Που θα θέλατε να ζείτε αν δεν ζούσατε εκεί που ζείτε...;

nmavra

Member
Μηνύματα
62
Likes
16

Julia21r

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Nuremberger
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Με ταξιδεύει πολύ τελικά αυτο το site..
Άν λοιπόν μπορούσα να επιλέξω ανάμεσα στα μέρη που έχω ήδη επισκεφτεί θα διάλεγα εύκολα Αυστρία και ποιο συγκεκριμένα στο Σάλτζμπουργκ..το αγάπησα αυτό το μέρος απο τη πρώτη στιγμή που πάτησα το πόδι μου εκεί..St.Johan..ένα ''μικρό''για τα δεδομένα τους χωριό...σαν όνειρο!!
αχ...τι καλά που θα ήταν!!!!:(
 

Eleni_

Member
Μηνύματα
201
Likes
346
Επόμενο Ταξίδι
Έλα μου ντε... Που?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Λαμβάνοντας υπόψη τον γκρι χάρτη μου:
Ισπανία. Είναι περίπου στο ίδιο μοτίβο με την Ελλάδα και από πλευράς ανθρώπων και από οικονομίας (κρίση, μέτρα, ΔΝΤ…), όμως «ξενιτευόμαστε» συνήθως για να πάμε κάπου καλύτερο και όχι στα ίδια ή χειρότερα, άρα…
Μη λαμβάνοντας υπόψη τον γκρι χάρτη (που θέλω πολύ να γίνει πορτοκαλί):
Σουηδία. Το οικονομικοκοινωνικό της σύστημα είναι σε πολύ καλό-ικανοποιητικό επίπεδο και με προοπτικές ανάπτυξης. Από πλευράς ανθρώπων, δεν έχω άποψη, γιατί δυστυχώς δεν την έχω πάει ακόμα!
 
Μηνύματα
88
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος
Δεν έχω επισκεφτεί πολλές χώρες, αλλά από αυτές που έχω ήδη πάει, θα ήθελα να μένω Κωνσταντινούπολη, σε σπίτι μπροστά στο Βόσπορο, κατά προτίμηση.
 

Liana

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Μπαλί.
Ηθελα να δω την Ν. Υόρκη που την είχα "καψούρα". Τώρα που την είδα, επιβεβαιώθηκε ακόμα πιο ισχυρά η επιθυμία μου να ζήσω στο Μπαλί. Μου έκανε τρομερά η ομορφιά της φύσης, η γαλήνη των ανθρώπων, η πνευματική στάση ζωής που έχουν. Ακόμα και το κάψιμο των νεκρών και η όλη τελετή ήταν γαλήνια και όμορφη.
Από όσα μέρη έχω επισκεφθεί μέχρις στιγμής είναι το μόνο μέρος που είπα ότι εδώ θέλω να ζήσω και να πεθάνω.
 

VAGIA

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Θα μπορούσα να ζήσω στην Triavna ένα όμορφο κεφαλοχώρι, καταπράσινο μ' ένα ποτάμι να το σκίζει στα δύο, με παραδοσιακά σπίτια του περασμένου αιώνα στην Καρδιά της Βουλγαρίας. Αλλά, αλλά έχει ένα αλλά που δεν λέγεται γιατί θα με πάρουν για ρατσίστρια
 

jahlive1985

Member
Μηνύματα
80
Likes
247
Επόμενο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Στο κο πανγκαν στην ταϊλανδη και εννοιείται όταν δε γίνεται εκεί το αισχρότατο full moon party.το νησί είναι ένας παράδεισος και είναι κρίμα που εκεί διεξάγεται ένα τέτοιο event και καταστρέφει την όλη ηρεμία που επικρατεί στο νησί όλη την υπόλοιπη περίοδο
 

arcmann

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Απο τα μερη που εχω επισκευτει θα επελεγα τη Γενευη. Απο την αλλη βεβαια αυτο ειναι παντα υποκειμενικο! Ζωη σαν της Ελλαδας δεν υπαρχει πουθενα (αν μπορεις να αντεξεις και τα προβληματα). Και εχω γυρισει αρκετα...
:)
 

manic

Member
Μηνύματα
63
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
venice beach-California δεν εχω παει αλλα πεθαινω οποτε το βλεπω σε ταινιες...
 

perictione

Member
Μηνύματα
66
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα σου΄ρχομαι (25/08)
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ελλάδα δαγκωτό, κυρίως για το τρόπο ζώης. Τώρα απο εκεί και πέρα, οικονομικά ισχυρές και ταυτόχρονα ωραίες χώρες υπάρχουν αρκετές.....μάλλον το δωδεκάρι μου θα το έδινα και εγώ στην Αυστριά ή τη Σουηδία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom