Πού πήγαμε το 2022;

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Αυγουστο: τουρ στην Βόρεια Ελλαδα και 1 εβδομαδα Παρο & Αντίπαρο (ζούμε εξωτερικό).
Νοέμβριο: Παρίσι και Ντίσνεϊλαντ για τα 5α μας γενέθλια!
Λιγοστα τα ταξίδια για το 2022 αλλά ευελπιστουμε το 2023 να είναι περισσότερα! Ήδη ο 5χρόνος γιος μου έβαλε στην λίστα Ροβανιεμι και Νέα Υόρκη!
 

hitman47

Member
Μηνύματα
44
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Παναμάς- Κόστα Ρίκα
- 2 βδομάδες Περού τον Μάρτη και μια μέρα Μαϊάμι για να δω αν με ευνοεί το κλίμα του
- 4ημερο Μάλτα αρχές Ιουνίου
- 4ημερο Μπρυζ τέλη Ιούνη
- 1 βδομαδα στα ένδοξα Τζουμέρκα τον Αύγουστο
- 3ημερο Βερολίνο τον Σεπτ για Final4 EuroBasket
- 6ημερο τον Οκτώβριο Κάιρο, Λούξορ
- 2 βδομάδες Αργεντινή τον Νοέμβριο
- 2 βδομάδες Βραζιλία τον Δεκέμβρη
- Κλείσιμο για φέτος με 1 βδομαδα Νέα Υόρκη ( δεν ξέρω γιατί μου φάνηκε καλή ιδέα)

Στόχος νέας χρονιάς να μάθω ισπανικα και να ξαναπάω για κάνα μήνα Νότια Αμερική γιατί προς το παρόν κουτσοσυνεννοουμαι.

Highlight χρονιάς: Cusco, Iguazu, Perito Moreno
Περού μόνος, παρέα η γκρουπ;
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο

Petpapou

New Member
Μηνύματα
2
Likes
15
Καλή χρονιά σε όλους με ελευθερία!!!
Θα αναφερθώ μόνο στο εξωτερικό μιας και φέτος (2022 - πέρυσι δηλαδή) ήταν η πρώτη φορά που βγήκα εκτός Ελλάδας.

Σαβ 28/05/22 - Σαβ 04/06/22
28/05 - 31/05: Μιλάνο, Κόμο, Μπελάτζιο, Λόκο, Μπέργκαμο
31/05 - 02/06: Τοσκάνη (Πίζα, , Σαν Τσιμινιάνο, Σιένα) & Φλωρεντία
02/06 - 04/06: Ρώμη (εκουζουλάθηκα με το που πάτησα (ν)το (μ)πόδα μου)

Χριστούγεννα 2002
21-22/12: Βρυξέλλες (8/10)
22/12-27/12: Παρίσι
27-28/12: Βρυξέλλες

i: ξαναπάω Ρώμη για 6 ημέρες σε συνδυασμό με Νάπολη τέλος Φεβ 2023!
 

magda pap.

Member
Μηνύματα
186
Likes
632
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΓΙΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Καλή χρονιά σε όλους με υγεία πάνω απ’ολα και φυσικά πολλά ταξίδια ✈🎒🙏
Το 2022 κατάφερα και πήγα κάποια ταξιδάκια και εκτός και μπορώ να πω ότι ήταν μια ενδιαφέρουσα χρονιά.Έχουμε και λέμε λοιπόν τον Μάιο 4 μέρες Μιλανο,Λίμνη Κόμο,Bellagio και Μπεργκαμο όπου ξετρελαθηκα ειδικά με το Bellagio,ήταν έρωτας με την πρώτη μάτια 😍.Το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος στο κουκλίστικο Wrocław της αγαπημένης Πολωνιας που ήταν μια όμορφη έκπληξη για όλους μας γιατί δεν το περιμέναμε τόσο όμορφο,αλλά οντως ήταν πολύ πιο όμορφο από τις φωτό,μια μικρή παραμυθένια και γραφική πόλη που σας συστήνω να την επισκεφτείτε.
Μετά αρχές Ιουλίου λόγω του γιου που συμμετείχε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα μπάσκετ παίδων που γινόταν στην Καρδίτσα πήγαμε και εκεί ένα τριήμερο αλλά μείναμε Τρίκαλα που τα αγαπώ❤.Μετά διακοπές στο Σαμικο Ηλείας 🤣Που πλέον έχει γίνει και δικό μου χωριό (όχι μόνο του συζύγου).Σειρά είχε ένα διήμερο στην αγαπημένη Θεσσαλονίκη να δούμε αγαπημένους φίλους και κουμπάρους και η χρονιά έκλεισε με 5 μέρες τέλη Νοέμβρη-αρχές Δεκέμβρη στην Χριστουγεννιάτικη Βιέννη,Μπρατισλάβα και Βουδαπέστη.Πάμε τώρα για τα επόμενα παιδιά με αισιοδοξία και όνειρα,γιατί όπως λένε το ταξίδι το ζεις 3 φορές…μια όταν το σχεδιάζεις….μια όταν το ζεις …και μια όταν το θυμάσαι!!!Keep travelling 🧳🎒✈🚗🚇🛳
 

Dimitris_A

Member
Μηνύματα
26
Likes
39
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα - Πάρκα ΗΠΑ
Καλή χρονιά σε όλους

19-21/2 :Τρίκαλα Καλαμπάκα ελάτη/περτούλι
11/3 : Ναύπακτο
1/4 : Λίμνη Τσιβλού
11-14/7 : Ναύπλιο -Τολό
17-22/7 : Ικαρία
4-11/ 8: Σκωτία
13-17/8 : Βέλγιο
4-6/11: Ιωάννινα
26-27/11 : Καλάβρυτα
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Το 2022 ήταν η χρονιά επαναφοράς μου στα ταξίδια εξωτερικού. Φυσικά δεν έλειψαν οι εξορμήσεις και στην Ελλάδα. Θα έλεγα ότι ήταν μια καλουτσικη χρονια για τα δικά μου δεδομένα.
▪︎ Μία εβδομάδα σε Ζάγκρεμπ και Λιουμπλιάνα με εκδρομές σε λίμνες Πλιτβίτσε και Ριέκα.
▪︎2ήμερο στο μαγευτικό Ναύπλιο. Πρώτη μου επίσκεψη στην πάλαι ποτέ πρωτεύουσα.
▪︎3ήμερο στην Αίγινα, που μου έκανε πολύ θετική εντύπωση, τόσο για την αρχιτεκτονική της όσο και για τις θάλασσες της.
▪︎2ήμερο καμπινγκ στην ατμοσφαιρική λίμνη Τσιβλού με πεζοπορίες και μπάνιο στη λίμνη.
▪︎8ήμερο στον επίγειο παράδεισο, στα πολυαγαπημένα μου Χανιά. Trekking στα νότια Χανιά και μετά τουρισμός αλλά και αντάμωμα με φίλους.
▪︎8ήμερη χαλαρή επίσκεψη με γονείς στην αδερφή μου στο Αμπερντιν, με πέρασμα από Βρυξέλλες για μερικές ώρες.
▪︎3ήμερο στην υπέροχη Βενετία για κλείσιμο του έτους.
 

evripidis4

Member
Μηνύματα
75
Likes
458
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Καλή χρονιά σε όλους με υγεία και πολλά ταξίαδια!!!
Το 2022 ενώ ξεκίνησε υποτονικά και εκεί που δεν φαινόταν τίποτα στον ορίζοντα, κάναμε δύο τρέλες.. Η πρώτη ήταν μια ξαφνικη μαγευτική Κούβα και η δεύτερη ένα τριήμερο στο Βερολίνο να δούμε την εθνική στο Ευρωμπάσκετ...
Το 2023 δείχνει κι αυτό υποτονικό αλλά ελπίζω να με εκπλήξει...
Να περνάτε όμορφα!!!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.855
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Αρκετά καλή χρονιά και για τα δικά μου δεδομένα.
Φεβρουάριος: Αθήνα 7 ημέρες οδικώς.
Απρίλιος: Βιέννη, Μπρατισλάβα 8 ημέρες αεροπορικώς.
Μάιος: Μαγνησία, Βόρεια Πελοπόννησος, Αττική 10 ημέρες οδικώς.
Ιούλιος: Γερμανία, Γαλλία, Λουξεμβούργο 15 ημέρες αεροπορικώς στη Γερμανία και έπειτα με ΜΜΜ.
Αύγουστος: Ήπειρος 4 ημέρες οδικώς.
Σεπτέμβριος: Αμμόλοφοι Καβάλας 4 ημέρες οδικώς.
Σεπτέμβριος: Αθήνα 4 ημέρες οδικώς.
Σεπτέμβριος: Λουτρά Αριδαίας (Πόζαρ) 2 ημέρες οδικώς.
Οκτώβριος: Αυστρία, Γερμανία 13 ημέρες οδικώς από Βέροια.
Οκτώβριος: Αθήνα 4 ημέρες αεροπορικώς.
Νοέμβριος: Αθήνα 4 ημέρες αεροπορικώς.
Αρκετές ημερήσιες εκδρομές στην περιοχή της Κεντρικής Μακεδονίας κατά την διάρκεια της χρονιάς.
Ας είμαστε καλά και φέτος και να ταξιδεύουμε.
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
Καθημερινα, σπιτι γραφειο, γραφειο σπιτι, και να 'ναι καλα ο Ολυμπιακος που μας ταξιδεψε μεχρι το Φραιμπουργκ ! Μια χρονια σκετη απολαυση, τι να λεμε τωρα !!!
 

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.251
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Το 2022 ήταν μία φυσιολογική ταξιδιωτική χρονιά (επιτέλους). Εχουμε και λέμε:

Επαγγελματικά ταξίδια: Βρυξέλλες, Μπρυζ, Μαδρίτη, Θεσσαλονίκη και Βέρνη.
Προσωπικά ταξίδια: Κοπεγχάγη, Λήμνος, Βίλνιους, Πόρτο και Λισσαβώνα.
(Τα διαχωρίζω γιατί ο χρόνος και η απόλαυση δεν είναι τα ίδια)

Ας ελπίσουμε και το 2023 να πάει εξίσου καλά ή και καλύτερα!
 

kostasr53

Member
Μηνύματα
8
Likes
65
Αρκετά ενδιαφέρουσα ταξιδιωτική χρονιά και για εμάς, Πρωτοχρονιά Πολωνία (Βαρσοβία-Βρότσλαβ-Κρακοβία), τον Απρίλιο Ιταλία (Μπέργκαμο-Βερόνα- Φλορεντία-Πίζα, Λούκα, Σιένα, Σαν Τζιμινιάνο κ.α - Ρώμη) τον Ιούνιο Άνδρο, Άυγουστο Κεφαλονιά, Σεπτέμβριο Μονεμβασιά και Μπολόνια, Παραμονή Πρωτοχρονιάς Σάλτζμπουργκ. Και ενδιάμεσα αρκετές μονοήμερες αποδράσεις!!! Ελπίζω το 2023 σε ακόμα περισσότερα ταξίδια για όλους!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.808
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom