Τσεχική Δημοκρατία Πραγα ερχομαι!!!

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Θα συμφωνησω!!!! Και Γερμανια που λες μπορεις να πας Μοναχο, ειναι 4 ωρες με λεωφορειο και ειναι πολυ ομορφη πολη!! ;)
Ομολογώ ότι δεν το είχα σκεφτεί...Μονοήμερη από Πράγα σε Μόναχο... Τι υπέροχη ιδέα manolism!!!

Δεν θα πω τίποτε άλλο γιατί πάλι θα γίνω κακός...
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Προταση εκανα στον ανθρωπο....δεν του ειπα να το εφαρμοσει...απο εκει και περα ο καθενας κανει τον προγραμματισμο του. Δεν θα σταθω εαν τα σχολια ειναι κακοπροεραιτα ή καλοπροεραιτα καθως και ο ιδιος ειμαι Admin σε φορουμ και ξερω πολυ καλα τι θα γινει αμα ξεκινησω κατι. Οποτε το προσπερναω για την ωρα και θα βγαλω συμπερασματα με τον καιρο.........:cool:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Προταση εκανα στον ανθρωπο....δεν του ειπα να το εφαρμοσει...απο εκει και περα ο καθενας κανει τον προγραμματισμο του. Δεν θα σταθω εαν τα σχολια ειναι κακοπροεραιτα ή καλοπροεραιτα καθως και ο ιδιος ειμαι Admin σε φορουμ και ξερω πολυ καλα τι θα γινει αμα ξεκινησω κατι. Οποτε το προσπερναω για την ωρα και θα βγαλω συμπερασματα με τον καιρο.........:cool:
Ρε μπαγάσα είσαι λάθος, τι θες και το συνεχίζεις τώρα;; Έγραψες στον άνθρωπο να πάει μονοήμερη από την Πράγα στο Μόναχο... επιμένεις ακόμα ότι αυτό είναι σοβαρή πρόταση;;

Το θέμα έχει κλείσει... πάμε για άλλα...
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Έγραψες στον άνθρωπο να πάει μονοήμερη από την Πράγα στο Μόναχο... επιμένεις ακόμα ότι αυτό είναι σοβαρή πρόταση;;
Εξαρταται ο καθενας πως εχει μαθει και τι αντοχες εχει....εγω εχω παει Θεσσαλονικη για καφε και παλι πισω....και αλλα πολλα αναλογα.....τωρα εσενα εαν σου φαινεται για γελια η προταση κρατησε την για τον εαυτο σου...και δεν σημαινει οτι επειδη δεν γνωριζομαστε και επικοινωνουμε μεσο ενος φορουμ οτι μπορουμε να συμπεριφερομαστε οπως να ειναι...ειναι πολυ ευκολο ξερεις να συμπεριφερθω αναλογα. Τελος παντον....σταματαω εδω....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.540
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ούτε εγώ το βρίσκω τραγικό να κάνει κανείς 4 + 4 ωρίτσες με το λεωφορείο. Φέυγοντας 6 το πρωί είσαι στις 10 εκεί κι έχεις όλη τη μέρα.

Δε θα το έκανα για να δω το Μόναχο, αλλά το αντίστροφο θα το έκανα. Δηλαδή αν κάποιος είναι ας πούμε στο Μόναχο για δουλειά/συνέδριο ή κάτι κι έχει μια μέρα ελεύθερη, είνια πολύ χρήσιμο να ξέρει ότι είναι μόνο 4 ώρες από την Πράγα, εγώ ήξερα ότι είναι 6 με το τραίνο, για 4 με το λεωφορείο θα το σκεφτόμουνα, δε μου φαίνεται καθόλου παράλογο κι ως πληροφορία είναι χρήσιμη.
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
ξέρουμε μήπως απόσταση και χρονο διαδρομής
Από Πράγα με λεωφορείο είναι περίπου 2 ώρες. Το εισητήριο είναι 130 κορώνες (περίπου 5?) και 140 η επιστροφή. Τα λεωφορεία φεύγουν κάθε 15 με 20' απο το σταθμό Florenc που είναι ο κοντινότερος στη παλιά πόλη.

Πολύ όμορφο το Κάρλοβι Βάρι όπςω και το Τσέσκι Κρούμλοβ σε περίπου την ίδια απόσταση
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Οκ παιδιά με πείσατε... μια χαρά είναι για ημερήσια το 4 + 4 ώρες... έχετε απόλυτο δίκιο... εγώ είμαι ο παράλογος...

Βεβαιότατα μπορεί κάποιος να σηκωθεί στις 5 το πρωί να φύγει στις 6 να είναι στο Μόναχο ωραία και ξεκούραστα κατά τις 10 να κάνει τις βόλτες του 5-6 ώρες εκεί και να φτάσει πίσω στην Πράγα το ίδιο βράδυ κατά τις 10 φρέσκος - φρέσκος...

Καθόλου κουραστικό δεν είναι, ιδίως για κάποιον που θα είναι εκεί για δουλειές και θέλει μια μέρα να ξεκουραστεί είναι το ιδανικό σενάριο...

Αντε καλό Π/Σ/Κ τώρα και περιμένω καινούργιες ιδέες από Δευτέρα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.856
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom