Που αισθανεστε "σαν στο σπιτι σας";

Άννα Τ.

Member
Μηνύματα
46
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία, Λεττονία, Λιθουα
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
Θα ελεγα σιγουρα Ελβετια ... Ζυρίχη σε καποιο παραλιμνιο χωριο ή Λωζαννη οσο πιο ψηλα γινεται ! Αααα...και να'χω φραγκα ετσι;;;:clap:
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Home is where your heart is… οπότε θα μπορούσα να ζήσω οπουδήποτε αρκεί να ήμουν με ανθρώπους που αγαπάω και… να μπορώ να βλέπω θάλασσα :p
Πάντως το μέρος που ενώ πάτησα το πόδι μου πρώτη φορά, ένιωσα αυτή την απίστευτη έλξη και ταυτόχρονη οικειότητα σαν να ήμουν εκεί από πάντα, ήταν η Βαρκελώνη.
Και νιώθω πολύ τυχερή που την αντίκρισα πρώτη φορά μαζί με ένα από τα πιο αγαπημένα πρόσωπα στην ζωή μου. Οπότε… hasta luego Barca ;)
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Νιωθω σαν το σπιτι μου στα αεροδρομια. Γιατι αραγε;
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Βρέθηκα στην Κων/πολη μόνο για ένα ΣΚ αλλά ένοιωσα σαν να είχα ξαναβρεθεί εκεί σε μια άλλη ζωή.Μου φάνηκαν όλα τόσο οικεία και εύκολα.

Έχω δυσκολευτεί περισσότερο σε Ελληνικές πόλεις απ'ότι στην Πόλη.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.000
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ήσουνα κι εσύ στην πόλη το Σ/Κ που μας πέρασε?
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
καταρχάς, εδώ... πιο πολύ στο Βόλο και μετά στην Θεσσαλονίκη.
και επειδή ζω ενω δεν ειναι το σπίτι μού, αλλά και επειδή μου ταιριάζει απόλυτα (δηλαδή το πνεύμα, όχι σπιτιά θάλασσες και λοιπά..)

αν μιλάμε που θα ήθελα πολύ να ζήσω και για το μέρος που το αισθάνθηκα μόλις πάτησα το πόδι μου πρώτη φορά- Ρώμη.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Βρέθηκα στην Κων/πολη μόνο για ένα ΣΚ αλλά ένοιωσα σαν να είχα ξαναβρεθεί εκεί σε μια άλλη ζωή.Μου φάνηκαν όλα τόσο οικεία και εύκολα.
Τωρα φταιω 'γω που θα πω "Βρηκε ο γυφτος τη γενια του κι αναγαλιασ' η καρδια του";

Προκαλεις maltakias, προκαλεις...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Προκαλώ επειδή ένοιωσα οικεία στην Πόλη κι όχι εσύ που αποκαλείς "γύφτους" τους "Τούρκους";;;

ΟΚ
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.796
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom