Που ΔΕΝ θα πηγαινα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Mιας που λεμε για Βολταιρο,διαφωτισμο,Γαλλικη επανασταση προτεινω αντι για λιθοβολισμο να φερουμε την γκιλοτινα που ειναι κ ποιο μοδατη...
 

sisy

Member
Μηνύματα
59
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
Εγώ πάλι θα μιλήσω για το παρόν... αυτές τις χώρες που μου φέρνουν κατάθλιψη με την φτώχεια, και την βία τους δεν θα ήθελα να τις αντικρύσω μέσα από ταξιδάκι αναψυχής. Ισως σε μια ιεραποστολή προσφέροντας κάτι σε αυτούς τους λαούς και πάλι θα πρέπει να γίνω αρκετά χοντρόπετση για να το κάνω... Όλα τα άλλα δεν με ενοχλούν στον κόσμο, ούτε το κρύο ούτε η ζέστη, ούτε το τεχνητό ούτε το φυσικό, όλα έχουν την ομορφιά τους… παρά μόνο ή εξαθλίωση, και η καταπάτηση των ανθρωπίνων δικαιωμάτων, γι’ αυτό δεν μπορώ να είμαι τουρίστρια σε χώρες που υποφέρουν...
Συμφωνώ απόλυτα με την Βάρσα!!!
 

marikaki

Member
Μηνύματα
131
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
νησια ειρηνικου
δεν θα πηγαινα ποτε ιραν ιρακ και μη με ρωτησεται γιατι......τη θελω τη ζωη μου!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ας μη μπερδεύουμε το Ιράκ με το Ιράν. Το Ιράν είναι μια απολύτως ασφαλής χώρα για τον επισκέπτη της. Δεν συμβαίνουν ούτε εμφύλιες συράξεις, ούτε και βρίσκεται σε εμπόλεμη κατάσταση ,με άλλη χώρα. Αρκετά μέλη του Travelstories επισκέφθηκαν την χώρα χωρίς πρόβλημα.Σε παραπέμπω στα εξής post του travelstories: http://www.travelstories.gr/showthread.php?t=1050 και
http://www.travelstories.gr/showthread.php?t=2143
Προφανώς δε συμφωνεί κανείς για τη μεταχείριση των γυναικών και των αλλοθρήσκων από το θεοκρατικό καθεστώς που επικρατεί εκεί, αλλά ο ξένος ταξιδιώτης και κυρίως η ξένη ταξιδιώτισσα εφόσον ακολουθήσει τους ενδυματολογικούς κανόνες δε θα έχει πρόβλημα.
Φυσικά άλλου παπά ευαγγέλιο είναι το Ιράκ το οποίο βρίσκεται σε εμπόλεμη κατάσταση.
 

marikaki

Member
Μηνύματα
131
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
νησια ειρηνικου
λυπαμαι που θα το πω ερση μου αλλα δεν πειθομαι να ταξιδεψω σε αυτα τα δυο μερη με τιποτα,ειναι δεν ειναι σε εμπολεμη κατασταση,αποψη μου βεβαια.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
λυπαμαι που θα το πω ερση μου αλλα δεν πειθομαι να ταξιδεψω σε αυτα τα δυο μερη με τιποτα,ειναι δεν ειναι σε εμπολεμη κατασταση,αποψη μου βεβαια.
Εφόσον φοβάσαι δεν έχει νόημα να ταξιδέψεις στην Περσία γιατί δε θα το ευχαριστηθείς. Ο φόβος δεν κατανικιέται με λογικά επιχειρήματα. Και δεν ενδιαφέρομαι κιόλας να σε πείσω για κάτι που απ'οτι φαίνεται δεν είσαι έτοιμη να το δεχθείς. Εκείνο μόνο που θέλω να πω είναι οτι η άποψή σου δε βασίζεται σε πραγματικά δεδομένα οπότε είναι αστήρικτη. Αλλά φυσικά είναι δική σου άποψη και βάση αυτής πορεύεσαι.
 

Markos

Member
Μηνύματα
132
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ταϊλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Τανζανία - Ζανζιβάρη
μην βαζεις ''ταμπελες'' ετσι αυθαιρετα αν δεν γνωριζεις ποιον εχεις απεναντι σου.
το thread αναφερεται στη καταθεση προσωπικων αποψεων (το οποιο και εκανα).
Ωραία… αναθεωρώ λοιπόν και αναφέρω ότι απεχθάνομαι τους ρατσιστές… (κατάθεση της προσωπικής μου άποψης)

ΥΓ. Στην ράτσα των Αμερικανών συγκαταλέγονται και 2,000,000 Έλληνες μετανάστες...
 

marikaki

Member
Μηνύματα
131
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
νησια ειρηνικου
Εφόσον φοβάσαι δεν έχει νόημα να ταξιδέψεις στην Περσία γιατί δε θα το ευχαριστηθείς. Ο φόβος δεν κατανικιέται με λογικά επιχειρήματα. Και δεν ενδιαφέρομαι κιόλας να σε πείσω για κάτι που απ'οτι φαίνεται δεν είσαι έτοιμη να το δεχθείς. Εκείνο μόνο που θέλω να πω είναι οτι η άποψή σου δε βασίζεται σε πραγματικά δεδομένα οπότε είναι αστήρικτη. Αλλά φυσικά είναι δική σου άποψη και βάση αυτής πορεύεσαι.
ας γινουν πρωτα πολιτισμενοι ανθρωποι αυτοι και μετα το συζηταμε!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.820
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom