Πορτογαλία Πορτογαλία

manoo

Member
Μηνύματα
27
Likes
49
Χωρίς δεύτερη σκέψη, χωρίς ενδοιασμό, Πόρτο! Αν έχεις 4 μερες μπορείς να πας κ ημερήσια στους αμπελώνες.
Ευχαριστώ πολύ!

Πορτο Κοιμπρα Γκιμαραες. Τελικη διανυκτερευση στην Κοιμπρα για να μειωσεις τον χρονο επιστροφης στη Λισαβονα.
Ευχαριστώ πολύ!
 
Last edited by a moderator:

DimiBiri

Member
Μηνύματα
295
Likes
950
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Και επανέρχομαι.... Να θυσιάσω τη Σίντρα για τα μάτια της Κοΐμπρα ή θα κάνω μ%&#@κια???
Υγ. Γενικώς είμαι των μουσείων κλπ κ μου φαίνεται η Κοΐμπρα σα να χει μπόλικα ιστορικα σημεία και κτίρια.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.177
Likes
5.353
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Και επανέρχομαι.... Να θυσιάσω τη Σίντρα για τα μάτια της Κοΐμπρα ή θα κάνω μ%&#@κια???
Υγ. Γενικώς είμαι των μουσείων κλπ κ μου φαίνεται η Κοΐμπρα σα να χει μπόλικα ιστορικα σημεία και κτίρια.
Coimbra δαγκωτο
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ναι κι εγώ Κοίμπρα θα διάλεγα, αν υπήρχε τέτοιο δίλλημα. Η σύγκριση όμως είναι λίγο περίεργη. Τη Σίντρα την τελειώνεις σε μισή μέρα. Στην Κοίμπρα θέλει διανυκτέρευση.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
Καλησπέρα. Ποια θεωρείτε την πιο κατάλληλη περίοδο για επίσκεψη στην Πορτογαλία, κυρίως από άποψη καιρού; Σκέφτομαι για Απρίλιο (ελληνικό Πάσχα).
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Καλησπέρα. Ποια θεωρείτε την πιο κατάλληλη περίοδο για επίσκεψη στην Πορτογαλία, κυρίως από άποψη καιρού; Σκέφτομαι για Απρίλιο (ελληνικό Πάσχα).
Τελη Απριλη που πηγαμε εμεις ηταν μια χαρα..με τα κοντομανικα μας το πρωι κ το βραδυ με τα τζακετ μας..πιστευω γενικα ολος ο μηνας ειναι καταλληλος για να πας
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Η Air Europa ξαναρχιζει τις πτησεις απο Λισαβονα με ενδιαμεση τη Μαδριτη . Οχι με 33 ευρω οπως πληρωσαμε περσι, αλλα τις Τεταρτες παιζουν κατι 70ρια, που για καλοκαιρι ειναι αδιανοητη τιμη. Οι ωρες ειναι καλυτερες γιατι δεν απαιτειται διανυκτερευση στη Μαδριτη.
 

Kostasicebar

Member
Μηνύματα
39
Likes
63
Καλησπέρα. Ποια θεωρείτε την πιο κατάλληλη περίοδο για επίσκεψη στην Πορτογαλία, κυρίως από άποψη καιρού; Σκέφτομαι για Απρίλιο (ελληνικό Πάσχα).
Μια χαρά εποχή είναι,εγώ θα την απευφευγα χειμώνα.Άνοιξη καλοκαίρι είναι η μαγεία της για μένα και φθινόπωρο μέχρι Οκτώβρη .λόγω τροπου ζωής θα την ευχαριστηθείς πιο πολύ αυτές τις εποχές,είναι πιο ζωντανή .
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
Η Air Europa ξαναρχιζει τις πτησεις απο Λισαβονα με ενδιαμεση τη Μαδριτη . Οχι με 33 ευρω οπως πληρωσαμε περσι, αλλα τις Τεταρτες παιζουν κατι 70ρια, που για καλοκαιρι ειναι αδιανοητη τιμη. Οι ωρες ειναι καλυτερες γιατι δεν απαιτειται διανυκτερευση στη Μαδριτη.
Δεν μου βγάζει πτήσεις στο site.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
Μόλις τέλειωσα το διάβασμα και των 16 σελίδων του παρόντος θέματος.
Σκέφτομαι να αξιοποιήσω το εισιτήριο 1 plus 1 της aegean visa και να κλείσω για ελληνικό Πάσχα Πορτογαλία (αεροδρόμιο Λισαβόνας) , γιατί αλλιώς οι τιμές των εισιτηρίων είναι αρκετά ανεβασμένες για τον τρόπο που επιλέγω να ταξιδέψω.
Υπολογίζω 6 βράδια, τα οποία, μετά από πολύ διάβασμα στα προηγούμενα σχόλια σκέφτομαι να τα αξιοποιήσω ως εξής:
3 βράδια Λισαβόνα (2 στην άφιξη και 1 στην επιστροφή)
1 βράδυ Κοίμπρα
2 βράδια Πόρτο.
Οι μετακινήσεις θα γινουν με τραίνα και λεωφορεία.
Επίσης, οι τιμές των ξενοδοχείων για τη Λισαβόνα είναι αρκετά ανεβασμένες για την περίοδο που ψάχνω και ειδικά στα προτεινόμενα ξενοδοχεία. Ήλπιζα ότι τον Απρίλιο, μετά το καθολικό Πάσχα, δεν θα είχε τέτοιες τιμές...
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Μόλις τέλειωσα το διάβασμα και των 16 σελίδων του παρόντος θέματος.
Σκέφτομαι να αξιοποιήσω το εισιτήριο 1 plus 1 της aegean visa και να κλείσω για ελληνικό Πάσχα Πορτογαλία (αεροδρόμιο Λισαβόνας) , γιατί αλλιώς οι τιμές των εισιτηρίων είναι αρκετά ανεβασμένες για τον τρόπο που επιλέγω να ταξιδέψω.
Υπολογίζω 6 βράδια, τα οποία, μετά από πολύ διάβασμα στα προηγούμενα σχόλια σκέφτομαι να τα αξιοποιήσω ως εξής:
3 βράδια Λισαβόνα (2 στην άφιξη και 1 στην επιστροφή)
1 βράδυ Κοίμπρα
2 βράδια Πόρτο.
Οι μετακινήσεις θα γινουν με τραίνα και λεωφορεία.
Επίσης, οι τιμές των ξενοδοχείων για τη Λισαβόνα είναι αρκετά ανεβασμένες για την περίοδο που ψάχνω και ειδικά στα προτεινόμενα ξενοδοχεία. Ήλπιζα ότι τον Απρίλιο, μετά το καθολικό Πάσχα, δεν θα είχε τέτοιες τιμές...
Ο Απριλιος ειναι αρχη τουριστικης σεζον παγκοσμια στο κλαδο του τουρισμου!low season οριζετε ως τον Μαρτη..οποτε λογικο το οτι βλεπετε ανεβασμενες τιμες για Απριλη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom