Που αισθανεστε "σαν στο σπιτι σας";

micmic

Member
Μηνύματα
178
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βotswana
Ταξίδι-Όνειρο
Trans-African Highways
Δεν διαφωνούμε ούτε καν σ'αυτό, εγώ απλώς γράφω ότι μου έρχεται στο μυαλό :D

Πάντως ως τοπίο η Ελλάδα μου ταιριάζει. Πιο συγκεκριμένα τα νησιά, και ακόμα πιο συγκεκριμένα η Κρήτη. Αλλά μόνο ως τοπίο. Όπως λέει και η Δήμητρα Παπαδοπούλου (για να μην ξεφεύγουμε απ'τις ρήσεις) η Ελλάδα μπορεί να είναι πανέμορφη αλλά έχει ένα μεγάλο μείον: Κατοικείται :D Από αυτήν την άποψη θα προτιμούσα κι εγώ να ζω κάπου αλλού, κατά προτίμηση σε μια χώρα με πιο ευγενικούς κατοίκους.
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
Από την πρώτη φορά πού πήγα Κωνσταντινούπολη, ένοιωσα σαν στο σπίτι μου, σας να γυρνούσα στην γενέτειρα μετά από πολύ πολύ καιρό. Από τότε έχω πάει πολλάκις καί ναί την θεωρώ δεύτερο σπίτι μου. Αλλωστε όλες οί ρίζες μου από Ανατολή είναι :Ικόνιο, Σμύρνη, Κάρς, Ερζερούμ.
Αν ήθελα εξοχικό, τότε σίγουρα θα διάλεγα την Σίντρα στην Πορτογαλία.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ουτε στο σπιτι μου νιωθω σαν στο σπιτι μου, οποτε μαλλον αδυνατω να απαντησω σε αυτην την ερωτηση. Παντως ισως ταξιδευοντας να βρω καποτε το σπιτι μου... Αν οχι δε βαριεσαι... Παντα θεωρουσα εξαιρετικα υπερεκτιμημενη την ιδεα της οικιας και της εστιας.... Ειμαι πιο πολυ της αποψης: οπου γη και πατρις.
 

Stavros_GG

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι-Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Περιπλους της Ευρωπης!
Στοκχολμη! Για καποιο λογο μου θυμιζε πολυ τη Θεσσαλονικη. ΑΝ μπορουσα να μεινω πανω απο 2 εβδομαδες μακρια απο τη Θεσσαλονικη χωρις να παθω καταθλιψη τοτε θα μπορουσα να παω να μεινω στη Στοκχολμη.
 

orbit

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Στο Λονδίνο και στη Γλασκώβη!
Όπου αλλού έχω πάει μέχρι στιγμής, απολαμβάνω αλλά όταν φεύγω, όσο όμορφα και αν ήταν, νοιώθω ότι ήμουνα τουρίστας!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Δεν θυμαμαι τωρα αν το εχω απαντησει αυτο και παραπανω αλλα θα το ξαναπω για να το εμπεδωσω:
Οπουδηποτε στην Ιταλια feels like home...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.294
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom