Που ταξιδεψατε το καλοκαιρι του 2012?

PheniX

Member
Μηνύματα
62
Likes
4
Καλημέρα
Από παλιά ήθελα να κάνω έναν μικρό γύρο στις Κυκλάδες και έτσι με την ευκαιρία της κρίσης πραγματοποιήθηκε,γιατί είχα χαμηλές τιμές μόνο στα καταλύματα και Αύγουστο καιρό
4 νύχτες Σαντορίνη (φανταστικά)
3 νύχτες Φολέγανδρος (μέτρια)
7 νύχτες Μύκονο (τελεία)
7 νύχτες Πάρο (έτσι και έτσι)
4 νύχτες Νάξο (ωραία) και τελικά
2 νύχτες Αθήνα (παράξενα)
αυτά από μένα η σύζυγος πήγε και μια εβδομάδα στο χωρίο και τα παιδιά ήταν πριν άλλον ένα μήνα στο χωρίο :)
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
Ιουνιος 5 μερες σε Κωνσταντινουπολη
ολος ο Ιουλιος στο χωριο στην Κυπαρυσσια
Δεκαπενταυγουστος στην χαλαρη Αθηνα και μετα επιστροφη για ενα τριημερο αποχερετισμου στο χωριο

μια ερωτηση off topic renata εκει στις Μουρνιες υπαρχει ακομα το ψιλικατζηδικο-ψησταρια "η ωραια Κυπρος" με την μητερα στην ψησταρια και τον γιο να σερβιρει;

και μια παρακληση off topic Thvagd θα μπορουσες να γραψεις για το road trip στα Βαλκανια που πραγματοποιησες ;
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Πήρα Ρόδο για 2 μήνες και μόλις χθες γύρισα από ένα 3ημερο στο χωριό μου στον Πύργο Ηλείας!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
1 ΠΣΚ Πάρο τον Ιούνιο
2 βδομάδες Αντίπαρο τον Ιούλιο
1 ΠΣΚ Καβαλα τον Αύγουστο
1 ΠΣΚΔ Αντίπαρο τον Αύγουστο κ
1 ΠΣΚ τώρα αυτό που πέρασε στο Τολό.

Και κάθε ΣΚ ολοήμερες για μπάνιο στην Κινέτα, στο Λουτράκι κ επί το πλείστο στις γύρω περιοχές. Δεν είδα τίποτα καινούριο ή φαντασμαγορικό φέτος, έκανα κάμπινγκ 2 βδομάδες ενώ δεν το συνηθίζω κι όμως λόγω πολλών θαλάσσιων μπάνιων, summer mood δραστηριοτήτων και μια γενικότερη διάθεση αυθορμητισμού, ένιωσα καλοκαίρι περισσότερο από ποτέ.

Ας χαιρόμαστε ο καθένας μας ότι κατάφερε να κάνει γιατί κατόρθωμα είναι στις μέρες μας. Άντε και καλό αποκαλόκαιρο, όλο και κανένα ΣΚ θα μας κάτσει, μπανάκι σίγουρα! ;)
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
διαβάζω τους προορισμούς σας και μου τρέχουν τα σάλια. Το δικό μου καλοκαίρι ήταν φτωχό από διακοπές φέτος. 3 μέρες στην Αμοργό και Π-Σ-Κ στα Κουφονήσια, (μαγευτικά, τα συστήνω οπωσδήποτε για άραγμα στις τέλειες παραλίες). Ευτυχώς που υπάρχει και η δουλειά και πήγα τον Ιούλιο Ίο με μία διανυκτέρευση και την επόμενη εβδομάδα ετοιμάζομαι για Σύρο. Καλό Φθινόπωρο να έχουμε!
 

vickytorino

Member
Μηνύματα
33
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ΜΗΛΟΣ-ΚΙΜΩΛΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
6 ημερες Λαγονησι(κοντα και ησυχα)
5 μερες Πλατανος Αχαιας (αναμεσα Ακρατας και Διακοπτου)και
8 μερες στη πανεμορφη Μηλο(ο,τι πρεπει για χαλαρωση...και βουτιες)

επιστροφη Αθηνα.....:(:(:(
 

dreamer 75

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ισραήλ
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Καλοκαίρι 2012

Από 26/06 έως 7/7 Κίνα & συγκεκριμένα Πεκίνο Σίαν ενώ 6/8 με 9/8 Μύκονο. Τα Σ-Κ για μπάνια στο εξοχικό μου στην Εύβοια.
 

akerboom

Member
Μηνύματα
45
Likes
64
Επόμενο Ταξίδι
το εξεταζω
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
10 μερες Ερετρια τελος Ιουνιου
3 μερες Ερετρια Ιουλιο
4 μερες Ερετρια τον Αυγουστο
κατα τα αλλα πολλα μπανια αφου ζω σε παραθαλασσιο μερος και υπομονη ως τον Οκτωβρη για την Κουβα!
 

dreamer 75

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ισραήλ
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
για πες για πες...:D
Ευτυχώς πήγα Κίνα λίγο πριν ξεκινήσουν οι πλημμύρες που έδειξε & η τv. Από Πεκίνο μου άρεσε πολύ η απαγορευμένη πόλη & το σινικό τείχος. Από Σιαν ο πήλινος στρατός... Είχε αρκετή υγρασία αλλά ήταν κάτι διαφορετικό οπότε άξιζε τον κόπο η όποια ταλαιπώρια
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom