Που θα θέλατε να ζείτε αν δεν ζούσατε εκεί που ζείτε...;

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.262
Likes
7.824
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Philadelphia .....την Αμερικάνικη όχι την δικιά μας.... πρωτομαγιά στην Δεκελείας και τέτοια :haha:
 

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ταξίδι-Όνειρο
Εκουαδορ,περου
Roma la eterna citta, που είναι ηλιόλουστη οχι όπως το Παρίσι και οι άλλες ευρωπαϊκές πόλεις θα έλεγα Ισπανία αλλά δεν έχω πάει αλλά το καλοκαίρι διακοπές στην Ελλάδα . Πάντως κανείς δεν θέλει να ζήσει στην βόρεια Κορέα γιατί ρε παιδιά ?
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Mμμμ εύκολο για μένα... Οπουδήποτε στην Ιταλία, ακόμη και σε χωριό 3 κατοίκων!! :clap:Τώρα αν πρέπει να διαλέξω από πόλεις που έχω επισκεφθεί πρώτη έρχεται η Σιένα και ακολουθεί με πολύ μικρή έως ελάχιστη διαφορά η Ρώμη...
Πέρασαν 10 χρόνια που ψάχναμε το ονειρεμένο μέρος για εγκατάσταση, ποιος τα κατάφερε άραγε?
Εγώ πάντως σίγουρα όχι... Κολλημένη ακόμη εδώ στην Αττική...Ούτε καν εντός Ελλάδας δεν μετακινήθηκε η βάση μου...Βέβαια για να είμαι σωστή, μετακινήθηκα από καράκεντρο Αθήνας σε πολύ ανατολική Αττική, αλλά τι να το κάνεις, τους ρυθμούς της πόλης δεν τους γλίτωσα...
 

ludovica

Member
Μηνύματα
216
Likes
1.745
Italitsa ένα βήμα τη φορά! Αν είσαι και κοντά σε θάλασσα είσαι η πρώτη του χωριού :).
Εγώ κατά καιρούς τρώω διάφορα κολλήματα. Πρώτα ήθελα να μεταναστεύσω σε διάφορες χώρες της λατινικής Αμερικής, μετά Πορτογαλία, μετά Γαλικία αλλά το τελευταίο μου κόλλημα είναι η Καταλωνία, η γλώσσα (που σαν ανώμαλη μ' αρέσει να την ακούω) και ό,τι πιάνω από κουλτούρα.
Μαγιόρκα είναι καλά ή έχει πολλούς Γερμανούς; Ρωτάω γιατί θα ήθελα περισσότερη επαφή με original Καταλανούς. Ή μήπως είναι κακοί και ξινοί και δεν αξίζει;

Αυτό με τη Βόρεια Κορέα με τρώει κι εμένα. Αφού πάτε που πάτε βρε παιδιά στη Νότια, συρρέετε και θαλασσοπνίγεστε γιατί δεν τραβάτε λίγο πιο πάνω, λίγο πιο βόρεια είμαστε, γιατί τόση περιφρόνηση;
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Η αγαπημενη μου πολη ειναι απ' οσες εχω επισκεπτει ειναι το Λονδινο επισης γουσταρω Αμστερνταμ και Πραγα. Αλλα επειδη ο θεματοθετης ρωταει που θα μεναμε. Πρεπει να λαβω υπ' οψιν μου και αλλους παραγοντες, οπως κινηση ρυθμοι πολης, ευκολια να βρεις σπιτι και γενικοτερα που θα γουσταρα καλυτερα να ειμαι μονιμα ολο τον χρονο. Λονδινο κυριως αλλα και Αμστερνταμ αποκλειονται για πρακτικους λογους. Η Πραγα ειναι μια παραμυθουπολη αλλα δεν ξερω αν θα μου αρεσε εκει να ειμαι μονιμα. Το Βερολινο ειναι μια καλη επιλογη και απο επιλογες διασκεδασης και απο αποψη μισθων-κοστους ζωης (αν και εχει χειροτερεψει τελευταια). Κλειδωνω ομως με μια απαντηση. Αμβουργο! Συνδυαζει αρχοντια αιωνων με λιμανισια παρακμη. Νομιζω θα γουσταρα εκει να μενω μονιμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom