Που έχετε ταξιδέψει 2+ φορές επειδή ενθουσιαστήκατε;

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.447
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ονειρεμένο Ταξίδι
περου
Λοιπόν 8 φορές Ιταλία, 4 Γαλλία, 3 Αυστρία, 2 Τσεχία, 3 Γερμανία, 2 Σουηδία, 2 Ολλανδία, 2 Κωνσταντινούπολη και 2 Κίνα.
Από Ελλάδα 4 φορές Κρήτη, 3 Ρόδο, 3 Μύκονο, 6 Σάμο, 3 Εύβοια, 2 Σκιάθο, 7 Μυτιλήνη, 2 Λευκάδα και την ηπειρωτική Ελλάδα την τριγυρνάω συνέχεια..
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Κωνσταντινουπολη!! 17 φορες τα τελευταια 5 χρονια...αφου την τελευταια φορα με ρωτησαν στον ελεγχο διαβατηριων αν πηγαινω στη Πόλη για δουλειες ή τουρισμο? τους ειπα για το φαγητό! :lol:
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.313
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πολλές φορές σε πολλούς προορισμούς, αν και ορισμένοι είναι για να εμπλουτίσω με μέρη που δεν επισκέφθηκα (π.χ. στην Ινδία τρεις φορές, η μια για 2 μήνες γιατί τι να πρωτοπρολάβεις να δεις σε τετοια χώρα; ). Νομίζω όμως πως το πνεύμα της ερώτησης είναι πού πατε και ξαναπάτε για να δείτε ακριβώς τα ίδια, να ξαναζήσετε την ίδια πόλη; Σε αυτό απαντώ Περού (Κούσκο ας πούμε 23 φορές κι αν βγάλω τις επαγγελματικές μένουν 7-8), Σαντορίνη (ποτέ καλοκαίρι, κατά προτίμηση καταχείμωνο), Σαντιάγο ντε Κομποστέλα, Βιέννη, Αβάνα. Όλες μου άρεσαν τόσο που έκατσα να ζήσω και μίνιμουμ από εννιά μήνες στην καθεμιά.
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.432
Ονειρεμένο Ταξίδι
οχ.....όλος ο κόσμος
Επειδή υπάρχει αγάπη, συναίσθημα...πες το όπως θες...
Ρώμη 5 φορές, Κωνσταντινούπολη 4, Σαν Παλεγκρίνο Ιταλίας 3 (για λόγους ευεξίας σε συνδυασμό με ωραία μέρη και εύκολη πρόσβαση), Ζαγοροχώρια 4, Τάρα βουνό (Σερβία) πάνω από 10 φορές
Σε πολλά μέρη της Ευρώπης έχω πάει 2+ φορές αλλά εκείνα στα οποία σίγουρα θα γυρίσω είναι:
Λουξεμβούργο 2, Βιέννη 2

πολλά είναι που πήγα μια φορά αλλά θα ξαναπάω σίγουρα
Λισαβόνα, γαλλική επαρχία (πολλά μέρη), Μαδρίτη, κάποια ελληνικά νησιά

μέρη στα οποία πήγα 2+ φορές και δεν θα ξαναπάω εκτός αν τύχει για κάποιο λόγο - Βουδαπέστη, Βερολίνο, Μιλάνο
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Παρίσι 6 φορες και ελπιζω φέτος να ναι η 7η, Κωνσταντινούπολη 3, Αγγλία 4 φορες και πολυ θα θέλα να γυρισω την υπόλοιπη επαρχία της και Βουδαπέστη 2 φορες... κάποτε σκεφτόμουν μα γιατι ξαναπάνε κάπου που εχουν ξαναπάει αλλα τωρα καταλαβαίνω.

*εχω βρεθεί και σ αλλα μέρη περισσότερες απο μια φορες αλλα δεν επέστρεψα επειδη ενθουσιάστηκα.
 

MIAT

Member
Μηνύματα
416
Likes
1.119
Ονειρεμένο Ταξίδι
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Ισπανία 2 φορές εως τώρα και θα ξαναπήγαινα άνετα!Θεσσαλονίκη νομίζω ότι τα τελευταία 10 χρόνια πάω κάθε χρόνο. Κύθηρα (ξανά και ξανά). Αγγλία 2 και είμαι σίγουρη ότι θα ξαναπάω (να μαστε καλά).
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Όσον αφορά το εξωτερικό, για διάφορους λόγους- ανάμεσα στους οποίους και ο ενθουσιασμός- έχω ταξιδέψει παρά πάνω από μία φορά στη Μεγάλη Βρετανία (πάνω από 4 και έχω γυρίσει αρκετές περιοχές της- με το Λονδίνο να είναι παρόν σε κάθε μου ταξίδι) και την Ελβετία (2 φορές). Όσο μπορώ πάντως κοιτάζω να γνωρίζω καινούριες χώρες...
Όσον αφορά την Ελλάδα, καθαρά και μόνο για λόγους αγάπης προς τα συγκεκριμένα μέρη έχω επισκεφθεί 4 φορές τη Σύρο, 2 φορές τη Σκόπελο, 2 φορές τη Ρόδο (συν η στρατιωτική μου θητεία εκεί), 2 φορές στην Κω, και 2 φορές τη Λέσβο
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
τουλάχιστον 25 φορές Μιλάνο,
τουλάχιστον 15 φορές Μπολόνια,
τουλάχιστον 10 φορές Κόμο,
τουλάχιστον 10 φορές Belluno,
τουλάχιστον 6 φορές Φλωρεντία,
2 φορές Ρώμη ( ελπίζω ο @Samion να με χρήσει υπαρχηγό :bleh: γιατί το Πάσχα πάλι Ιταλία θα είμαι.) καθώς και τρία round trip στα βόρεια της Ιταλίας.
2 φορές Παρίσι, 5 φορές Ζυρίχη, 2 φορές Βιένη, 2 φορές Βουδαπέστη.
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
τουλάχιστον 25 φορές Μιλάνο,
τουλάχιστον 15 φορές Μπολόνια,
τουλάχιστον 10 φορές Κόμο,
τουλάχιστον 10 φορές Belluno,
τουλάχιστον 6 φορές Φλωρεντία,
2 φορές Ρώμη ( ελπίζω ο @Samion να με χρήσει υπαρχηγό :bleh: γιατί το Πάσχα πάλι Ιταλία θα είμαι.)
2 φορές Παρίσι, 5 φορές Ζυρίχη, 2 φορές Βιένη, 2 φορές Βουδαπέστη.
Υπαρχηγος?..αστεια πραγματα...Αρχιστρατηγος του βορρα..Αρχηγος με τα ολα σου....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom