Πολωνία Πολωνία - Βαρσοβία - Κρακοβία

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Να ρωτήσω τι διαφορα έχει η 1η κλάση ε την 2η;
Δεν γνωρίζω την ακριβή διαφορά αλλά φαντάζομαι είναι κάτι σαν την business του αεροπλάνου.Πάντως ακόμη και στην πρώτη κλάση σερβίρουν καφέ ή μπουκαλάκι νερο και μια καραμέλα οπότε φαντάζομαι στην 2η κλάση μπορεί να δίνουν και φαγητό.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Καλησπέρα, θα ηθελα λιγο τη βοήθεια σας .Εκλεισα εισητήρια για Βαρσοβία απο αθηνα και επιστροφή απο Πόζναν για Αθήνα αφου είπαμε να κάτσουμε και λιγες μερες εκει μιας και το εισητήριο είχε ιδια τιμή .Κοιτούσα τρόπους για το πώς θα παμε απο Βαρσοβία στο Πόζναν και είχε τιμη με τρένο στα 60 ευρώ ενω τιμη με το flixbus έχει 4 ευρώ .
Γιατί τετοια διαφορα; ειναι ασφαλή τα λεωφορεία αυτα ;
H Flixbus βγάζει συχνά προσφορές και όντως εισιτήρια με 4 ευρώ. Αγόρασε το γιατί η τιμή μπορεί να αλλάξει είναι καλά λεωφορεία και ασφαλέστατα. πρόσφατα ταξίδεψα Χαιδελβέργη - Φρανκφούρτη με 4 ευρώ!
 

Nikoskaloy

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Να ρωτήσω για το τρενο υπάρχει καποια εκπτωση στα 2 ατομα; το ελληνικο φοιτικο πάσο ισχυει ; στο kind of coach επιλέγεις κάτι ; ενω στο number of passengers βαζω 2 ,μετα στα στοιχεία μου ζηταει ενα ονομαονομα, έτσι γινεται ; μετα στα στοιχεία της καρτας αν βάλω τη χρεωστική μου κάρτα ,ποια θα ειναι η χρέωση για την αλλαγή του νομίσματος ;
 

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Να ρωτήσω για το τρενο υπάρχει καποια εκπτωση στα 2 ατομα; το ελληνικο φοιτικο πάσο ισχυει ; στο kind of coach επιλέγεις κάτι ; ενω στο number of passengers βαζω 2 ,μετα στα στοιχεία μου ζηταει ενα ονομαονομα, έτσι γινεται ; μετα στα στοιχεία της καρτας αν βάλω τη χρεωστική μου κάρτα ,ποια θα ειναι η χρέωση για την αλλαγή του νομίσματος ;
Δεν νομίζω πως έχει έκπτωση για τα 2 άτομα ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος το φοιτητικό πάσο δεν ισχύει σίγουρα...Ναι θέλει μόνο ένα όνομα επιβάτη ανεξάρτητα για το πόσα άτομα κάνεις κράτηση και θα έχεις ένα εισιτήριο το οποίο θα είναι για ποσά άτομα επελεξες...Την μετατροπή σε ευρώ την κάνει μόνο του και το εμφανίζει λίγο πριν πληρώσεις...
 

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Επίσης στο άτομο του οποίου το όνομα αναγράφεται στο εισιτήριο θα ζητήσει ο ελεγκτής στο τρένο διαβατήριο ή ταυτότητα για εξακρίβωση
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
H Flixbus βγάζει συχνά προσφορές και όντως εισιτήρια με 4 ευρώ. Αγόρασε το γιατί η τιμή μπορεί να αλλάξει είναι καλά λεωφορεία και ασφαλέστατα. πρόσφατα ταξίδεψα Χαιδελβέργη - Φρανκφούρτη με 4 ευρώ!
Επειδη ο στολος της flixbus στην Πολωνια ειναι αγορασμενος απο την Polski Bus, η εμπειρια μου στην Πολωνια ηταν μετρια και σε καμια περιπτωση ισοτιμη με τα λεωφορεια της Flixbus σε Γαλλια και Ελβετια που ηταν καταπληκτικα.
Παρολα αυτα για 4 ευρω και μικρη διαδρομη (η δικη μας ηταν 2,5 ωρες) , δεν θα το ψειριζα και τοσο. Καλα φτασαμε αν και εμοιαζαν με οχηματα επαρχιακου Κτελ. Μπορει να εφταιγε η διαδρομη που επιλεξαμε, ισως να βαζουν καλυτερα σε αλλες.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom