Που να πάω??ιδέες για εξωτικά μέρη,..

nonick

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Γεια σας παιδιά θέλω να κλείσω διακοπές φέτος,τέλη Οκτωβρίου με αρχές Νοεμβρίου, αυτα που ζητάω είναι τα εξής:
1) εξωτικό μέρος,παραλιες,ήλιος κ.λ.π....
2)ήσυχο μέρος γιατί θα πάω με την αρραβωνιαστικιά μου και άλλο ένα ζευγάρι....
3)μπορώ να διαθέσω γύρω στα 1800€ πανω κάτω,και για τους δύο μας με εισιτήρια ξενοδοχεία, και έξοδα!
Όλα αυτά για περίπου 6,7 μερες..... Λογικά τα λεφτά είναι καλά ε???

Υ.Γ Έχω πάει Τενερίφη και ήταν ένα απτά καλύτερα μέρη... Κάτι τέτοιο θα ήθελα να προτείνεται
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.423
Βασικα να σου πω πρώτη φορά την ακούω... Αν μου έδινες μερικές παραπάνω πληροφορίες θα με βοηθούσες. ;)
Στην Ερυθρά Θάλασσα είναι...
Πολύ τουριστικό μέρος, all inclusive resorts, καταδύσεις, προαιρετικές εκδρομές στην έρημο κλπ. κλπ.
Αν είναι του στυλ σου το θεωρώ καλή περίπτωση, αν θέλεις πιο πολλή περιπέτεια-δράση δε σου κάνει...
Αν κάνεις μια αναζήτηση θα βρεις πολλές πληροφορίες
 

nonick

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Θα το ψάξω... Ευχαριστώ.... Πάντως περιμένω κιαλλες Προτάσεις!!!δώσετε ιδέες Παιδιά.... Τρελαίνομαι να ταξιδεύω.........
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.295
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κάτι σε Σαρμ Ελ Σειχ?
Αυτη την εποχη? αστο καλυτερα. Καποιος λογος θα υπαρχει που ο τουρισμος τους εχει παθει καθιζηση φετος. Φιλος την περασμενη βδομαδα ειπε οτι κυκλοφορουν μονο οι γατες εκει..και μερικοι αιγυπτιοι τουριστες.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Εξωτικό ταξίδι όπως το ερμηνεύουμε στην Ελλάδα , με μπάνια/ παραλίες/ήλιο, με το συγκεκριμένο ποσό , 1800 με εισητήρια, διαμονή, όλα τα έξοδα κλπ και για τα 2 άτομα, και μάλιστα τέτοιες εποχές που ζητάς,- άρα αναγκαστικά πρέπει να στραφείς σε άλλες ηπείρους- μου φαίνεται ιδιαίτερα δύσκολο έως απίθανο.
Οκτωβριο, Νοεμβριο που θέλεις με ήλιο θάλασσα, μπάνια και τα ρέστα θα πρέπει να πας Ασια ή Αμερικη. Με τα 1800 που διαθέτεις και για τους 2 σας , που να πας? Για κοίτα Ευρώπη και όταν μπορείς και αντέχεις οικονομικά, πας και τα "εξωτικά".
Δεν ανεβαίνεις μπάτζετ ή έστω δεν κατεβάζεις λίγο τον πήχη?
 

nonick

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Dim kyr για Ευρώπη έλεγα... Δεν είπα εγώ κάτι σε Ασία η Αμερική.... Κοίτα έχω κοιτάξει για gran canaria. 350 αεροπορικά το ατόμο και 500 σχεδόν ξενοδοχείο 4* Οπότε 350+350+500=1200 και 600 ευρώ μένουν να χαλάσω.....οπότε λογικά ο πήχης μου είναι καλός.... Απλά δεν είμαι κ τόσο σίγουρος για τα gran canaria,γι'αυτό έκανα ερώτηση για άλλα μέρη εξωτικα....

Socrati Σαντορίνη έχω πάει ήδη 2 φορές.... Προς το παρόν θέλω εξωτερικό... Φιλάω την Ελλαδίτσα μας για τα γεράματα... (αν με αξιώσει ο Θεός)
 
Last edited by a moderator:

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Οκτώβρη - Νοέμβρη, παραλίες και Ευρώπη;
Μόνο Κρήτη, Κύπρο, Μάλτα, Κανάρια και Μαδέρα. Τώρα, τι παραλίες θα βρεις (εκτός απ' την Κρήτη) είναι μια άλλη ιστορία...

Για Τυνησία, Μαρόκο, δεν σε πολυβλέπω.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μαδέιρα σημειώστε Χ δεν έχει παραλίες. Το νησί ενδείκνυται για πεζοπορία
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom