Που έχετε ταξιδέψει 2+ φορές επειδή ενθουσιαστήκατε;

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Νιώθω τόσο μειονεκτικά και ζηλεύω ταυτόχρονα.Έχω πάθει πλάκα!!
Πόσο χρήμα και πόσο ελεύθερο χρόνο μπορεί να έχει κανείς και επιπλέον πόσες λίγες υποχρεώσεις για να κάνει κάποιος τόοσα πολλά ταξίδια;
Εντάξει όλοι έχουμε κάνει κάποια ταξίδια αλλά αυτά που διάβασα στο forum ξεπερνάει κάθε φαντασία.
Πραγματικά σας θαυμάζω!
Περίμενε....Δυο μέρες γράφω τη λίστα και είμαι μόνο στο 15+...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.953
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Βλακεία τους. Μπορούσαν να περάσουν τα ποσά στην πιστωτική τους άτοκα και να κερδίσουν μίλια. :haha: (το έκανα)
Πως? Προσπαθώ εδώ και 3 μέρες να βρω τρόπο να πληρώσω την εφορία με πιστωτική κάρτα ηλεκτρονικά (δηλ. χωρίς να χρειαστεί να πάω στην εφορία αυτοπροσώπως), και φαίνεται αδύνατο... Το easypay.gr και το livepay.gr δέχονται μόνο κάρτες των δικών τους τραπεζών....
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Πως? Προσπαθώ εδώ και 3 μέρες να βρω τρόπο να πληρώσω την εφορία με πιστωτική κάρτα ηλεκτρονικά (δηλ. χωρίς να χρειαστεί να πάω στην εφορία αυτοπροσώπως), και φαίνεται αδύνατο... Το easypay.gr και το livepay.gr δέχονται μόνο κάρτες των δικών τους τραπεζών....
δυστυχώς taver θα μας στέλνουν κάθε μήνα στην τράπεζα. κι εγώ τόψαχνα
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
...το livepay.gr δέχονται μόνο κάρτες των δικών τους τραπεζών....
Το αντίθετο λέει στο σάιτ του:

Άμεση εξόφληση λογαριασμών από το Livepay!

  • Με χρήση πιστωτικής κάρτας οποιασδήποτε τράπεζας
Το Eurobank LivePay αποτελεί μία υπηρεσία ηλεκτρονικών πληρωμών που παρέχεται 24ώρες το 24ωρο, 365 ημέρες το χρόνο στους πελάτες όλων των τραπεζών, αρκεί να είναι κάτοχοι οποιασδήποτε πιστωτικής κάρτας!
 

kostasbmw

Member
Μηνύματα
95
Likes
22
αρκετες τραπεζες υποστηριζουν πληρωμες προς την εφορια μεσω e banking αρκει να εχεις το χαρτακι της εφοριας που εχει το κωδικο συναλλαγης.
αν το κανεις με πιστωτικη καρτα δεν ειμαι σιγουρος αλλα μπορει να το εκλαβουν ως αναληψη μετρητων απο πιστωτικη(η τραπεζα) που σημαινει αλλο επιτοκιο (αναληψης μετρητων απο πιστ καρτα)και μετραει ο τοκος απο την επομενη της συναλλαγης.
για ψαξτε το λιγο.. γιατι μπορει να μην συμφερει
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.086
Οταν θες να κανεις ταξιδια, τοτε θα βρεις ακρη να πας. Ξερω ατομα που δεν εχουν παει εξωτερικο αλλα το χαρατσι στη ΔΕΗ και εφοριες κλπ τις πληρωσαν ΑΜΕΣΩΣ.

Sent from my iPhone using Travel stories

Εγώ ξέρω άτομα που προτιμούν να πληρώσουν το νερό αντί να πάνε ταξίδι.Υπερβολικοί κι αυτοί ε?


:shock::shock::shock::shock: Και το τρολάρισμα έχει όρια.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
bl4ckwar said:
Οταν θες να κανεις ταξιδια, τοτε θα βρεις ακρη να πας. Ξερω ατομα που δεν εχουν παει εξωτερικο αλλα το χαρατσι στη ΔΕΗ και εφοριες κλπ τις πληρωσαν ΑΜΕΣΩΣ.
Και εγώ ξέρω άτομα που με το ζόρι πάνε μερικές διακοπές το χρόνο όχι στο εξωτερικό αλλά στην Ελλάδα και μεγαλώνουν παιδί και εξοφλούνε τις υποχρεώσεις τους στο κράτος χωρίς να το φεσώνουν και χωρίς να φοροδιαφεύγουν. Κορόιδα τι να πεις...

Sent from my iPod using Travel stories
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.953
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το αντίθετο λέει στο σάιτ του:

Άμεση εξόφληση λογαριασμών από το Livepay!

  • Με χρήση πιστωτικής κάρτας οποιασδήποτε τράπεζας
Το Eurobank LivePay αποτελεί μία υπηρεσία ηλεκτρονικών πληρωμών που παρέχεται 24ώρες το 24ωρο, 365 ημέρες το χρόνο στους πελάτες όλων των τραπεζών, αρκεί να είναι κάτοχοι οποιασδήποτε πιστωτικής κάρτας!
Όταν όμως πας στη συγκεκριμένη πληρωμή φόρου εισοδήματος, λέει ότι "Για τη συγκεκριμένη πληρωμή μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μόνο πιστωτικές και προπληρωμένες κάρτες Eurobank."
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.953
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
αρκετες τραπεζες υποστηριζουν πληρωμες προς την εφορια μεσω e banking αρκει να εχεις το χαρτακι της εφοριας που εχει το κωδικο συναλλαγης.
αν το κανεις με πιστωτικη καρτα δεν ειμαι σιγουρος αλλα μπορει να το εκλαβουν ως αναληψη μετρητων απο πιστωτικη(η τραπεζα) που σημαινει αλλο επιτοκιο (αναληψης μετρητων απο πιστ καρτα)και μετραει ο τοκος απο την επομενη της συναλλαγης.
για ψαξτε το λιγο.. γιατι μπορει να μην συμφερει
Αν πάω στην εφορία, μου εκδώσουν διπλότυπο για τη δόση, και πάω στο ταμείο και την πληρώσω, γίνεται μια χαρά με κάρτα και χωρίς επιβαρύνσεις ανάληψης. Γιατί να μη γίνεται και ηλεκτρονικά?
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.086
Και εγώ ξέρω άτομα που με το ζόρι πάνε μερικές διακοπές το χρόνο όχι στο εξωτερικό αλλά στην Ελλάδα και μεγαλώνουν παιδί και εξοφλούνε τις υποχρεώσεις τους στο κράτος χωρίς να το φεσώνουν και χωρίς να φοροδιαφεύγουν. Κορόιδα τι να πεις...

Sent from my iPod using Travel stories

Όλοι είμαστε αγανακτισμένοι και με τα μέτρα και με το κράτος,αλλά δε θα κινδυνεύσουμε να μας κόψουν το ρεύμα ή να μην πληρώσουμε το νερό,για να πάμε ταξίδια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.988
Αν πάω στην εφορία, μου εκδώσουν διπλότυπο για τη δόση, και πάω στο ταμείο και την πληρώσω, γίνεται μια χαρά με κάρτα και χωρίς επιβαρύνσεις ανάληψης. Γιατί να μη γίνεται και ηλεκτρονικά?
Taver, ηλεκτρονικά δεν το δοκίμασα. Αλλά για να μην πηγαίνω κάθε μήνα τράπεζα, αξιοποίησα τις 3 μόνο αρχικές δόσεις που ήρθαν με το εκκαθαριστικό, και κάθε μια από αυτές η τράπεζα μου τις σπάει σε 6 άτοκες. Με τις επικαλύψεις που θα γίνονται στις δόσεις κάποιων μηνών, ουσιαστικά εξοφλείς σε 12 άτοκες - αλλά όχι πάντα ισόποσες- δόσεις αλλά με 3 επισκέψεις στην τράπεζα. Εντάξει κοντά είναι, δεν τρελαίνομαι κιόλας (με πιστωτική της Alpha)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.988
Και εγώ ξέρω άτομα που με το ζόρι πάνε μερικές διακοπές το χρόνο όχι στο εξωτερικό αλλά στην Ελλάδα και μεγαλώνουν παιδί και εξοφλούνε τις υποχρεώσεις τους στο κράτος χωρίς να το φεσώνουν και χωρίς να φοροδιαφεύγουν. Κορόιδα τι να πεις...
Θα συμφωνήσω απόλυτα. Τα ταξίδια για ανθρώπους με παιδιά γίνονταν ως τώρα με ό,τι περίσσευε. Και επειδή δεν περισσεύει πια, χρειάζονται προσωπικές θυσίες και όχι εις βάρος του οικογενειακού προϋπολογισμού. Αν και δεν είμαι και τόσο βέβαιη ότι θα υπάρχει από δω και πέρα ακόμη και αυτή η ελαστικότητα...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.285
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom