Πολυταξιδεμένοι άνθρωποι

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.969
Likes
9.385
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Traveladdict , δεν τον ξερουμε προσωπικα τον ανθρωπο , απλα εχουμε ακουσει για τα ταξιδια που εχει κανει στον κοσμο , τωρα πωs ταξιδευει και αν ταξιδευει για να κανει συλλογη ταξιδιων και μονο αυτο δεν το ξερω.
Παντωs προσφερομαι για μια συνεντευξη απο σενα μολιs μου περασει η ζαλαδα που ειδα το χαρτη σου.
Για αρχη ανοιξε θεμα στα νεα μελη αν θελειs και πεs μαs μερικα πραγματα για σενα και τα ταξιδια σου :D θα σε καλοσωρισουμε και οι ερωτησειs θα πεσουν βροχη :lol:

ΥΓ καποιοι θα γελασουν τωρα , αλλα εχειs μαρκαρει ενα νησι στον ειρηνικο κατω απο τη Χαβαη που υποψιαζομαι οτι ειναι τα Κουκ..το επιβεβαιωνειs?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλά πλάκα μου κάνετε; Συνέντευξη από τον traveladdict ψηφίζω! :clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.969
Likes
9.385
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ηδη προσφερθηκα να κανω εγω τη συνεντευξη Δακη.Φανταζομαι οτι θα κρατησει κανενα μηνα μεχρι να τα πουμε ολα :lol:
 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος των ΗΠΑ
ο ανθρωπος πιστευω ενσαρκωνει αυτο που θελουμε να πετυχουμε εμεις στη ζωη μας σχετικα με τα ταξιδια. εχω ομως μια απορια. πως θυμοταν ολες αυτες τις χωρες οταν συμπληρωνε το χαρτη?
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Εγω εχω μια απορια!Που τα βρισκουν τοσα λεφτα?????????
Οσο για τον Μπιζα μην μου πειραζετε τον πατριωτη(Αρτινος):bleh:
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Παιδιά, ταξιδεύω από τα 18 μου. Έκανα 7 φορές το interail και μέχρι τα 26 είχα γυρίσει όλη τη νΕυρώπη, Μαρόκο και γενικά Βόρεια Αφρική εκτός Λιβύης τότε. Μετά άρχισα την Ασία, με μεγαλύτερο ταξίδι 6 μήνες Ινδία-Πακιστάν-Ν.Α. Ασία μέχρι Αυστραλία. Ύστερα Λατινική Αμερική και τώρα ανακαλύπτω την Αφρική. Και δεν είμαι κανένας πλούσιος. Απλά προσέχω τι ξοδεύω καθημερινά και έτσι μου περισσεύουν χρήματα για τα ταξίδια. Κάποια τα έχω κάνει μόνος, κάποια με γκρουπ.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Και δεν είμαι κανένας πλούσιος. Απλά προσέχω τι ξοδεύω καθημερινά και έτσι μου περισσεύουν χρήματα για τα ταξίδια.
Πέστα γιατί ο κόσμος νομίζει ότι αυτοί που ταξιδεύουν είναι τίποτα λεφτάδες ελιτιστές.

Ποιο είναι το ταξίδι που θυμάσαι περισσότερο; (πάω να βγάλω αγκίστρι τώρα να ψαρέψω την πρώτη σου Ταξιδιωτική Ιστορία :D)
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Το ωραιότερο ταξίδι που έχω κάνει είναι στη Νότια Αμερική, μόλις παραιτήθηκα από τη δουλειά μου και έφαγα όλα ταλεφτά που είχα μαζέψει δεκάρα - δεκάρα! Σύνολο 9 μήνες. Δρομολόγιο: Νέα Υόρκη μέσω Βρυξελλών με την κραταιά τότε Sabena, 10 μέρες στη Ν.Υ. και ύστερα Ρίο, όπου έμεινα 25 μέρες. Από κει Αμαζόνιος και μετά πάλι νότια, Σάο Παολο, Πόρτο Αλέγκρε, Ιγκουασού, Παραγουάη, Αργεντινή, Χιλή. Επιστροφή στο Ρίο και μετά επιστροφή στη Ν.Υ. Αυτό πριν 15 χρόνια βέβαια. Και ολομόναχος! Και όπου έμενα άφραγκος, έβρισκα δουλειές του ποδαριού για να συνεχίσω. Να δεις πορτογαλικά που μίλησα χωρίς να τα ξέρω, να κυλιστείς κάτω από τα γέλια!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλά μιλάμε ακούγεται φανταστικό.

Μπορώ να σε πείσω να γράψεις ένα travel story;

Φυσικά από αυτά που μας λες μάλλον θα γίνει.... 857 κεφάλαια, αλλά και ποιος δε θέλει να το διαβάσει :clap:
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Ξέρεις πόσο βαριέμαι να γράφω κατεβατά ολόκληρα? Άσε που τώρα είμαι στη δουλειά και λουφάρω...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
:lol::lol::lol: Μην καρφώνεσαι :D

Anyway, αν το αποφασίσεις κάποια στιγμή θα γίνουν μεγάλο σουξέ είμαι βέβαιος. :)
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Κάποια στιγμή θα το κάνω. Σου υπόσχομαι να σου γράψω ένα πολύ ωραίο σχόλιο από το ταξίδι που θα κάνω το Πάσχα στη Χιλή πάλι... Αλλά δυστυχώς με γκρουπ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.155
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom