονομικά, αλλά δεν πειράζει το ταξίδι ήταν καταπληκτικό και ας ήταν νοητό.

Αν κρίνω από το bloodymary, πρέπει οπωσδήποτε να επισκευτείς το ομόνυμο μαγαζί στην Μπόρα-Μπόρα.:D
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Τι ωραιες φωτο! Ειδικα αυτη εδω..
Ευχαριστουμε tripdreamer , εισαι τυχερος που εζησες αυτο το ταξιδι!
 
Μηνύματα
245
Likes
892
To τί ζήλεψα την κρουαζιέρα με το ιστιοφόρο , δεν λέγεται!
Είχες εμπνευση!
Και σ' άλλα με υγεία.
Στέλλα
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Ευχαριστώ και πάλι όλους για τα καλά σας λόγια.
Επίσης, ενθουσιάστηκα που είδα την ιστορία μου στην κεντρική σελίδα. Με τιμάει πολύ το γεγονός! Πολλά ευχαριστώ σε όποιον ευθύνεται για αυτό.
 
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
MILANO
Ονειρεμένο Ταξίδι
HOLLYWOOD
Πολυνησία!!!

H περιγραφή ήταν φανταστική και η τιμές αρκετά καλές!!!
 

onar

Member
Μηνύματα
49
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
υπο αναζήτηση...
Ονειρεμένο Ταξίδι
εκπληρώθηκε πάμε για άλλα
μπορείς μήπως να μου πεις πως ακριβώς έκλεισες το ταξίδι με το ιστιοφόρο; με ενδιαφέρει πολύ!
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
μπορείς μήπως να μου πεις πως ακριβώς έκλεισες το ταξίδι με το ιστιοφόρο; με ενδιαφέρει πολύ!
Στην αρχή έλεγα να κάνω την κράτηση online, όπως και σε όλα τα υπόλοιπα σημεία του ταξιδιού. Απευθύνθηκα λοιπόν στην Star Clippers αλλά με παρέπεμψαν στο πρακτορείο που τους εκπροσωπεί στην Ελλάδα. Εγώ τελικά δεν το προτίμησα αλλά αφού σκέφτηκα και τα θετικά του πρακτορείου (κράτηση με απλή προκαταβολή και εξόφληση αργότερα πράγμα συμφέρον για την τσέπη μου τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή) προτίμησα άλλο γραφείο με πολύ καλό record στις κρουαζιέρες και έναν εξυπηρετικότατο πράκτορα (Cruises International Club, κος Μηλιαρέσης).

Όπως έχω προαναφέρει, στις κρουαζιέρες και ειδικότερα στην συγκεκριμένη εταιρεία που θεωρείται luxury και είναι αρκετά ακριβή (τουλάχιστον για μένα) συμφέρει υπερβολικά το early booking. Όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα.
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Τα δυσάρεστα είναι πως η Star Clippers αποχώρησε από την Πολυνησία και το συγκεκριμένο πλοίο κάνει τώρα Παναμά-Κόστα Ρίκα. Ελπίζω αυτό βέβαια να είναι προσωρινό (ήδη διάβαζα ότι η τοπική κυβέρνηση έχει έρθει σε συνομιλίες με την πλοιοκτήτρια εταιρεία για να ξαναμπεί το πλοίο).

Μέχρι τότε όμως, η επιλογές για κρουαζιέρα στην Πολυνησία είναι:
- Paul Gauguin ( το θεωρώ πολύ μαζικό)
- Κάποια τοπικά καταμαράν ή superyachts (ανέφικτο μπάτζετ)
- Aranui 3 (φορτηγό που μεταφέρει εμπορεύματα στα έξω νησιά και δέχεται και επιβάτες... καλό αλλά αν έχεις άπλετο χρόνο)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom