Προβλήματα στο αεροδρόμιο της Μπανγκόκ!

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.870
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Εκτός ελέγχου η κατάσταση στην Ταϊλάνδη
awww.kathimerini.gr_kathnews_images_dot_clear.gif
Κίνδυνος γενικευμένων ταραχών στην Ταϊλάνδη την ώρα που η αντιπολίτευση κατέλαβε το αεροδρόμιο της πόλης

Επτά άνθρωποι τραυματίσθηκαν το πρωί της Τετάρτης από τις τρεις χωριστές εκρήξεις που σημειώθηκαν στην πρωτεύουσα της Ταϊλάνδης, Μπανγκόκ, εκ των οποίων η μία στο διεθνές αεροδρόμιο όπου αποκλείσθηκαν 3.000 επιβάτες, εν μέσω των διαδηλώσεων εναντίον της κυβέρνησης που εξετράπησαν σε οδομαχίες, σύμφωνα με αξιωματούχους.
Σύμφωνα με στελέχη των υπηρεσιών ασφαλείας, δύο άνθρωποι τραυματίσθηκαν από την έκρηξη στο διεθνές αεροδρόμιο Σουβαρναμπούμι.
Τηλεοπτικά δίκτυα της Ταϊλάνδης μετέδωσαν από την πλευρά τους ότι χειροβομβίδα που ερρίφθη εναντίον αντικυβερνητικών διαδηλωτών προκάλεσε τρεις τραυματισμούς. Άλλοι δύο τραυματισμοί αναφέρθηκαν σε άλλο επεισόδιο.
Τουλάχιστον 3.000 άνθρωποι παγιδεύθηκαν το πρωί σήμερα στο αεροδρόμιο, το οποίο έκλεισε για απροσδιόριστο χρονικό διάστημα με όλες τις λειτουργίες του να έχουν ανασταλεί.
Περισσότερα εδώ:
kathimerini.gr |
 
Μηνύματα
78
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα μάλλον..
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία Θιβέτ Νεπάλ
Ανάμεσα στους 3.000 παγιδευμένους στο αεροδρόμιο υπάρχουν και μερικοί Έλληνες.
Ελπίζουμε να πάνε όλα καλά και να τελειώσουν οι αναταραχές σύντομα.
 

greeklad

Member
Μηνύματα
172
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Τυχερός ήμουν τελικά. Πριν 10 μέρες επέστρεψα από το αεροδρόμιο της BKK.
 

kirmis

Member
Μηνύματα
185
Likes
13
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Ρεεε τι μπορείς να πάθεις στα καλά του καθουμένου....
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Τελικά , τι εγινε;
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Τεταμένη κατάσταση μεταδίδουν τα διεθνή ειδησεογραφικά πρακτορεία.
Οι διαδηλωτές παραμένουν για 3η μέρα στο αεροδρόμιο και όλες οι πτήσεις έχουν ακυρωθεί. Η κυβέρνηση έχει μεταφερθεί στη Chiang Mai με το φόβο πραξικοπήματος και προσπαθεί με συνομιλίες να πείσει τους διαδηλωτές να αποχωρίσουν από τα αεροδρόμια. Οι διαδηλωτές αρνούνται και η κυβέρνηση στέλνει την αστυνομία (δεν έχουν επέμβει ακόμη).


Φαντάζομαι πως ένα ακόμη πραξικόπημα είναι ορατό....
 

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
151
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Τι κάνουμε τώραααααααααα :roll:
Να δούμε αν θα ανοίξει. 2 εβδομάδες έχω και θέλω τη ΒΚΚ για τράνσιτ. Χμμμμμμμμμμ
 

Markos

Member
Μηνύματα
132
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ταϊλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Τανζανία - Ζανζιβάρη
5 Δεκεμβρίου είναι τα γενέθλια του Βασιλιά. Λογικά θα το σεβαστούν (η θα επέμβει ο ίδιος) για να λήξει η τεταμένη κατάσταση ...
 

agelada

Member
Μηνύματα
59
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Β. Περού -Εκ-Γκαλάπαγκος
hello se olous, sygxwreste tous latinikous xaraktires... briskomai sto Laos, ap'opou kai den borw na fygw logw tis katastasis stin Bangkok... bebaiws kalytera periptwsi apous tous egklwvismenous alla akoma dyskola giati apo to aerodromio tis Vientiane den yparxoun theseis mexri tin epomeni tetarti (10 meres)... mallon loipon tha kinithoume odika mexri to HaNoi sto Vietnam to opoio einai 18wres makria... kai nai oi dromoi einai kakistoi... opswmetha... pantws einai ekpliktiki xwra to Laos (kai i Cambodia/Vietnam) pou eimai auton to mina.. Molis gyrisa apo mia volta sti Vientiane pou logw kyriakis einai san nekri poli... Exw mpei se pampolla monastiria exw dei pampoullous Voudes kai exw faei oso ryzi den eixa faei sti mexri twra zwi mou.. na pernate kala kai kali tyxi se osous exoun programmatisei taxidia sti/mesw Bangkok!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
αγελάδα,καλύτερα έτσι να δείς την ενδοχώρα! γέμισε με πληροφορίες γιατί μου χρειάζονται !!! είθε να έρθεις χωρίς να κινδυνεύσεις ..κάποιος τροπος θα βρεθεί να επιστρέψεις μέσω αλλης χώρας αν δεν έχει λυθει το πρόβλημα στην bangong..καλά να είσαι..χαιρέτα μου το λάος ..
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Aμα δεν ειχα υποχρεωσεις στην Ελλαδα θα μου αρεσε ενας 3μηνος "αποκλεισμος" στην Μπανγκοκ.!!!
Αγελαδα καλη επιστροφη,χωρις ταλαιπωριες.
Θαχεις πολλα να μας πεις οταν επιστρεψεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.834
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom