Πολυταξιδεμένοι άνθρωποι

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γνωστός ταξιδιώτης, όπως άλλωστε και ο γείτονας (που λέει ο λόγος, στην Κηφισιά μένει νομίζω) Harry: www.harrytravels.com

Καλή ιδέα αυτό με τη συνέντευξη για τον κ. Μπίζα. Μποορύμε να το επιχειρήσουμε.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.969
Likes
9.386
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Νομιζω οτι ειναι διευθυντηs του Heronia Travel..
Τον εχω δει 2 φορεs στην tv.Τη μια τον προλαβα στο τελοs που ελεγε οτι εφευγε το Μαρτιο που μαs περασε για Χαβαη , ηθελε να πεταξει με ελικοπτερο πανω απο το Κιλαουεα στο Μεγαλο νησι.Δεν προλαβα ολη τη συνεντευξη , αλλα αφου ηταν ο μοναδικοs καλεσμενοs φανταζομαι τι δεν ειπε!

Tην πρωτη φορα ηταν μαζι με αλλουs καλεσμενουs - μαζι και τα παιδια που παρουσιαζουν το 'Μενουμε Ελλαδα'.Φυσικα ηταν αυτοs που μονοπωλουσε τη συζητηση χωριs να το θελει.Σεμνοs ανθρωποs αλλα ολεs οι ερωτησειs μοιραια κατεληγαν σε αυτον.
Οταν ρωτηθηκε ποια ειναι η πιο ωραια παραλια που εχει δει ειπε οτι ηταν στη Bora-bora:clap: και το μεροs που του εχει μεινει χαραγμενο στο μυαλο φυσικα ειπε τα Rock islands του Palau:clap:.
Respect στον κυριο Μπιζα γιατι ξερει καλα για τι πραγμα μιλαει!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.969
Likes
9.386
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:Dσυντομα πιστευω!Να σου πω...το Palau συνδεεται με απευθειαs :airplane: απο το Cebu..:idea:
Παντωs θα ηθελα να γνωρισω τον κ.Μπιζα και να κανω 1,2 συζητησειs μαζι του.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ok, η επιτροπή του σάιτ θα το μελετήσει το θέμα. :)
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Ο άνθρωπος πάντως είναι απίστευτος. Και τη συνέντευξη ας την επιχειρήσουμε, γιατί όχι.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.969
Likes
9.386
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Προσφερομαι-θυσιαζομαι να παω εγω για τη συνεντευξη!:)
 

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
151
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Αν είναι να κουράζεστε, πάω και γω, κομμάτια να γίνει :lol: :lol: :lol:
Θα'χε ενδιαφέρον να μαζευόμασταν πάντως μερικοί, έτσι σα γενική συζήτηση-συνέντευξη. Δε ξέρω βέβαια πόσο εύκολα μπορείς να συναντήσεις έναν άνθρωπο που ταξιδεύει 300 μέρες το χρόνο και σίγουρα όταν είναι Αθήνα θα έχει πολλά πράγματα να κάνει.
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Εγώ όμως έχω ακούσει και άλλα πράγματα. Και επειδή έχω ταξιδέψει μαζί του, μπορώ να έχω γνώμη. Έχει ένα τσούρμο ηλικιωμένες κυρίες μαζί του, που πίνουν νερό στο όνομα του και πάνε όπου πάει. Έτσι οργανώνει ταξίδια στα πιο απίθανα μέρη που δεν παρουσιάζουν πάντα ενδιαφέρον, μόνο και μόνο για να μαζεύει σφραγίδες στο διαβατήριο του. Και το fun club ακολουθεί. Και δεν ταξιδεύει για την τρέλα του, παρά μόνο για να σπάσει κάποιο ρεκόρ, όπως άκουσα. Δηλαδή τι σόι ταξιδευτής είσαι όταν πας σε οχτώ πρωτεύουσες για να γεμίσεις το διαβατήριο σου σφραγίδες, χωρίς να πας στην ενδοχώρα και χωρίς να γνωρίσεις τη χώρα καλά ? Αυτό μπορούν να το κάνουν όσοι έχουν χρήματα, για να μη πω και για τις κυρίες που ακολουθούν τον κύριο Μπίζα. Υπάρχουν πολλοί σεμνότεροι ταξιδευτές, που δεν είναι φίρμες του οργανωμένου ταξιδιού. Συνέντευξη από αυτούς λοιπόν!!
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Εγώ δεν έχω ταξιδέψει μαζί του, αλλά έχω ακούσει περίπου τα ίδια που ανέφερε ο/η traveladdict
Πέραν αυτού, εδώ δεν τον κρίνουμε ως καλό ή κακό αρχηγό ή διοργανωτή εκδρομών.
Τον αναφέρουμε ως έναν από τους πιο πολυταξιδεμένους ΄Ελληνες.

traveladdict>>> πιστεύω ότι είσαι κι εσύ ένας από τους πιο πολυταξιδεμένους. Είδα τον χάρτη σου και ζαλίστηκα. Από ποια ηλικία ταξιδεύεις?
Και καλώς μας ήρθες.
Πρέπει να έχεις χιλιάδες πράγματα να μας πεις :clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.211
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom