Που έχετε ταξιδέψει 2+ φορές επειδή ενθουσιαστήκατε;

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Σε πόλεις του εξωτερικού :
4 φορές Λονδίνο
2 φορές Παρίσι
2 φορές Κοπεγχάγη
2 φορές Νίτρα
2 φορές Λιουμπλιάνα

Στο εσωτερικό :
5 φορές Θεσσαλονίκη και Κρήτη και Ναύπλιο
3 φορές Ζάκυνθο και Κέρκυρα
2 φορές Σαντορίνη
2 φορές Σπάρτη
Πάνω από 40 φορές Λευκάδα και Μεγανήσι πριν μετακομίσω μονίμως.
 
Last edited:

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
Σε πολλά μέρη επειδή με έφερε ο δρόμος ή επειδή ένιωσα ότι η πρώτη επίσκεψη ήταν ημιτελής (π.χ. λόγω κακοκαιρίας), αλλά στα εξής λίγα επειδή όντως μου έλειψαν: Βελιγράδι, Κόπερ, Πράγα, Λονδίνο, Μόναχο, Θεσσαλονίκη, Χανιά, Φλώρινα/Νυμφαίο, Ιωάννινα, Πάργα. Επίσης μετακόμισα για ένα διάστημα στη Μάλτα και τη Βουλγαρία επειδή είχα περιέργεια να περάσω παραπάνω χρόνο εκεί μετά από ολιγοήμερα ταξίδια μου.

Μεγαλύτερη η λίστα μου με τόπους που θα ήθελα να ξαναεπισκεφθώ επειδή μου έχουν λείψει :icon_redface:
 

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
δεν μπορω να πω οτι εχω ταξιδεψει πανω απο μια φορα μονο επειδη ενθουσιαστηκα, μου αρεσει και η οικειοτητα. :p

κωνσταντινουπολη εχω παει 2 φορες επειδη ειναι πανεμορφη και επειδη βολευει για κατι κοντινο.

μαδριτη εχω παει 4 φορες, την τριτη πηγα επειδη θα ηταν το πρωτο μου ταξιδι μονη και ηθελω κατι οικειο, να ξερω τα βασικα, να κινηθω, ξερω την γλωσσα, ηξερα πολυ ευκολα πως θα φτασω κεντρο, ε τα υπολοιπα τα βρισκεις. τεταρτη πηγα επειδη περναω ομορφα
καθε φορα που φτανω μαδριτη παω να φαω στο ιδιο μαγαζι. φετος εκλαψα και λιγο γιατι θυμηθηκα οτι την τελευταια φορα που εκατσα εκει ηταν προ κορωνοιου και ημουν απιστευτα ευτυχισμενη και μεσα σε αυτα τα 2 χρονια εχασα πολλα

βαρκελωνη 3 φορες, επειδη ειναι πανεμορφη και φυσικα λατρευω τα ισπανικα.

προφανως θα μπορουσα να εχω παει σε αλλες πολεις ή χωρες της ευρωπης αλλα δεν ειμαι ανθρωπος που ταξιδιωτικα τρεχει να προλαβει. μεσα στον χρονο θελω να ξαναπαω βαρκελωνη ή μαδριτη :p


τωρα ελλαδα λευκαδα εχω χασει το μετρημα 5 φορες νομιζω, σιγουρα υπαρχουν και αλλα ομορφα μερη, αλλα εγω βρηκα τις παραλιες μου και επισης μισω τα πλοια. 2 φορες σαντορινη, 3 φορες κρητη
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
K εγώ στην ίδια κατηγορία με την @buffon85 ! Μου αρέσει να πηγαίνω 2η φορά στα ίδια (εντός Ευρώπης που είναι εφικτό από θέμα κόστους), καθώς συνήθως η 1η είναι αναγνωριστική και την 2η βρίσκω ευκαιρία να απολαύσω αυτά που μου άρεσαν την 1η.
Το επόμενο διάστημα έχω κανονίσει επίσκεψη στην Ρώμη που θα είναι η 6η φορά, Λονδίνο η 3η και Βουδαπέστην 2η.
Κων/πολη θα θελα να πάω ξανά αλλά δεν μου έχει προκύψει ακόμα και σίγουρα Παρίσι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.399
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom