Πορτογαλία Πορτογαλία

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Ο Απριλιος ειναι αρχη τουριστικης σεζον παγκοσμια στο κλαδο του τουρισμου!low season οριζετε ως τον Μαρτη..οποτε λογικο το οτι βλεπετε ανεβασμενες τιμες για Απριλη
Επίσης η Πορτογαλία είναι πλέον αρκετά δημοφιλής προορισμός με αποτέλεσμα οι τιμές να είναι αυξημένες σε σχέση με μερικά χρόνια πριν.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.971
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ο Απριλιος ειναι αρχη τουριστικης σεζον παγκοσμια στο κλαδο του τουρισμου!low season οριζετε ως τον Μαρτη..οποτε λογικο το οτι βλεπετε ανεβασμενες τιμες για Απριλη
Πόσες χώρες όπου είναι το ΤΕΛΟΣ της τουριστικής σεζόν θέλεις να σου απαριθμίσω;
 

JoanneKapa

Member
Μηνύματα
185
Likes
1.399
Επόμενο Ταξίδι
Περού - Βολιβία - Χιλή
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Καλησπέρα. Ποια θεωρείτε την πιο κατάλληλη περίοδο για επίσκεψη στην Πορτογαλία, κυρίως από άποψη καιρού; Σκέφτομαι για Απρίλιο (ελληνικό Πάσχα).
Είναι υποκειμενικό. Εγώ, ας πούμε, πήγα τέλη Γενάρη πέρυσι και ο καιρός ήταν 25αρια κάθε μέρα στη Λισαβόνα. Στο Πόρτο ήθελε το μπουφάν. Μέχρι εκεί όμως. Αν δεν πας για μπάνια, εγώ θα επέλεγα το off season δαγκωτό, για χίλιους λόγους.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Πόρτο ή Λισσαβώνα για 2 βράδια για κάποιον που δεν έχει πάει σε καμία από τις δύο πόλεις;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Τόσο πολύ ώστε να πατήσει και like o @psilos3 ?
Τόσο, γιατί το Πόρτο ήταν απ' τις πόλεις που λάτρεψα. Σε δύο μέρες μπορείς να δεις και να κάνεις πολλά κι ενδιαφέροντα, είναι νομίζω ικανοποιητικό διάστημα. Δεν έχω άποψη ακόμα για Λισαβώνα, ωστόσο θα προσπαθούσα να της αφιερώσω παραπάνω χρόνο.
 

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.273
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Πόρτο ή Λισσαβώνα για 2 βράδια για κάποιον που δεν έχει πάει σε καμία από τις δύο πόλεις;
Κι εγώ ψηφίζω Πόρτο. Ειναι και πιο όμορφο από τη Λισσαβώνα και πιο μαζεμένο (ώστε να σου φτάσουν οι τρεις ημέρες)!
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Πόρτο ή Λισσαβώνα για 2 βράδια για κάποιον που δεν έχει πάει σε καμία από τις δύο πόλεις;
Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες. Πιο εντυπωσιακό για κάποιον που πάει πρώτη φορά και δεν έχει πολλές μέρες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Αν πεταξεις περιοδο που πεταει η Air Europa, μπορεις να επιστρεψεις μ αυτην πολυ οικονομικα. Αν βαζει και φετος wide body αεροπλανα, θα κανεις ταξιδαρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.535
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom