Πού θα πάμε με το καλό όταν τελειώσει η ιστορία με τον κορονοϊό

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Εγώ θέλω να επιστρέψω για ένα δεύτερο ταξίδι στη Νέα Ζηλανδία, απλώς θα πρέπει να το προσαρμόσω με κάποιο τρόπο ώστε να ταιριάζει και στα παιδιά - το κόβω δύσκολο να έρθουν για 20χλμ τρεκ πάνω στα βουνά όπως αυτά που κάναμε με τον @Yorgos :)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Θα κάνω rtw, ξεκινώντας από Σαουδική Αραβία, ήδη έχω εισιτήριο. Μετά μάλλον ΒΑ Ινδία στις 7 αδερφές, αλλά πλέον αυτό -όπως και το υπόλοιπο rtw- υπάγεται στο 2021.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Δεν θέλω να μας το χαλάσω, αλλά δεν βλέπω να ξεμπερδεύουμε γρήγορα μ'αυτήν την ιστορία. Ο παρανο-ιός ήρθε και θα μείνει - ακόμη κι αν πάει σύντομες διακοπές το καλοκαίρι. Και για εμβόλιο, τα αισιόδοξα σενάρια μιλάνε για ένα χρόνο μετά. Εν πάση περιπτώσει, αν τα πράγματα εξελιχθούν αισιόδοξα, το φετινό ταξίδι που ακυρώσαμε θα το πάμε (ελαφρά τροποποιημένο) για του χρόνου την άνοιξη. Κι αν πάνε καλύτερα, ίσως χώσουμε ένα 15-θήμερο κατά τον Αύγουστο σε κάποια από τις εσχατιές της Ευρώπης! ;)
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Toν Ιουνιο εχω προγραμματισει με τον γιο μου να παμε Κωνσταντινούπολη. Ελπίζω να εχουν ηρεμήσει τα πράγματα και να μη πάρει παράταση το σχολικό έτος.

Τον Οκτώβριο έχω τη Λισαβονα που ακύρωσα..
 

ZoiT

Member
Μηνύματα
41
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Τέλη Αυγούστου έχω κλείσει (προ πολλού) να πάμε οικογενειακώς Ρώμη!!! Θέλω να πιστεύω πως θα πάμε!!
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Δεν θέλω να μας το χαλάσω, αλλά δεν βλέπω να ξεμπερδεύουμε γρήγορα μ'αυτήν την ιστορία. Ο παρανο-ιός ήρθε και θα μείνει - ακόμη κι αν πάει σύντομες διακοπές το καλοκαίρι. Και για εμβόλιο, τα αισιόδοξα σενάρια μιλάνε για ένα χρόνο μετά. Εν πάση περιπτώσει, αν τα πράγματα εξελιχθούν αισιόδοξα, το φετινό ταξίδι που ακυρώσαμε θα το πάμε (ελαφρά τροποποιημένο) για του χρόνου την άνοιξη. Κι αν πάνε καλύτερα, ίσως χώσουμε ένα 15-θήμερο κατά τον Αύγουστο σε κάποια από τις εσχατιές της Ευρώπης! ;)
ο ιος ηρθε για να μεινει. δεν περιμενω ξαφνικα να εξαφανιστει. θελω να ελπιζω οτι οι ζωες μας θα επανελθουν στο φυσιολογικο
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Το επομενο προγραμματισμενο ταξιδι ειναι για 20/5, Αζερμπαιτζαν, Γεωργια, Αρμενια. Θελω να πιστευω οτι θα γινει. Οσο για το Περου-Βολιβια που ακυρωθηκε τωρα, υπολογιζω να το κλεισω για του χρονου την ανοιξη. Λετε να ξεκινησει παλι τοτε η ιδια παρανοια και να ξαναακυρωθει; Ε, θα πιςτεψω οτι δεν ειναι γραφτο μου να παω.....
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Σκέψεις υπάρχουν πολλές... Και μέρη πολλά που θέλουμε να πάμε. Π.χ Εδιμβούργο και Road Trip στα Highlands κ.α αλλά άμα δεν μπούμε σε μια σειρά τους επόμενους μήνες δύσκολα θα κανονίσουμε κάτι μήπως και βρεθούμε προ εκπλήξεως...

Από τι λέμε ίσως πάμε τον Σεπτέμβριο Κουφονησια προς το παρών.
 

Zorz59

Member
Μηνύματα
233
Likes
1.639
Τι να πω και εγω... Ελπιζω το 20ημερο στο Νεπαλ του Νοεμβριου να μην χαλασει και ας κατσω στην Κερκυρα εως τοτε.... Κατα αλλα ευκαιρια για γραμμωση με Σπαρτιατικη διαιτα ή για παχυνση με το τρωω και ξεχναω?
 

greco

Member
Μηνύματα
1.144
Likes
3.315
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος Τουρκιας
Αισιοδοξω για ενα 10ημερο Τσεχια τον Αυγουστο και μια Αρμενια αργοτερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom