Πού θα πάμε με το καλό όταν τελειώσει η ιστορία με τον κορονοϊό

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Εμείς έχουμε κανονίσει για Μήλο την τελευταία εβδομάδα του Μαΐου. Φαντάζει ασφαλές, προσιτό και εύκολο ταξίδι. Για να δούμε!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Να'μαστε καλά αρχικά αλλά πρέπει να σκεφτώ άμεσα πότε πρεπει να κάνω rebooking κάτι εισιτήρια για Βιέννη που έκλεισα εντελώς παρορμητικά (αλλά ποιός μιλα για σύνεση ) ή να τα πετάξω στον κάλαθο των αχρήστων και να σφυρίζω σαν να μην συνέβει τίποτα. Ενα ταξιδάκι στα Χανια για συνέδριο αναβλήθηκε στο απώτερο μέλλον κι αυτό...
Από κει και πέρα δυστυχώς το... αγνωστον (καμιά καλή μελλοντολόγο, καφετζού, χαρτορίχτρα κ.α. ξέρετε;:eek: ). Μου συμβαίνει πρώτη φορά τα τελευταία χρόνια μιας και είχα φτάσει να προγραμματίζω από την αρχή της χρονιάς τα ταξίδια ακόμα και της επόμενης. Kι αυτό όχι μόνο λόγω του κορωνοϊού.
Ανατρέχω σε αυτό που ως Κασσάνδρα είχα γράψει στην συνέντευξή μου από τον @Defkalion
Αν σας κατσικωθεί ένας προορισμός στο μυαλό, ΜΗΝ αναβάλετε το ταξίδι για το απώτερο μέλλον. Ποτέ δεν ξέρετε πώς ένα πρόβλημα υγείας (προσωπικό ή οικογενειακό), μια αλλαγή στα εργασιακά ή τα οικονομικά, ο κόσμος που αλλάζει συνεχώς προς το χειρότερο, μπορεί να συμβάλλουν αρνητικά ώστε να μην πραγματοποιηθεί. Αφεθείτε στην παρόρμησή σας.
 

Eva Dreamer

Member
Μηνύματα
93
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Εγώ ως υπερβολικά αισιόδοξη μάλλον είχα κλείσει για Βουδαπέστη αρχές Μαϊου και πιστεύω και ελπίζω να πάω.. θα είναι η δεύτερη μου φορά βέβαια εκεί αλλά δεν αντέχω θέλω να αρχίσουμε πάλι τα ταξίδια!!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Συγγνώμη για το οff topic αλλά ειλικρινά...γουρουνοπροφήτης: Αυτά έγραφα πριν 5 χρόνια ακριβώς (!) στον επίλογο της ταξιδιωτικής ιστορίας μου για την Υεμένη:
Μπρος στα μάτια του αίφνης ζωντάνεψε ένα τσουνάμι από εικόνες ζοφερές: εωσφόροι δήμιοι στο όνομα Θεών ή εθνών, εξαθλιωμένοι μετανάστες, ανέλπιδα θύματα επιδημιών, άριοι πατριδοκάπηλοι και πολιτικοί κομπορήμμονες, οσφυοκάμπτες επαίτες.
Μιλιούνια με μίσος, απελπισία ή αλαζονεία ζωγραφισμένα στα πρόσωπά τους. Μα ακόμα χειρότερα με φόβο. Κι ο φόβος ήξερε ο μπαρμπα Πάνος πως είχε πάντα μέλλον.
Ο κόσμος ποτέ δεν θα ήταν ίδιος μ’εκείνον που κάποτε γνώρισε.
:eek:
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.701
Likes
11.108
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Προσωπικά με δύο ταξίδια ακυρωμένα (εντάξει, το ένα σκοπεύουμε να το μεταθέσουμε) δεν έχω ούτε κουράγιο, ούτε όρεξη να κλείσω το οτιδήποτε. Φοβάμαι ότι θα ακυρωθεί και αυτό. :(
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Προσωπικά με δύο ταξίδια ακυρωμένα (εντάξει, το ένα σκοπεύουμε να το μεταθέσουμε) δεν έχω ούτε κουράγιο, ούτε όρεξη να κλείσω το οτιδήποτε. Φοβάμαι ότι θα ακυρωθεί και αυτό. :(
κι εγω. αν δεν ειχα ηδη κανονισμενα, δεν κανονιζα τιποτα. ουτε διαθεση εχω να ψαξω το προγραμμα κολομβιας που ειναι για σεπτεμβριο. για ποιο λογο; για να απογοητευτω μετα περισσοτερο;
 

patrizia

Member
Μηνύματα
179
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κινα
Εγώ πάλι έχω τρελή όρεξη για ταξίδια και φιλοδοξω να κάνω το ταξίδι Αυστρία Βαυαρία που αναγκάστηκα να ακυρώσω τώρα. Μάλλον για τέλος Αυγούστου. Ψοφα Κορονοιε!

Όταν λέτε για διαφορά τιμών ειδικά στις πληγείσες περιοχές τι εννοείτε;
Τι ψυχανεμιζεστε;
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Εγω ήμουν στην αναμονή για το οκ από το πανεπιστημιο για πρακτικη στην Ισπανια από Σεπτεμβρη, πλέον ουτε για αυτο δεν ειμαι σιγουρη :p Καλά, για τα ακυρωμένα ταξίδια δεν το συζητώ, τεράστια απογοήτευση...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.565
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom