Που να πάω??ιδέες για εξωτικά μέρη,..

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.112
Μαδέιρα σημειώστε Χ δεν έχει παραλίες. Το νησί ενδείκνυται για πεζοπορία
Eκτός κι αν την συνδιάσουν με το γειτονικό Πόρτο Σάντο.Τη Μαδέιρα για πεζοπορίες,εκδρομές στα ορεινά,ψαροφαγία κλπ και το Πόρτο Σάντο για μπάνιο.Γιατί με τα χρήματα που διαθέτουν δεν έχουν και πολλές επιλογές....
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Eκτός κι αν την συνδιάσουν με το γειτονικό Πόρτο Σάντο.Τη Μαδέιρα για πεζοπορίες,εκδρομές στα ορεινά,ψαροφαγία κλπ και το Πόρτο Σάντο για μπάνιο.Γιατί με τα χρήματα που διαθέτουν δεν έχουν και πολλές επιλογές....
Με βάση την εισαγωγή που έκανε ο ενδιαφερόμενος δεν νομίζω ότι θα θέλανε να πάρουν τα βουνά και τα λαγκάδια. Μάλλον κάπου να αράξουν ήρεμα και οικονομικά. Δυστυχώς δεν έχω πάει Τενερίφη για να έχω μέτρο σύγκρισης
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.112
Με βάση την εισαγωγή που έκανε ο ενδιαφερόμενος δεν νομίζω ότι θα θέλανε να πάρουν τα βουνά και τα λαγκάδια. Μάλλον κάπου να αράξουν ήρεμα και οικονομικά. Δυστυχώς δεν έχω πάει Τενερίφη για να έχω μέτρο σύγκρισης
Ναι έχεις δίκιο αν θέλει μόνο άραγμα πάει κι αυτή η επιλογή. Εκτός κι αν κάνει σαν κάτι Αγγλους στα ξενοδοχεία της Μαδέιρα που όλη μέρα είναι στη πισίνα του ξενοδοχείου ,με τα εξωτικά φρούτα δίπλα και σηκώνονται μόνο για φαγητό και καμιά επίσκεψη στο σπα.Αλλά και πάλι θα τους λείψουν οι παραλίες.
Οπότε μάλλον Κανάρια θα καταλήξουν.
Ή Πόρτο Σάντο μόνο.
 

nonick

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Όχι ρεσύ δεν είμαι σαν τα αγγλάκια!!!Θέλω την βόλτα μου!Με βλέπω για καναρια.... Gran canaria.... Εκτός από Τενερίφη έχετε πάει σε κανένα άλλο Από αυτά τα νησιά να μου προτείνεται????
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Λυπάμαι που θα σε προσγειώσω αλλά αρχές Νοέμβρη εξωτικό μέρος, παραλίες και ήλιο στην Ευρώπη δεν θα βρεις όσο και να παραμυθιάζεσαι... συνεπώς ή σπρώχνεις κάτι παραπάνω και δεν πας Ευρώπη ή πας Ευρώπη και ξεχνάς ήλιους, παραλίες και εξωτισμούς...
 

nonick

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Λυπάμαι που θα σε προσγειώσω αλλά αρχές Νοέμβρη εξωτικό μέρος, παραλίες και ήλιο στην Ευρώπη δεν θα βρεις όσο και να παραμυθιάζεσαι... συνεπώς ή σπρώχνεις κάτι παραπάνω και δεν πας Ευρώπη ή πας Ευρώπη και ξεχνάς ήλιους, παραλίες και εξωτισμούς...
Είσαι τελείως λάθος εδώ τα καναρια είναι Ευρώπη κ είναι όλο το χρόνο καλοκαίρι.... Πήγα Δεκεμβριό Τενερίφη κ έκανα μπάνιο...
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Τα Κανάρια ανήκουν σε Ευρωπαϊκή χώρα, είναι Ευρωπαϊκή ένωση αλλά (στην) Ευρώπη δεν είναι.
Επίσης εξωτικό μέρος δεν θα το έλεγα αλλά νομίζω είναι θέμα γούστου αυτό.
(όχι οτι παίζει ρόλο αλλά ήθελα να προλάβω τον τράβελερ για να σκάσει απο το κακό του :D )
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Το πιο φτηνο για σενα ειναι να το κλεισεις απο Ισπανια. Δηλαδη να πας Ισπανια με μια εταιρια low cost και απο εκει στον προορισμο σου.
Σε αυτο το σιτε http://www.halconviajes.com/ εχει για Γραν Καναρια τον Οτωβριο απο 400 ευρο ανα ατομο all inclusive. Κοιτα και εδω: http://www.expedia.es/Gran-Canaria-Hoteles.d6047134.Guia-Viajes & http://www.iberostar.com/ofertas
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Καλησπερα,
Θα συμφωνησω απολυτα με τους προλαλησαντες οτι Αμερικης ή Ασια το budget δεν ειναι ρεαλιστικο, για ευρωπη και καλο κλιμα δυσκολο.

Τα Gran canaria ειναι μια επιλογη (αν και προσωπικα για την εποχη που το θες θα προτιμουσα κεντρικη ευρωπη) καλη μεν, αλλα γιατι δεν σκεφτεσαι και το ενδεχομενο για ενα ταξιδι Τυνισια?

Ισως δεν ειναι το εξωτικο που εχουμε κατα νου, αλλα σιγουρα ειναι μια διαφορετικη εμπειρια...
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom