Πολωνία Πολωνία - Βαρσοβία - Κρακοβία

Μαίρη π

Member
Μηνύματα
71
Likes
20
Καλησπερα στο γκρουπ. Να κανω μια ερωτηση? Θελω να κλεισω εισιτηρια για κρακοβια για 30 νοεμβρη και μ βγαινει πηγαινε ελα 128 ευρω το ατομο, με ryanair και αποσκευη 10κιλη. Πολλα δεν ειναι η μου φαινονται πολλα?
Καλησπερα στο γκρουπ. Να κανω μια ερωτηση? Θελω να κλεισω εισιτηρια για κρακοβια για 30 νοεμβρη και μ βγαινει πηγαινε ελα 128 ευρω το ατομο, με ryanair και αποσκευη 10κιλη. Πολλα δεν ειναι η μου φαινονται πολλα?
Καλησπέρα σας , για πτήση με την εταιρεία Ryanair μου φαίνονται αρκετά η πτήση σας μάλλον είναι από Αθήνα , δείτε άμα σας ενδιαφέρει να πάτε στην Βαρσοβία διότι έχει πτήση με 28€ με το καλό στις 29/11 και από εκεί μπορείτε η να μείνετε εκεί ή και να επισκεφτείτε και την Κρακοβία με τρένο που αν κλείσετε εγκαίρως τα εισητηρια δεν είναι ακριβά . Δεν ξέρω άμα βοήθησα δεν σας έγραψα τιμή για τα εισητηρια γυρισμού γιατί δεν αναφέρατε ενδεικτική ημερομηνία . Πάντως εμείς είχαμε ταξιδέψει στην Πολωνία με πτήση για Βαρσοβία Μόντλιν και μείναμε δύο μέρες στην Βαρσοβία και δυο στην Κρακοβία και ήταν πολύ τέλεια .
 

House

Member
Μηνύματα
28
Likes
8
Καλησπέρα σας , για πτήση με την εταιρεία Ryanair μου φαίνονται αρκετά η πτήση σας μάλλον είναι από Αθήνα , δείτε άμα σας ενδιαφέρει να πάτε στην Βαρσοβία διότι έχει πτήση με 28€ με το καλό στις 29/11 και από εκεί μπορείτε η να μείνετε εκεί ή και να επισκεφτείτε και την Κρακοβία με τρένο που αν κλείσετε εγκαίρως τα εισητηρια δεν είναι ακριβά . Δεν ξέρω άμα βοήθησα δεν σας έγραψα τιμή για τα εισητηρια γυρισμού γιατί δεν αναφέρατε ενδεικτική ημερομηνία . Πάντως εμείς είχαμε ταξιδέψει στην Πολωνία με πτήση για Βαρσοβία Μόντλιν και μείναμε δύο μέρες στην Βαρσοβία και δυο στην Κρακοβία και ήταν πολύ τέλεια .
Το σκέφτηκα και αυτο αλλα αν βαλω διαμονη στη Βαρσοβία τοτε πανω κατω μου βγαινει περιπου το ιδιο. Ιδανικα οι ημερομηνιες που μπορω να παρω αδεια ειναι 30/11 με 4/12.
 
Last edited by a moderator:

Tsdimitris

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Καλησπερα στο γκρουπ. Να κανω μια ερωτηση? Θελω να κλεισω εισιτηρια για κρακοβια για 30 νοεμβρη και μ βγαινει πηγαινε ελα 128 ευρω το ατομο, με ryanair και αποσκευη 10κιλη. Πολλα δεν ειναι η μου φαινονται πολλα?
Καλησπέρα θα επισκεφθεις αποκλειστικά τη Κρακοβία ή θα μείνεις και Βαρσοβία; Εγώ πάντως όταν έκλεισα για Βαρσοβία 3 μήνες πριν για Πάσχα μου βγήκε 60-70€ πάνε Έλα
 

House

Member
Μηνύματα
28
Likes
8
Καλησπέρα θα επισκεφθεις αποκλειστικά τη Κρακοβία ή θα μείνεις και Βαρσοβία; Εγώ πάντως όταν έκλεισα για Βαρσοβία 3 μήνες πριν για Πάσχα μου βγήκε 60-70€ πάνε Έλα
Λεω να παω Βαρσοβια. να μεινω ενα βραδυ και την επομενη να μεινω κρακοβια. Η καπακι απο Βαρσοβια Κρακοβια. αλλα δεδομενου οτι την ημερα που θελω φτανει 7μιση το απογευμα μετα δυσκολο να παμε κρακοβια.
 

Μαίρη π

Member
Μηνύματα
71
Likes
20
Το σκέφτηκα και αυτο αλλα αν βαλω διαμονη στη Βαρσοβία τοτε πανω κατω μου βγαινει περιπου το ιδιο. Ιδανικα οι ημερομηνιες που μπορω να παρω αδεια ειναι 30/11 με 4/12.


Καλα και γω μονο με χειραποσκευη βρηκα με 98. Η τιμη που ανέφερα ειναι με 10κγ αποσκευη.


Ευχαριστω πολυ. Θα το τσεκαρω παλι σημερα και θα δω.
Ναι άμα μπορέσετε να το κανονίσετε με την άδεια σας τα εισιτήρια για Βαρσοβία βγαίνουν πήγαινε έλα στα 70€ 29/11-04/12 ενώ για Κρακοβία 90€ για 30/11-04/12 (και συν στην τιμή χειραποσκευή που είναι περίπου 10-20€ ανάλογα το ταξίδι ) αυτό εξαρτάται από το πόσο που θέλετε να διαθέσετε και από το αν σας βολεύουν οι ημερομηνίες . Αν αποφασίσετε άμα θέλετε μπορώ να σας προτείνω και τα ξενοδοχεία στα οποία μείναμε τα οποία ήταν πολύ ωραία κεντρικά και σε καλή τιμή . Επίσης γνώμη μου είναι άμα δεν σας ενδιαφέρει να μείνετε καθόλου Βαρσοβία να την δείτε που είναι πραγματικά υπέροχη ειδικά το κέντρο της και το πάρκο lazienki και πολλά άλλα και θέλετε να φύγετε αμέσως από εκεί για Κρακοβία με τρένο μολονότι η διαδρομή είναι πολύ ωραία και όχι μεγάλη θα σας πρότεινα να πάτε αμέσως Κρακοβία διότι αντί να δώσετε τα λεφτά στην πτήση θα τα δώσετε στο τρένο. Πάντως για τις μέρες πού διαθέτετε μπορείτε να χωρίσετε τις μέρες και στα δύο μέρη αν φυσικά ενδιαφέρεστε .
 
Last edited:

AntigoniM

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.
Θα ηθελα την βοήθειά σας συμφορουμίτες.Θα ταξιδέψουμε οικογενειακώς για Βαρσοβία και σκεφτόμαστε να πάμε και Κρακοβία.Γνωρίζει κανείς αν τα παιδιά ταξιδεύουν με τα τρένα δωρεάν όπως στην Γερμανία με το bayern ticket? Προσπαθώ να βγάλω εισητήρια online αλλά δεν εχω βγάλει άκρη.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρω!!
 

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Σρι Λάνκα
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.
Θα ηθελα την βοήθειά σας συμφορουμίτες.Θα ταξιδέψουμε οικογενειακώς για Βαρσοβία και σκεφτόμαστε να πάμε και Κρακοβία.Γνωρίζει κανείς αν τα παιδιά ταξιδεύουν με τα τρένα δωρεάν όπως στην Γερμανία με το bayern ticket? Προσπαθώ να βγάλω εισητήρια online αλλά δεν εχω βγάλει άκρη.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρω!!
Καλή χρονιά!
Δεν ξέρω τι ηλικία εννοείς, η κόρη μου 3 ετών δεν πλήρωσε. Με το ονλαιν συστημα δεν έβγαλα πότε άκρη και τα έκλεισα στο σταθμό. Το ταξίδι πάντως είναι ευχάριστο και άνετο, εμείς που είχαμε αποσκευές και καρότσι βολευτηκαμε μια χαρά.
 

AntigoniM

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Καλή χρονιά!
Δεν ξέρω τι ηλικία εννοείς, η κόρη μου 3 ετών δεν πλήρωσε. Με το ονλαιν συστημα δεν έβγαλα πότε άκρη και τα έκλεισα στο σταθμό. Το ταξίδι πάντως είναι ευχάριστο και άνετο, εμείς που είχαμε αποσκευές και καρότσι βολευτηκαμε μια χαρά.
Τα παιδιά μου είναι 12 και 15.Κι εγώ επειδή δεν βλέπω να βγάζω άκρη online μάλλον θα απευθυνθώ σε γκισέ.
Ευχαριστώ για την ανταπόκριση!!!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Τι ακριβώς άκρη να βγάλεις ονλάιν; Τα παιδιά ταξιδεύουν δωρεάν μέχρι μερικών ετών όχι δύο χρόνια πριν ψηφίσουν.
 

Tonia L.

Member
Μηνύματα
294
Likes
3.014
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.
Θα ηθελα την βοήθειά σας συμφορουμίτες.Θα ταξιδέψουμε οικογενειακώς για Βαρσοβία και σκεφτόμαστε να πάμε και Κρακοβία.Γνωρίζει κανείς αν τα παιδιά ταξιδεύουν με τα τρένα δωρεάν όπως στην Γερμανία με το bayern ticket? Προσπαθώ να βγάλω εισητήρια online αλλά δεν εχω βγάλει άκρη.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρω!!
Στο https://www.polrail.com/en και συγκεκριμένα στις συχνές ερωτήσεις (https://www.polrail.com/en/polish-rail-travel-frequently-asked-questions) υπάρχουν αρκετές πληροφορίες.
 

kpv

Member
Μηνύματα
29
Likes
17
καλημερα σε ολους , θα παμε και εμεις βαρσοβια και κρακοβια ( ειμαστε 2 ζευγαρια ) το πασχα για 5 μερες. φτανουμε 18 απριλιου στης 17:00 και φευγουμε 23 απριλιου στης 5:40 το πρωι. Σκεφτομαστε με το που φτασουμε στο αεροδρομιο της βαρσοβιας mondlin να νοικιασουμε αμαξι μια που ειμαστε 4 ατομα και να παμε κατευθειαν κρακοβια , οπου θα φτασουμε κατα της 9 το βραδυ στο δωματιο και μια βολτα για φαγητο. την επομενη να παμε αουσβιτς και αλατορυχεια και να διανυκτερευσουμε παλι στην κρακοβια. και την επομενη να βολταρουμε στην πολη και το απογευμα να παμε βαρσοβια οπου θα μεινουμε τα επομενα 3 βραδυα πριν φυγουμε. τι λετε ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom