Πορτογαλία Πορτογαλία οποιος ενδιαφέρεται και μπορεί να βοηθήσει!

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Ήταν αξιοθέατο υψηλού ρίσκου και χαίρομαι που σου άρεσε!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
@babaduma είχα δει τις αποστάσεις σύμφωνα με τα μέρη που ήθελα να πάω και μου βγήκε πολλές ώρες.Δηλαδή να ξεκινήσω πρωί από Πόρτο μέχρι Aveiro, μετά Τomar, Fatima, Nazare, Obidos και μετά στην ακτογραμμή στο Cabo da Roca. Όχι απαραίτητα όλα τα μέρη αλλά ενδεικτικά κάποια από αυτά.Όμως μάλλον δεν βγαίνει εύκολα και φαντάζομαι θα βγούν πολλά στις βενζίνες πέρα από τα στενά χρονικά όρια.Να ξεκινούσα πχ κατα τις 8-9 το πρωί και να ήμουν Cabo da Roca κάτα τις 7 το απόγευμα.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
πίναμε ή 2 μπουκάλια ή 2 κιλά χύμα κρασί που όσο να ΄ναι ανεβάζει το λογαριασμό...:D
Νομίζω όμως και πάλι οτι σε αντίστοιχα μαγαζιά στην Αθήνα τουλάχιστον θα θέλαμε αρκετά παραπάνω χρήματα.
Τώρα, συγγνώμη, αλλά σε ποιά μαγαζιά στην Αθήνα (ή στη Θεσσαλονίκη) θα έβρισκες εμφιαλωμένα κρασιά αυτής της ποιότητας, με τιμές κάτω από 10 ευρώ το μπουκάλι; Μόνο για το κρασί θα πλήρωνες όσα πλήρωσες στην Πορτογαλία για όλον τον λογαριασμό!
Φυσικά και θα θέλατε παραπάνω... Πολλά παραπάνω!
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.297
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Τώρα, συγγνώμη, αλλά σε ποιά μαγαζιά στην Αθήνα (ή στη Θεσσαλονίκη) θα έβρισκες εμφιαλωμένα κρασιά αυτής της ποιότητας, με τιμές κάτω από 10 ευρώ το μπουκάλι; Μόνο για το κρασί θα πλήρωνες όσα πλήρωσες στην Πορτογαλία για όλον τον λογαριασμό!
Φυσικά και θα θέλατε παραπάνω... Πολλά παραπάνω!
Ακριβώς! Τι ωραία εμφιαλωμένα κρασιά έχει αυτή η πόλη! Και πόσο φθηνά!!
@Nedelja Και εγώ θα μπορούσα να γυρνάω ξανά και ξανά στις γειτονιές της Λισαβόνας και να χαζεύω....Μαγεία!
 
Last edited:

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Όσον αφορά το Πόρτο και την Λισαβώνα ,ποιο φθηνά θα μου βγει η uber η τα κλασσικά ταξί;η εχουν ίδιες τιμές;
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Όσον αφορά το Πόρτο και την Λισαβώνα ,ποιο φθηνά θα μου βγει η uber η τα κλασσικά ταξί;η εχουν ίδιες τιμές;
Νομίζω το uber είναι λίγο φθηνότερο από τα ταξί. Επίσης αν δεν έχει αλλάξει κάτι καθότι δεν χρησιμοποίησα ταξί πριν ένα μήνα που βρισκόμουν καθόλου, όσοι οδηγοί uber πήρα είχαν σε γενικές γραμμές καλύτερη συμπεριφορά.
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Τελικά υπάρχει και πιο φθηνά απο το uber και ειναι το cabify..όλες οι διαδρομές στην πόλη 3ευρω..Γνωρίζετε αν η κάρτα 7colinas που ειναι 24 ωρών περιλαμβάνει και τα τραμ;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom