Που ταξιδεψατε το καλοκαιρι του 2012?

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Φέτος σπάσαμε τις διακοπές σε τριημεράκια κυρίως (κουραστικό γιατί είσαι με 1 βαλίτσα στο χέρι..)

Αρχίσαμε με 3 μέρες στα πεθερικά στη Ναύπακτο. Μετά 3 μέρες με τα ξαδέρφια μου στο εξοχικό μου στον Ψαθόπυργο. Άλλες 2 μέρες Ναύπακτο στα πεθερικά. 5 μέρες Κεφαλλονιά με μπατζανάκη,κουνιάδα.3 μέρες στο εξοχικό στα Καλάβρυτα μαζί με τους γονείς μου. 3μέρες Ναύπακτο μόνοι μας. 3μέρες Ψαθόπυργο μόνοι μας. 4 μέρες Γιάννενα-Σύβοτα-Πάργα. Αυτά με τα τριήμερα,τους γονείς,τα πεθερικά και τη μοναξιά μας!!! χαχαχα!!! Το σκ που έρχεται θα πάμε στο άλλο εξοχικό του αρραβωνιαστικού με 1 ζευγάρι φίλων.
Με λίγα λόγια έκανες τις ιδανικές διακοπές... και του χρόνου!!
 

jorge

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Άλπεις το Γενάρη 2013
Ταξίδι-Όνειρο
Νορβ. φιορδ-Βόρειο Σέλας
10 μερες στις αρχές Ιουλίου Σάρτη αλλά λόγω υπερβολικής πίεσης από την δουλειά περικοπή των τριών τελευταίων ημερών
3 ημερες στα Σύβοτα μετα τον 15αύγουστο
και....
1+4=5 μέρες Φλωρεντία και Ρώμη (magic)

τώρα τα κεφάλια μέσα μέχρι τον Ιανουάριο
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Επειδη δεν σε ενθουσιασαν οι μπολσεβικοι ή υπαρχει αλλος λογος;
ΚΑΙ για τους μπολσεβίκους (χα,χα). Η αλήθεια είναι ότι επισκεφτήκαμε το νησί για τρίτη φορά. Πάμε για άλλα!
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
battered_suitcase said:
Πάντως να ρωτήσω από περιέργεια, πόση άδεια έχετε και πώς καταφέρνετε να σας τη δίνουν όλη το καλοκαίρι; Γιατί ακούω βδομάδες από δω, βδομάδες από εκεί...Μπράβο!
Πού 'σαι βαλιτσουλα να δεις τι γινεται! Μα κανενας δεν δουλευει πια σ'αυτην την χωρα;
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
Με λίγα λόγια έκανες τις ιδανικές διακοπές... και του χρόνου!!

Ιδανικές διακοπές με πεθερικά και μπατζανάκη ή με 1 βαλίτσα στο χέρι-βάλε ρούχα-βγάλε ρούχα? :bleh:

Υγεία να έχουμε (και ευρουλάκια)και να πηγαίνουμε όλοι ταξιδάκια! Σημασία έχει να περνάμε καλά με όποιον πάμε κι όπου!

Και του χρόνου και σε σένα!
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
5 μέρες στο Παρίσι τον Ιούλιο και 1,5 μήνα στην Άθυτο Χαλκιδικής και τα πέριξ. Tripakias, ήσουν εκεί κοντά?
 

makkis76

Member
Μηνύματα
24
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Βλεποντας ολα αυτα τα posts νιωθω πολυ ασχημα καθως φετος δεν μπορεσα να παω πουθενα αφου επρεπε να ανακαινισω με την μελλουσα το σπιτι της για να μεινουμε μαζι (σωγαμπρος). Πανε οι Πραγες, οι Φλωρεντιες, οι Ρωμες και οι Πόλεις των περασμενων ετων. Με την οικονομικη κριση, με το ΦΠΑ, το φορο εισοδηματος, και το σπιτι και με 2.000 ? να μου εχουνε μεινει στην Τραπεζα, φυσικα και ζηλευω οταν διαβαζω οτι κανατε τοσα ταξιδια ακομη και εντος Ελλαδας. Το μονο μου με εσωσε απο την "αυτοκτονια" ειναι οτι μενουμε κοντα σε θαλασσα, οποτε σε αποσταση 5 λεπτών απο την δουλεια μπορω να παω κατευθειαν για μπανιο
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
makkis76 said:
Βλεποντας ολα αυτα τα posts νιωθω πολυ ασχημα καθως φετος δεν μπορεσα να παω πουθενα αφου επρεπε να ανακαινισω με την μελλουσα το σπιτι της για να μεινουμε μαζι (σωγαμπρος). Πανε οι Πραγες, οι Φλωρεντιες, οι Ρωμες και οι Πόλεις των περασμενων ετων. Με την οικονομικη κριση, με το ΦΠΑ, το φορο εισοδηματος, και το σπιτι και με 2.000 ? να μου εχουνε μεινει στην Τραπεζα, φυσικα και ζηλευω οταν διαβαζω οτι κανατε τοσα ταξιδια ακομη και εντος Ελλαδας. Το μονο μου με εσωσε απο την "αυτοκτονια" ειναι οτι μενουμε κοντα σε θαλασσα, οποτε σε αποσταση 5 λεπτών απο την δουλεια μπορω να παω κατευθειαν για μπανιο
Δεν πειράζει μην ζηλεύεις όλους εμάς
που σκορπάμε τα λεφτά μας σε ανούσια ταξίδια !!!!
Εμείς ζηλευουμε εσενα που κανεις σωστή τοποθέτηση χρημάτων και ετοιμαζεσαι να γίνεις σωγαμπρος
 

makkis76

Member
Μηνύματα
24
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Δεν πειράζει μην ζηλεύεις όλους εμάς
που σκορπάμε τα λεφτά μας σε ανούσια ταξίδια !!!!
Εμείς ζηλευουμε εσενα που κανεις σωστή τοποθέτηση χρημάτων και ετοιμαζεσαι να γίνεις σωγαμπρος
Διεκρινα μια μικρη, τοση δα, ειρωνεια? Ελπιζω οτι ηταν καλοπροαιρετο το σχολιο αλλιως θα σου στειλω την μελλουσα. Δεν θες να την δεις αγριεμενη (κλαψ):(
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.880
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom