Που ταξιδεψατε το καλοκαιρι του 2012?

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
ναι στις μουρνιες ειναι το νοσοκομειο..:D
Ω ναι, το έβλεπα απο το δρόμο προς το σπίτι...

πόση άδεια έχετε και πώς καταφέρνετε να σας τη δίνουν όλη το καλοκαίρι; Γιατί ακούω βδομάδες από δω, βδομάδες από εκεί...Μπράβο!
20+ μέρες/χρόνο + ρεπό κλπ. Προσωπικά, το καλοκαίρι στον τομέα μου έχω λιγότερη δουλειά και μπρώ να φύγω, αλλά αυτό που κάνω εγώ μπορεί να το κάνει ακόμη ένας συνάδελφος, οπότε το κανονίζουμε.

γιατι αυτες οι επιχειρήσεις δουλευουν μονο το καλοκαίρι αφου ειναι τουριστικές. ξέρεις εσυ κανενα μαγαζι στην σαντορινη στην κρητη και ολα τα νησια να ειναι ανοικτο με τουριστες φαντάσματα στο καταχειμωνο??
Έλα ντε!

Το θέμα δεν είναι "γιατί δουλεύουν 3-4 μήνες" .... Το θέμα είναι αν "πρέπει"
σε αυτό το χρονικό διάστημα να βγάζουν τα κέρδη που κάποιος βγάζει δουλεύοντας ένα χρόνο.....:roll:
Δε τα βγάζουν! Γι'αυτό κάθε χρόνο το χρέος τους ανεβαίνει... :rolleyes:

ιουνιο τριημερο συκια χαλκιδικης
ιουλιο 7μερες καρπαθος(ε ναι εχει κ αλλες ωραιες παραλιες εκτος τις χαλκιδικης!)
αυγουστο αρχες Αγ.Αννα ευβοια(δεν θα πω το ιδιο αλλα περασαμε ωραια...)κ εκλεισα με ενα τριημερακι συκια χαλκιδικης κ παλι
Ναι και ο δικός μας!!! :clap::clap:

(noraki με to σήμα toy ;antra; Το μπέρδεψες ή εγώ κάνω λάθος; )
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Και τέλος, πέρασα και 20 μερούλες συνολικά στην Αμάρυνθο της Εύβοιας στο εξοχικό μου που πηγαίνω κάθε χρόνο από μωρό ενός έτους...
έλα ρε "συμπατριώτισα"! και εμείς έχουμε εξοχικό στην αμάρυνθο και πάω και εγώ σχεδόν κάθε καλοκαίρι!
εκεί λοιπόν και εμείς φέτος για 12 μέρες,
και 5 μέρες σαντορίνη την εβδομάδα που μας έρχεται (διακοπές και βάπτιση του γιου μου μαζί)
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Λοιπόν.. έχουμε και λέμε:


Ιούνιος: Τριήμερο Αγ. Πνεύματος στην Πάρο
Ιούλιος: Τριήμερο Σύρος (όλα πληρωμένα, το κέρδισα σε διαγωνισμό),
τριήμερο Τήνος (επίσης το κέρδισα σε διαγωνισμό -μη βαράτε, φέτος δε ξέρω τι έπαθα, γενικά τους κυνηγάω αυτούς τους διαγωνισμούς και μούχουν κάτσει αρκετοί αν και μόνο Ελλάδα ως τώρα-), 6 μέρες Πάργα και πέριξ (μη βαράτε αλλά με απογοήτευσε ολίγον το μέρος, ευτυχώς πήγα μονοήμερη στους Παξούς και είδα το φως το αληθινό)
Αύγουστος: Τριήμερο Μεθώνη Μεσσηνίας και πέριξ (πολύ καλύτερα από Πάργα η περιοχή, ΕΡΩΤΑΣ η Βοϊδοκοιλιά)


Και έπεται τέλη Σεπτέμβρη-αρχές Οκτώβρη (σκασίλα μου αν δεν μετράει για καλοκαίρι, εγώ θα το πω) 7 μέρες Νέα Υόρκη! A dream comes true, at last (ελπίζω να μη πάθω ότι και με Πάργα μόνο).

Άντε και του χρόνου νάμαστε καλά!
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
έλα ρε "συμπατριώτισα"! και εμείς έχουμε εξοχικό στην αμάρυνθο και πάω και εγώ σχεδόν κάθε καλοκαίρι!
εκεί λοιπόν και εμείς φέτος για 12 μέρες,
και 5 μέρες σαντορίνη την εβδομάδα που μας έρχεται (διακοπές και βάπτιση του γιου μου μαζί)
Ααααα, λες να γνωριζόμαστε κιόλας και να μην το ξέρουμε??? :haha: :D Λατρεύω το blue σταθερά για ποτάκι και μουσικούλα κάθε βράδυ-έλιωσα-, πιτσούλα στο άλμπατρος, καφεδάκι los amigos, μπανάκια αλάμπεη...ααχ του χρόνου πάλι συμπατριώτισσα! Δεν είμαι από εκεί αλλά το αγαπώ το μέρος!
Να χαίρεσαι το γιο σου afroditi :D και καλά να περάσεις στη μαγευτική Σαντορίνη!
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Δυο φορες απο ενα τριημερο στο χωριο του αντρα...Αντιφιλιπποι Καβαλας και 5 βραδυα στην Βουδαπεστη..
Αλλα σαν χαλκιδικιωτισσα λεω πως ειμαι καθε καλοκαιρι διακοπες μετα τις 5 που σχολαω!:D
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
737
Likes
1.884
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Μάιο και Ιούνιο από ένα 4ημερο στην Πελοπόννησο, στο χωριό -ας είναι καλά οι εκλογές...
Ιούλιο μια βδομάδα στο Αίγιο
Αύγουστο μια βδομάδα Βαλτική και μία στο χωριό
Σεπτέμβρη ...έχει ο Θεός
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Εγώ μερικές ημέρες στα Νότια του Νομού Ηρακλείου λίγο Ρέθυμνο και 5 ημέρες στη Μαδρίτη τον Αύγουστο.Αυτό το καλοκαίρι ήταν ήπιο λόγω πολλαπλασιασμού της οικογένειας!χιχιχι!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
10 μερες Φοινικούντα και περιξ.
10 μέρες Πάνορμο Ρεθύμνου και περιξ.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Πολυ σωστα. Το θεμα αφορα,συμφωνα με το 1ο ποστ, τις επιλογες κ προτιμησεις μας,οχι να σχολιαζει ο ενας τον αλλον, η την κριση,η τα κομπλεξ του καθενος.
Σε διαφορετικα ταξιδια λοιπον:Σικελια, Απουλια, Μιλανο,Ρωμη, Βενετια, Λουτρακι, Κεφαλονια. Κ πριν το τελος του θερους ετοιμαζομαι για Μιλανο, Κρητη (Ηρακλειδεις ερχομαι!), Σικελια.
Samion να σε ενημερωσω ότι περάσαμε ήδη στο φθινόπωρο:bleh:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Για τον περισσότερο κόσμο το καλοκαιρι έχει επικρατησει να είναι 1 ιουνιου εως 31 αυγουστου. Αμα μετράμε με ισημεριες, παρακαλούνται όλοι οι φίλοι να αφαιρεσουν απο τα ποστ τους τα ταξιδια που έκαναν μέχρι τις 21 Ιουνίου που ξεκίνησε η καλοκαιρινη ισημερία.
Τα ταξιδια πάντως είναι για ολες τις εποχές, και σου ευχομαι να τα περάσεις καλά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom