Που ταξιδεψατε το καλοκαιρι του 2012?

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
ξαναλεω τα τουριστικα μαγαζια στα χανια που ξέρω αναγκαστικα κλεινουν για τον μισο χρονο γιατι η θαλασσα μπαινει μεσα και δεν κυκλοφοράει ανθρωπος!
Μονο οι φανταροι...:rolleyes:
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Τέλη Ιουλίου μία εβδομάδα Πράγα (εκ των οποίων δύο ημέρες ήταν στην Karlovy Vary και Cesky Krumlov).

3 Σαββατοκύριακα στο χωριό στην Κάρυστο για μπανάκια..
 

noraki

Member
Μηνύματα
31
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
Μιλανο
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
ιουνιο τριημερο συκια χαλκιδικης
ιουλιο 7μερες καρπαθος(ε ναι εχει κ αλλες ωραιες παραλιες εκτος τις χαλκιδικης!)
αυγουστο αρχες Αγ.Αννα ευβοια(δεν θα πω το ιδιο αλλα περασαμε ωραια...)κ εκλεισα με ενα τριημερακι συκια χαλκιδικης κ παλι
 

Amalia.K

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κέρκυρα
Ταξίδι-Όνειρο
Πράγα
Φέτος επιλέξαμε τη νοτιοδυτική Κέρκυρα για μια βδομάδα και συγκεκριμένα τον Αγ. Γεώργιο Αργυράδων. Απίθανα νερά, καλό φαγητό και οι δύο πιο κοντινές του παραλίες Μαραθιάς και Ίσσος απλά υπέροχες.
Η πόλη της Κέρκυρας είχε πολύ κόσμο δεν ξέρω τι γινόταν άλλες χρονιές τον Αύγουστο, μου φάνηκε όμως ζωντανή πόλη. Γενικά το απολαύσαμε και νομίζω θα το ξανάκανα.
Καλό φθινόπωρο σε όλους!
 

thessaris

Member
Μηνύματα
600
Likes
879
4-5 σ/κ στη Χαλκιδική (και πρώτο και δεύτερο πόδι) και δύο τριήμερα στο Αΐβαλί στην Τουρκία όλα φιλοξενούμενος σε σπίτια. Υπήρξαν σχέδια και για καλύτερα αλλά λόγω σφιχτών καταστάσεων αναβάλλονται για αργότερα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.385
Likes
9.315
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
taver said:
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα? Ή για σένα όποιος ταξιδεύει, αυτό αυτόματα σημαίνει ότι δεν έχει καταλάβει κρίση?

Σορρυ, το θεωρώ προσβλητικό.
Πολυ σωστα. Το θεμα αφορα,συμφωνα με το 1ο ποστ, τις επιλογες κ προτιμησεις μας,οχι να σχολιαζει ο ενας τον αλλον, η την κριση,η τα κομπλεξ του καθενος.
Σε διαφορετικα ταξιδια λοιπον:Σικελια, Απουλια, Μιλανο,Ρωμη, Βενετια, Λουτρακι, Κεφαλονια. Κ πριν το τελος του θερους ετοιμαζομαι για Μιλανο, Κρητη (Ηρακλειδεις ερχομαι!), Σικελια.
 

10900km

Member
Μηνύματα
392
Likes
4.190
Στις 20 Μαΐου επέστρεψα Θεσσαλονίκη μετά από έξι ακόμη μήνες (παρά πέντε μέρες) σε Αργεντινή, Χιλή, Περού, Βολιβία, και -λίγο- Βραζιλία, και στις 30 του μήνα πέταξα για Βουδαπέστη. Μετά, δέκα μέρες Πολωνία, εφτά (και κάτι) βδομάδες στην Ουκρανία, τρεις ημέρες στη Μολδαβία, και τέσσερις στη Ρουμανία.

Μια και διαβάζω διάφορα περί κόστους ταξιδιών/διακοπών, αναφέρω ότι το 30 Μαΐου-6 Αυγούστου ταξίδι, μου κόστισε 815 ευρώ, κι εννοώ ΤΑ ΠΑΝΤΑ μέσα, από το αεροπορικό εισιτήριο για Βουδαπέστη (34 ευρώ), μέχρι το λεωφορείο από Βουκουρέστι για Θεσσαλονίκη (40 ευρώ). Από τα δε 815 ευρώ, τα 185 τα ξόδεψα για φανέλες (εννιά, αυθεντικές, ποδοσφαιρικών ομάδων, φετίχ). Τα ποσά τα αναφέρω όχι για να το παίξω έξυπνος, αλλά επειδή συνηθίζω σε κάθε ευκαιρία που μου δίνεται να λέω σε κόσμο ότι ένα μεγάλο ταξίδι (μεγάλο σε διάρκεια ή λόγω απόστασης του προορισμού από τη βάση σου) δεν είναι απαραίτητο να κοστίσει σε κάποιον μια περιουσία. Εν έτει 2012 τα εργαλεία που διαθέτει κανείς για να περιορίσει ΠΟΛΥ τα έξοδα ενός ταξιδιού, μικρού ΚΑΙ μεγάλου, είναι πάμπολλα.

Καλό ταξίδι σε όσους ετοιμάζονται να πάνε κάπου μέσα στον Σεπτέμβρη...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πολυ σωστα. Το θεμα αφορα,συμφωνα με το 1ο ποστ, τις επιλογες κ προτιμησεις μας,οχι να σχολιαζει ο ενας τον αλλον, η την κριση,η τα κομπλεξ του καθενος.
Σε διαφορετικα ταξιδια λοιπον:Σικελια, Απουλια, Μιλανο,Ρωμη, Βενετια, Λουτρακι, Κεφαλονια. Κ πριν το τελος του θερους ετοιμαζομαι για Μιλανο, Κρητη (Ηρακλειδεις ερχομαι!), Σικελια.
Την Alitalia προτιμάς, αλλά σαν την Olympic είναι τα δρομολόγια σου. Μιλάνο το πιο μακρινό....
 

pvasil

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία
3 μέρες στη Σμύρνη τον Ιούνιο.8 μέρες στην Πάργα,Πρέβεζα,Γιάννενα,Λευκάδα τον Ιούλιο.3 μέρες στο Μόλυβο της Λέσβου...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.385
Likes
9.315
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
taver said:
Την Alitalia προτιμάς, αλλά σαν την Olympic είναι τα δρομολόγια σου. Μιλάνο το πιο μακρινό....
Καλοκαιρι μονο τα απολυτως απαραιτητα ταξιδια..Μενουμε Ελλαδα..συμφωνω με ρενατα. Μονο χειμωνα αξιζει. Αντε και ανοιξη.
Η Ιταλια φυσικα ειναι all seasons...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.710
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom