Που θα θέλατε να ζείτε αν δεν ζούσατε εκεί που ζείτε...;

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Με άλλα λόγια ποιά θα ήταν η πρώτη σας επιλογή αν αύριο σας εξασφάλιζαν δουλειά και σπίτι -μεσαίου επιπέδου- σε κάποια άλλη πόλη/χώρα της γης.

Για αυτούς που λατρεύουν την πατρίδα τους ας μας πούνε την επόμενη επιλογή τους.

Με τα δικά μου στενά περιθώρια επιλογής λόγω ελαχίστων χωρών/πόλεων που έχω επισκεφτεί μάλλον θα τράβαγα κατά Βαρκελώνη μεριά από άποψη πόλης.Σαν χώρα ολόκληρη η Κούβα με τραβάει έντονα αν και θα έπρεπε να σκεφτώ πολύ πριν το αποφασίσω.
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Έχετε ακούσει για Η.Π.Α., Β. Καρολίνα, Σάρλοτ? Για Καναδά, Βρετανική Κολομβία, Βικτόρια, Βανκούβερ???
(Και αν είχε λιγότερο κρύο, Δανία, Κοπεγχάγη, ή Βέλγιο, ή Γερμανία, ή Ελβετία, Γενεύη).
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Μιλάω πάντα για χώρες που έχει επισκεφτεί ο καθένας μας κι όχι ότι έχει ακούσει ή διαβάσει ή δει σε ντοκυμαντέρ.Άσε που το Αμερικάνικο όνειρο δεν μας τραβάει όλους το ίδιο.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO

candyman

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Ειρηνικού
Μονακό, Κοπεγχάγη, Αμστερνταμ, Βρυξέλλες, Ελβετία :bleh: και φυσικά Αμερική.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
αν μιλουσα γερμανικα (ή αν μου φαινοταν ελκυστικη η γλωσσα για να την μαθω), τοτε το βερολινο θα ηταν σιγουρα μια επιλογη..

το παρισι απο την αλλη παντα με τραβουσε σαν μαγνητης..μιλαω και την γλωσσα, προβλημα δεν θα υπηρχε!

αλλα ας μην γελιομαστε..η ισπανια ειναι μια!!
και ναι, απο ο,τι εχω δει μεχρι στιγμης (βλεπε μαδριτη και βαρκελωνη), εεεεεε....βαρκελωνη θα θελα να ζω (και κατι μου λεει οτι θα χα πολλους απο σας γειτονες!!!;))!!!
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
αν ειχα μια δουλεια μεσα απο την οποια θα αισθανομουν ολοκληρωμενη και θα μου προσεφερε ικανοποιητικά έως καλά χρηματα, τοτε Βερολίνο χωρις δευτερη σκεψη! Δεύτερο έρχεται μάλλον το Μόναχο.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
αν μιλουσα γερμανικα (ή αν μου φαινοταν ελκυστικη η γλωσσα για να την μαθω), τοτε το βερολινο θα ηταν σιγουρα μια επιλογη..

το παρισι απο την αλλη παντα με τραβουσε σαν μαγνητης..μιλαω και την γλωσσα, προβλημα δεν θα υπηρχε!

αλλα ας μην γελιομαστε..η ισπανια ειναι μια!!
και ναι, απο ο,τι εχω δει μεχρι στιγμης (βλεπε μαδριτη και βαρκελωνη), εεεεεε....βαρκελωνη θα θελα να ζω (και κατι μου λεει οτι θα χα πολλους απο σας γειτονες!!!;))!!!
μεχρι να ερθουν οι υπολοιποι θα εχεις τουλαχιστον εμενα:clap:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
εσύ δεν θα μας πείς, αν δεν ζούσες στην ωραία Βαρκελώνη, που θα ήθελες να κατοικείς μόνιμα;:roll:

σε οτι αφορά την Βαρκελώνη, θεώρησε μας προσωρινούς κατοίκους της, εστω και απο μακρυά!:haha:

Πότε με το καλό γίνει η 1η πολυπληθή συνάντηση βαρκελωνοπληκτων τραβελστοριτών εν Βαρκελώνη;:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom