Πού θα πάμε με το καλό όταν τελειώσει η ιστορία με τον κορονοϊό

nikko

Member
Μηνύματα
32
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Μιας και ακύρωσα το ταξίδι σε Ρώμη-Βατικανό-Φλωρεντία-Σαν Μαρίνο θεωρώ ότι μόλις τα πράγματα επιστρέψουν στα φυσιολογικά (όποτε κι αν γίνει αυτό) θα το ξανακανονίσω. Το βλέπω και σαν μια ηθική υποχρέωση μιας και όλοι οι εμπλεκόμενοι (αεροπορική, ξενοδοχεία, μουσεία, κτλ) έκαναν refund χωρίς πολλά-πολλά.
Αν η κατάσταση παραμείνει δύσκολη μέχρι το καλοκαίρι, έχω σχεδιάσει road-trip σε Κεντρική-Βόρεια Ελλάδα-Ήπειρο (μια εβδομάδα) και μετά γύρο της Κρήτης (άλλη μια εβδομάδα).
 

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ταξίδι-Όνειρο
Warwick, NY
1 λεπτού σιγή για το ταξίδι ζωής (που ποτέ δεν έγινε) Σιγκαπούρη - Βιετνάμ - Ταϊλάνδη.
Πού θα πάμε μετά;
Μέχρι το ΑΤΜ να δούμε τι απέμεινε... :haha:
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.424
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Δεν θα ρισκάρω προς το παρόν, καμία μετάβαση εξωτερικό για μέχρι τον Αύγουστο. Πέρσι την περίοδο Ιουνίου-Ιουλίου είχα κάνει δύο ταξίδια σε Ισραήλ και Μάλτα. Φέτος το καλοκαίρι και εάν όλα πάνε καλά, μια μικρή βόλτα στα Δωδεκάνησα (Χάλκη/Καστελόριζο ίσως με ολίγη και από Ρόδο), ενώ από το φθινόπωρο του 2020 και μετά (ουσιαστικά τη σεζόν 20-21), νοιώθω την ανάγκη να κάνω ένα μικρό ταξίδι στην τραυματισμένη βόρεια Ιταλία (Βερόνα/Βενετία μάλλον) που δυστυχώς δεν έχω πάει ποτέ (έχω πάει μόνο Ρώμη και Φλωρεντία). Και βέβαια το καθιερωμένο τριήμερο στο Λονδίνο για θεατράκι και να δω φίλους (εκεί βέβαια φιλοξενούμαι:))
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.424
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
1 λεπτού σιγή για το ταξίδι ζωής (που ποτέ δεν έγινε) Σιγκαπούρη - Βιετνάμ - Ταϊλάνδη.
Πού θα πάμε μετά;
Μέχρι το ΑΤΜ να δούμε τι απέμεινε... :haha:
Αν και έκανα like στο post σου, νοιώθω την ανάγκη να σου πω πως τα όνειρα (ταξιδιωτικά και μη) όσο ζούμε δεν πεθαίνουν ποτέ (το πολύ πολύ να μετατεθούν χρονικά για λίγο). Επομένως κανένα λεπτό σιγής :) !!!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Δεν κανονίζω απολύτως τίποτα μέχρι στιγμής και νιώθω ήδη ευγνώμων για όσα πρόλαβα και πραγματοποίησα φέτος. Ακόμα και να μην υπήρχαν τόσοι περιορισμοί ποτέ δεν ήμουν της (όπως φάνηκε μη ρεαλιστικής) λογικής του τύπου "θα πάω ο κόσμος να χαλάσει", γιατί κι όσοι το έλεγαν διαψεύστηκαν. Δεν ξέρω ούτε πότε θα αρθούν οι περιορισμοί και η απαγόρευση εισόδου σε χώρες, ούτε και άλλοι περιορισμοί τύπου "δεκτοί τουρίστες αλλά να μπουν 14 μέρες καραντίνα"(οπότε χάνεις όλο το ταξίδι).

Θα ήθελα να κανονίσω έστω τα καθιερωμένα νησιά του Αιγαίου που πάω κάθε καλοκαίρι αλλά είναι νωρίς ακόμα. Μακάρι να τα καταφέρουμε κι ας είναι και για Σεπτέμβρη-Οκτώβρη.
Κατά τα άλλα πολλοί προορισμοί αποτελούν ταξιδιωτικό στόχο. Απλώς δεν προγραμματίζω ακόμη.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Συμπάσχω με @8avos, ακύρωσα Ισλανδία, ταξίδι -όνειρο που ήταν για 10 Απριλίου. Έχουν μείνει τα εισιτήρια, θα προσπαθησω να τα αλλαξω για Σεπτέμβριο. Υπάρχει από Ιανουάριο κλεισμένο πενθήμερο τέλη Ιουλίου για Μάλτα, δεν εχω ιδέα αν θα γίνει, καθώς αν η κατάσταση τραβήξει θα έχω και θέματα με τη δουλειά, δε μπορώ να θεωρώ άδειες δεδομένες. Γελάω μόνη μου όταν σκέφτομαι πως με Ισλανδία, Μάλτα και, αργότερα, Περού, το 2020 θα ηταν φοβερή ταξιδιωτική χρονιά και τώρα δεν ξέρω πότε θα ξαναδώ τους δικούς μου στην Αθήνα. Man plans, someone laughs.
 

STAVROS85

Member
Μηνύματα
51
Likes
57
Ελπιζω τον ΜΑΙΟ να παω το 3μερο στην Σαντορινη ( π εκλεισα πριν 5 μερες με VOLOTEA στα 18/ατομο)....δυστυχως σήμερα θα πετουσαμε για Ρουμανια->μετατεθηκε για Οκτωβριο!!!καλοκαιρι παραδοσιακα ΚΥΚΛΑΔΕΣ κ μονο...Να ειμαστε καλα να ταξιδευουμε!!!!!
 

vikara

Member
Μηνύματα
475
Likes
4.029
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
1 λεπτού σιγή για το ταξίδι ζωής (που ποτέ δεν έγινε) Σιγκαπούρη - Βιετνάμ - Ταϊλάνδη.
Πού θα πάμε μετά;
Μέχρι το ΑΤΜ να δούμε τι απέμεινε... :haha:
Αχχχ πόσο σε νιωθω:cry::bash:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom