Πολυ social δεν πεφτει;;

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Δεν ξερω αν επρεπε να το βαλω αυτο το τοπικ στις προτασεις και ιδεες .. Αλλα εχω παρατηρησει τον τελευταιο καιρο οτι γινεται Ο χαμος στο social forum απο κουβεντες και συζητησεις για διαφορα θεματα περι ανεμων και υδατων και δεν δινεται τοσο βαση στο σκοπο του site που ειναι τα ταξιδια .. ισως φταιει το οτι καποια ταξιδια και προορισμοι εχουν χιλιοσυζητηθει και υπερκαλυφθει,απλα λεω την σκεψη μου-προβληματισμο μου ..
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.032
Δεν ξερω αν επρεπε να το βαλω αυτο το τοπικ στις προτασεις και ιδεες .. Αλλα εχω παρατηρησει τον τελευταιο καιρο οτι γινεται Ο χαμος στο social forum απο κουβεντες και συζητησεις για διαφορα θεματα περι ανεμων και υδατων και δεν δινεται τοσο βαση στο σκοπο του site που ειναι τα ταξιδια .. ισως φταιει το οτι καποια ταξιδια και προορισμοι εχουν χιλιοσυζητηθει και υπερκαλυφθει,απλα λεω την σκεψη μου-προβληματισμο μου ..
...μηπως φταιει το οτι δεν υπαρχει σαλιο για ταξιδι? :roll:
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ίσως επίσης έχει μειωθεί ο ρυθμός των ταξιδιών για μια μεγάλη μερίδα των συμμετεχόντων.

Γι'αυτό και είχα προτείνει κάτι στον Def ώστε να αναθερμανθεί λιγάκι το ταξιδιωτικό κομμάτι και με έχει στην αναμονή για το πως να το υλοποιήσουμε.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
σωστα ολα αυτα,αλλα να καθομαστε να συζηταμε για τους γονεις που μηνυσανε τον 41χρονο γιο τους στην Ιταλια ή για το φορο-sms στα ακινητα σε ταξιδιωτικο φορουμ;;;
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Γενική διαπίστωση και ούτε αναφέρεται για πρώτη φορά. Σωστό, αλλά όλοι (τουλάχιστον οι περισσότεροι) συμμετέχουμε στις διάφορες "βλακείες" που ανεβάζουμε. Δεν μπορούμε να κρίνουμε όταν το κάνουμε κι οι ίδιοι. Προφανώς τα ταξίδια λόγω ανωτέρας βίας έχουν μειωθεί. Και μας αρέσει το sosializing δεν εξηγείται αλλιώς. Όπως και να χει πάντως το φόρουμ για μένα δεν χάνει τον χαρακτήρα του, υπάρχουν οι γνωστές άπειρες ταξιδιωτικές πληροφορίες κι ένα σωρό κόσμος που μπορεί και σε συμβουλεύει σωστά.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.677
Likes
16.429
Είναι όμως αντικείμενα social ιστικής συζήτησης και κάποια απο αυτά απασχολούν κάποιους...Τους άλλους που δεν τους απασχολεί καθόλου και δεν είναι και περίεργοι η socail ιστές, δηλαδή να συζητούν για διάφορα κοινωνικοπολιτικά θέματα, δεν τα ανοίγουν καθόλου...
Με λίγα λόγια πιστεύω πως είναι δύσκολο να γράφουμε μόνο για ταξίδια η διάφορες πληροφορίες για διάφορα μέρη....
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Τα έχουμε πει και ξαναπεί... θεωρώ κατάντια σε ένα ταξιδιωτικό φόρουμ πάνω από τα μισά θέματα να είναι social... κατανοώ την ανάγκη μερικών να θέλουν να πουν τον πόνο τους, την σαχλαμάρα τους, να ψάχνουν για φίλους, αλλά οι υπόλοιποι τι φταίμε... οκ κάπου το social είναι αναγκαίο για να σχολιάσουμε ένα θέμα της επικαιρότητας (βλέπε οικονομικά μέτρα) ή να πούμε καμιά αθλητική σάχλα (βλέπε basket-ποδόσφαιρο) ή να ευχηθούμε σε κάποιους, αλλά το χάλι να ανοίγεται συνέχεια ένα topic άσχετο με τα ταξίδια κατά την γνώμη μου είναι απαράδεκτο... ρε παιδιά το forum είναι ταξιδιωτικό και όχι κουτσομπολίστικο... αν γουστάρετε το socializing υπάρχει το facebook, τα μεσημεριανά και οι μικρές αγγελίες... δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ξεφτιλίζετε έτσι ένα υπέροχο ταξιδιωτικό φόρουμ...
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Δε θα με ενοχλούσαν καθόλου τα θέματα του social αν πολλά απο αυτά δεν ήταν πολιτικού περιεχομένου. Οφείλω να πώ βέβαια ότι σε σύγκριση με άλλα φόρουμς που είναι αφιερωμένα σε πολιτικές συζητήσεις το επίπεδο των συνομιλητών εδώ είναι ασύγκριτα υψηλότερο. το τί έχω διαβάσει αλλού σε τέτοιες συζητήσεις δε λέγεται
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σε όλα τα φόρουμ του κόσμου που έχουν social κομμάτι, μετά από ένα διάστημα γίνεται από τις πιο ενεργές ενότητες, και αυτό είναι απλή λογική αν κάποιος κάτσει να σκεφτεί τη λογική και το λόγο ύπαρξης των forums.

Όπως είπαν κάποιοι, ένας λόγος είναι ότι πολλοί πια ταξιδεύουν λιγότερο, αλλά και στην πράξη η καθημερινότητά μας περιστρέφεται γύρω από άλλα πράγματα με όσα συμβαίνουν.

Ο maltakias είπε το πιο σωστό πράγμα, ότι μπορούμε εντός της κοινότητας να αναθερμάνουμε το ενδιαφέρον των μελών με πράγματα που αφορούν αποκλειστικά τα ταξίδια. Τις επόμενες ημέρες θα υπάρξουν σχετικές ανακοινώσεις γι'αυτό, μόλις ετοιμαστούν κάποια πράγματα. :)
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Δε θα με ενοχλούσαν καθόλου τα θέματα του social αν πολλά απο αυτά δεν ήταν πολιτικού περιεχομένου.
Μα αν η ενότητα είναι σόσιαλ,τότε τα θέματα θα είναι σοσιαλιστικά...μην παραξενεύεσαι!!!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
σωστα ολα αυτα,αλλα να καθομαστε να συζηταμε για τους γονεις που μηνυσανε τον 41χρονο γιο τους στην Ιταλια ή για το φορο-sms στα ακινητα σε ταξιδιωτικο φορουμ;;;
Κατά μια αλλη άποψη το πρώτο θέμα που αναφέρεσαι δλδ τον 41χρονο αφορά στη κοινωνική δομή της χώρας που κάποιους, ίσως,θα ενδιέφερε περισσότερο να γνωρίσουν, παρά που θα βρουν το καλύτερο παγωτό φουντούκι. Το δεύτερο αφορά ίσως πολλούς κατόχους τουριστικών καταλυμάτων και εντέλει όλους που έχουν ένα κεραμίδι και χάνουν ένα ταξίδι με τον εκτακτο φόρο
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Αμα δεν ενδιαφερει καποιον το σοσιαλ μπορει να μην ασχολειται με αυτο. Υπαρχει ξεχωριστη ενοτητα κι οτι σαχλαμαρα ασχετη με τα ταξιδια μπαινει εκει μεσα, οποτε μπορεις να μην το ανοιγεις. Κι αν παρ'ολα αυτα στα βγαζει στα πιο προσφατα κλπ μπορεις απλα να τα προσπερνας, ετσι θα συμβαλλεις και στο να μην πολλαπλασιαζονται. Ειλικρινα δε καταλαβαινω που ειναι το προβλημα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.094
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom