Πολωνία Πολωνία - Βαρσοβία - Κρακοβία

nico4gr

Member
Μηνύματα
35
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
Αριζόνα
Απτο intercity.pl μου βγαίνει 22 ευρω πήγαινε ελα. Πολυ φθηνό μου φαινεται για ναναι αληθινό.περιεργο δεν ειναι?
50 zloty βγαζει πήγαινε οποτε προφανως ειναι αλλα τόσα ελα
Για τα δεδομένα της Πολωνίας ψιλοακριβό είναι. Με polski bus μπορείς να πας και νά'ρθεις ακόμα και με 5-6€ συνολικά αν τα κλείσεις νωρίς.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Για τα δεδομένα της Πολωνίας ψιλοακριβό είναι. Με polski bus μπορείς να πας και νά'ρθεις ακόμα και με 5-6€ συνολικά αν τα κλείσεις νωρίς.
Μόνο που θέλεις 5 ώρες για το πήγαινε κι άλλες 5 για το γύρνα. Δηλαδή να είμαι και 10 ώρες στο δρόμο και να δώσω και 5-6 ευρώ;! :shock: Κι εμένα ακριβό μου φαίνεται! :D
 

polina_x

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
μπορείς να πας κι να γυρίσεις απο Κρακοβία κι να πας Βαρσοβία με τρένο κι να κάτσεις εκεί δύο μέρες
Καλησπέραααα!! Σε λιγες εβδομαδες θα παω Βαρσοβια και θα επισκεφτω και την Κρακοβια απλα δεν ξερω ποιοι ειναι οι κεντρικοι σταθμοι τραινων των δυο πολεων για να κλεισω με το γρηγορο τραινο τα εισιτηρια! Μπορει να με διαφωτισει καποιος; thank youu
 

polina_x

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
WARSZAWA CENTRALNA είναι ο κεντρικός σταθμός της Βαρσοβίας και KRAKÓW GŁÓWNY της Κρακοβίας
Προσπαθησα να αγορασω τα εισιτηρια μεσω ιντερνετ ομως ζηταει περιεργους τροπους πληρωμης και δεν μπορω να τα αγορασω αλλα ουτε και κανενα ταξιδιωτικο γραφειο μπορει να τα αγορασει (απ οσους ρωτησα!) . Εχεις να προτεινεις καποιον εναλλακτικο τροπο αγορας; μερσι και παλι!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πήγαινε αγόρασέ τα στο σταθμό. Νομίζω ότι είναι φθηνότερα εκεί.
 

nico4gr

Member
Μηνύματα
35
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
Αριζόνα
Από https://www.intercity.pl/en/ όταν φτάσεις στη πληρωμή, από τις επιλογές eservice, masterpass και payu επέλεξε τη πρώτη (eservice) και μετά βάζεις κανονικά visa master ή amex
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα,

Δεν έχω αποφασίσει αν συμφέρει τρένο ή αεροπλάνο απο Γκντανσ για Βαρσοβία. Επίσης απ ότι κοίταξα στο site δεν έχει τιμές για τον Ιουλιο.. Ξέρουμε που κινούνται περίπου και ποιο απο τα δύο είνια καλύτερο για να επιλέξω;
 
Last edited:

Panos_Red

Member
Μηνύματα
67
Likes
136
Επόμενο Ταξίδι
Ταιλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Καλησπέρα,

Δεν έχω αποφασίσει αν συμφέρει τρένο ή αεροπλάνο απο Γκντανσ για Βαρσοβία. Επίσης απ ότι κοίταξα στο site δεν έχει τιμές για τον Ιουλιο.. Ξέρουμε που κινούνται περίπου και ποιο απο τα δύο είνια καλύτερο για να επιλέξω;
H φθηνότερη επιλογή που έχεις είναι τα polski bus. Έχω πάρει πολλές φορές και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Η Βαρσοβία βέβαια απο το Γκτανσκ είναι 5 ώρες περίπου, αλλα είναι πραγματικά πολύ φθηνά τα εισητήρια. Μπορείς να πάρεις τρένο το οποίο θα είναι λίγο πιο ακριβό.

https://booking.polskibus.com/Pricing/ShowResults?SID=xcnn5ke440902046160cgebox2y&CS=5322216 δες εδω αν σε βολεύει κατι ;)
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
H φθηνότερη επιλογή που έχεις είναι τα polski bus. Έχω πάρει πολλές φορές και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Η Βαρσοβία βέβαια απο το Γκτανσκ είναι 5 ώρες περίπου, αλλα είναι πραγματικά πολύ φθηνά τα εισητήρια. Μπορείς να πάρεις τρένο το οποίο θα είναι λίγο πιο ακριβό.

https://booking.polskibus.com/Pricing/ShowResults?SID=xcnn5ke440902046160cgebox2y&CS=5322216 δες εδω αν σε βολεύει κατι ;)
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, απλά οι 5 ώρες μου φαίνονται αρκετές και πάει όλη ημέρα χαμένη. Τα εισιτήρια για Βαρσοβία με αεροπλάνο είναι στα 17 ευρώ και ήθελα να δω τι τιμές βγαίνει το τρένο (κάνει 3 ώρες), απλά δεν μου βγάζει τιμές προς το παρον..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.676
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom