Πού θα μας ταξιδέψει το 2013;;;

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Προς το παρόν τα σίγουρα (οι προληπτικοί εδώ χτυπάνε ξύλο) είναι Πεκίνο, Φιλιππίνες (Μανίλα, Boracay, Banaue), Ταϊπεί, Μιλάνο, Τύνιδα, Παρίσι, Άμστερνταμ, Τουρκμενιστάν (το ακριβές πρόγραμμα εκεί δεν έχει οριστικοποιηθεί), Ουζμπεκιστάν (Χίβα, Μπουχάρα, Σαμαρκάνδη, Τασκένδη), Αλμάτυ (Καζακστάν) και Κων/νούπολη. Και βέβαια, κι ότι προκύψει από επαγγελματικά. Το πρόγραμμα αυτό τελειώνει αρχές Μάη, για πιο μετά δεν έχω κλείσει ακόμα τίποτα...
Και μονο το τουρκμενισταν να εγραφες παλι θα σε ζηλευα... Αλλα τουτον εδω

τον ζηλευω περισσοτερο. Αν απο τον χαρτη διαλεξει την Κουβα βεβαια, γιατι αν παει κανα Μαιαμι χεστηκα...
 

Maracuya

Member
Μηνύματα
55
Likes
49
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Για το Μάρτη έχει το πρόγραμμα 5 μέρες Los Angeles και στη συνέχεια άλλες 10 Mexico! Καλοκαιράκι συζητάμε κανα Μιλάνο με κάποιες συμφοιτήτριες αλλά για την ώρα αυτό είναι στα λόγια μόνο. Μακάρι όλα να πάνε καλά και να κανονιστεί!
 

htrul18

Member
Μηνύματα
106
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία
Εγώ ελπίζω ότι μέσα από το Εράσμους που θα κάνω στη Βαρσοβία το εαρινό εξάμηνο θα προκύψουν αρκετά ταξίδια αλλά προφανώς τίποτα δεν είναι κανονισμένο ακόμη!

Το καλοκαίρι θα είμαι σίγουρα 10-15 μέρες στην Κρήτη!

Πωπω εσάς τους προηγούμενους από τη μια σας χαίρομαι που έχετε το χρόνο και τα χρήματα για τέτοια και τόσα ταξίδια κι από την άλλη σας ζηλεύω απίστευτα! :D
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
Εκτός από κάποια επαγγελματικά πηγαιν-έλα Θεσ/νίκη-Αθηνα που υπάρχουν στο πρόγραμμα, το μόνο σίγουρο μέχρι στιγμής, είναι ένα επαγγελματικό στη Βέρνη το Φεβρουάριο με Skyworks (άλλη μια εταιρία κι ένα αεροδρόμιο στο logbook) σε συνδυασμό φυσικά με spotting για άλλη μια φορά στη Ζυρίχη.

Από κεί και πέρα, υπάρχουν πολλές σκέψεις για κάποια ενδοευρωπαϊκά (συνέδρια) και ίσως ένα transcontinental (ακόμα δεν καταστάλαξα) για planespotting, αλλά όλα θα εξαρτηθούν από το πρόγραμμα δραστηριοτήτων του συλλόγου ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ (- ""). Δε χαλαλίζω κανένα σποττεροτάξιδο με τα φιλαράκια, για το πιο εξωτικό και luxurious οπουδήποτε...
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
460
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Προς το παρόν τα σίγουρα (οι προληπτικοί εδώ χτυπάνε ξύλο) είναι Πεκίνο, Φιλιππίνες (Μανίλα, Boracay, Banaue), Ταϊπεί, Μιλάνο, Τύνιδα, Παρίσι, Άμστερνταμ, Τουρκμενιστάν (το ακριβές πρόγραμμα εκεί δεν έχει οριστικοποιηθεί), Ουζμπεκιστάν (Χίβα, Μπουχάρα, Σαμαρκάνδη, Τασκένδη), Αλμάτυ (Καζακστάν) και Κων/νούπολη. Και βέβαια, κι ότι προκύψει από επαγγελματικά. Το πρόγραμμα αυτό τελειώνει αρχές Μάη, για πιο μετά δεν έχω κλείσει ακόμα τίποτα...
πω, πω !!! με μια βαλίτσα στο χέρι, κουράστηκα!!:D
μετά απο αυτο τι να γράψεις...
:roll:
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το ετησιο πλανο περιλαμβανει :

24 Μαϊου-01 Ιουνιου Βορειοανατολικη Ιταλια (Μιλανο, Λιμνη Κομο, Μπεργκαμο, Βερονα, Λιμνη Γκαρντα, Παντοβα, Βενετια, Μπολζανο και ολιγον απο Ελβετια, συγκεκριμενα Σαν Μοριτς)

Γυρω στις 26 Ιουνιου Σαλερνο για τη γιορτη ταραντελας

13 Ιουλιου ή 16 Ιουλιου Μιλανο ή Ρωμη αντιστοιχα για τη συναυλια των Negramaro

Καπου το Σεπτεμβρη παιζει και μια ξεκαρφωτη Αυστρια....αυτα προς το παρον!!!
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Εγω σκεφτομαι 2 ταξιδια απο το Group A (1 πριν τον Αυγουστο κ 1 μετα) και 1 ταξιδι απο το Group B (Αυγουστος).
Group A: Πορτογαλια ή Κων/πολη ή Μοσχα.
Group B: Αυστραλια ή Λατινικη Αμερικη.
:)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
italitsa:
καμμια Ιταλια δεν θα πας....???:D:D:D
taver:
ζηλευω υπερβολικα!!να σαι καλα να ταξιδευεις...ειναι μεγαλη γνωση;):D

Εγω θα ηθελα,προς το τελος του χρονου να παω Σεβιλλη & Γραναδα.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
italitsa:
καμμια Ιταλια δεν θα πας....???:D:D:D

Προσπαθώ να πάρω το αίμα μου πίσω μιας και το '12 πήγα μόνο μια φορά (άκουσον άκουσον!!)...

Ωραίο φαίνεται και το δικό σου ταξιδάκι...σου εύχομαι να το πραγματοποιήσεις και να είναι και σούπερ!!! Θέλω και εγω κάποια στιγμή να ξαναπάω προς Ιβηρικη (όπου κάτσει)... Θα δείξει!! :D
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.041
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αν απο τον χαρτη διαλεξει την Κουβα βεβαια, γιατι αν παει κανα Μαιαμι χεστηκα...
Μπα, κάποια παραλία με κοκοφοίνικες γλυκοκοιτάει. Ανεξαρτήτως χώρας. Είναι που του άρεσαν τα Virgin Islands....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.994
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom